Dźwięk 5.0 w xbox 360

Revanek

New member
Witam. Planuję kupić x360, ale mam pytanie co do możliwości dźwięku tejże konsoli. Jeśli podłączę ją pod kino domowe, to będą w grach te wszystkie bajery jak pozycjonowanie dźwięku czy dźwięki środowiskowe? Jeśli tak to powiedzcie czy będę mógł mój amplituner wraz z pięcioma kolumnami podpiąć do konsoli. Mój amplituner to Thomson DPL 500. Podobno do tego jest potrzebne wejście optyczne, a właśnie nie wiem czy takie posiadam. Nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale kolumny są połączone światłowodami. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 

marecki6

New member
Bez reklam
swiatlowod to wlasnie kabel optyczny , jakis laik ze mnie ale nie spotkale sie jeszcze z kinem w ktorym kolumny bylyby podpiete 5-cioma osobnymi swiatlowodami .... tak czy inaczej xboxa da sie podpiac tylko poprzez kabel optyczny a jeszcze dokladniej mowiac za pomoca wyjscia optycznego w kablu komponentowym
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
to ja tez dołączę do laików, którzy nie widzieli kolumn podpiętych światłowodem... :>

ktoś ci kolego lekkich bzdur naopowiadał chyba... :p
kabel optyczny:
http://spdif.pl/kabel-optyczny-toslink-d_950.jpg (jeden z typów - ale jedyny, który pasuje do podłaczenia konsoli)
gniazdo optyczne (sorry, ale ładniejszego nie znalazłem na szybko):
http://www.midis.pl/sklep/Interfejsy Audio/C0039.jpg (te plastikowe "cypki" to zaślepki właśnie gniazda optycznego - te złote to chinch lub w przypadku podłaczenia cyfrowego - coax)

dalej zastosowanie ma to, co napisał kolega przede mną - jest kabel komponentowy, przy którym jest gniazdko optyka - szukasz takiego samego gniazdka w swoim amplitunerze, łączysz je kablem z mojego pierwszego linka i masz najlepszy możliwy dźwięk, jaki można uzyskać z tej konsoli (parametry zobacz sobie gdziekolwiek.. ;) )
uwaga: trzeba zwrócić uwagę na konfigurację samej konsoli - w ustawieniach są odpowiednie opcje do dźwięku.. jesli masz problem z tym - z konfiguracją, z kablem, z połaczeniem - poproś kogoś, kto zrobi to za ciebie - nawet za symboliczną opłatą (bo przeciez nie musisz byc specem od elektronii czy informatyki, skoro na codzień jesteś np. operatorem betoniarki)..

swoją drogą - jeśli faktycznie masz kolumny połączone światłowodem (poprosze o podanie modelu amplitunera), to zjadam mój kapelusz, biję się w pierś i uniżenie błagam o przebaczenie.... :>
 
Do góry