Xbox 360 - Full HD a HD Ready.

FroZ

New member
Witam.

Na początku chciałem się przywitać jako nowy użytkownik i powitać wszystkich Serdecznie. :)

Otóż, na Dniach stanę się posiadaczem '360tki' co jest równoznaczne z zakupem nowego telewizora.
Upatrzyłem Sobie 32'' "HD Ready" i mam pytanie czy różnica pomiędzy wspomnianym wcześniej "HD Ready" ( 1366x768 ) a "Full HD" ( 1920x1080) jest naprawdę tak ogromna - no niby 0.5x większa rozdzielczość, lecz czy naprawdę jest to tak zauważalne?
Czy odczuję to na xboxie?
Z tego co wiem, to większość gier obsługuje 720p a tytuły z obsługą 1080p można policzyć na palcach, lecz przybywa ich coraz więcej.
Kolejną rzeczą jest złącze HDMI w Xboxie oraz Telewizorze HD Ready - czy jeżeli podłącze całość kablem HDMI zamiast VGA bądź jakimiś innym czy będzie jakaś różnica, na co to ma wpływ?

Z góry chciałem przeprosić jeżeli taki wątek był, ale wiecie jaka to radość z przyszłego nowego nabytku, dlatego proszę o wybaczenie - jakby coś. :)

Pozdrawiam Serdecznie i z Góry Dziękuję za pomoc. :)
 
Ostatnia edycja:

marcin0903

New member
Jak dla mnie sprawa ma się między Full HD, a HD Ready przy konsoli X360, że nie ma większej różnicy, jakby patrzeć przez jakiś czas na ten sam obraz w 1080p i 720p dopiero się odczuje różnicę na korzyść 1080p, lecz jest jak dla mnie nie warta "świeczki". Z koleji jak byś brał TV Full HD to przydałby się on także do innych celów niż tylko konsole.
 

jack119

New member
Wydaje mi się że na Xboxa 360 nie ma gier w FULL HD, a nawet jeśli wygląda to tak samo jak 720p. Co do kabla to podobno na HDMI podczas szybkiej akcji jest smużenie, na VGA nie ma smużenia ale jest słabsze wygładzanie krawędzi przez co widać więcej poszarpanych krawędzi, w HDMI prawie tego nie ma
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
z Całym szacunkiem,ale bzdury kolego piszesz że aż smutno.Na x360 są gry full hd(prawie wszystkie od jakiegoś czasu).HDMI nie ma nic wspólnego ze smużeniem a co najwyżej z powidokami na czarnych tłach(sporadycznie ale to fakt) a vga nie ma nic do wygładzania krawędzi (antialiasing).Krawędzie bardziej widać na hdmi bo jest zwyczajnie ostrzej.A jeśli chodzi o róznice między hd a full hd to jest widoczna wyłącznie na większych ekranach i głównie chodzi właśnie o "ząbki" na krawędziach.Ja osobiście NIE POLECAM FULL HD-do gier to jeszcze można się zastanawiać ale do filmów to NIE WIDAĆ RÓŻNICY MIĘDZY 1080i a 1080p więc nie warto.Pozdro
 
Ostatnia edycja:

FroZ

New member
Dziękuję wam Bardzo za Pomoc.
O takie Rady mi chodziło.
Czyli zakupię jednak HD Ready - przy okazji zaoszczędze grosza na jakieś Gry na 360'tkę. : )
Jedyną rzeczą która dała mi jeszcze do myślenia to sprawa właśnie tego Kabla, jaki zakupić? VGA czy HDMI?
Jeżeli moglibyście jeszcze mi doradzić, byłbym ogromnie wdzięczny.

A właśnie jak wygląda sprawa z tymi Powidokami na Czarnym Tle przy kablu HDMI? Czym to się objawia?

Z Góry jeszcze raz Dziękuję za Pomoc.
 

Ogr

New member
Bez reklam
W zupełnosci zgadzam sie z SierzantHarris !!! HDMI, jak dla mnie jest najlepszą opcja, na moim tv najładniejszy obraz kolory, ostrośc :D
Tzw powidoki, wystepuja tylko w rozdziałce 1080i ,przy 720p czy 1080p nie doswiadczyłem. Objawia sie to tym ze ,na ekranie przez chwile zostaje cień ,odbicie obrazu którego juz dawno nie ma :D Np.zrobisz ruch reką a za ruchem reki beda zostawac takie odbicia cienie tej reki (duszki) sam nie wiem jak to nazwac ;) Obraz przez vga mdły brak tej kolorystyki co przy hdmi,przynajmniej na moim tv .
 
Ostatnia edycja:

FroZ

New member
~ogr - a teraz już rozumię o co chodzi z tymi powidokami, dzięki śliczne. :)

Natomiast łączę 360'tkę z HD Ready poprzez HDMI, to lepsze jest 720p czy 1080i?
Bo Full HD ma chyba 1080p.
Mam nadzieję, że nie pomyliłem Literek "P" i "I". :)
A czym to się różni, to naprawdę nie wiem.

Tak na chłopski rozum, mógłby ktoś wytłumaczyć?
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Tak wiec dokonałes wyboru ,kupisz hd ready wiec 1080p (zwane full hd chwyt marketingowy ;) to jest normalna rozdzielczośc, a dokładnie rozdziałka 1920 \1080 piksela) Zas 1080i to rozdzielczosc z przeplotem taka oszukana nie chce tu głupot pisac bo sam nie wiem :D ale wiem ze dobra jest do np zdjęc obrazów bez ruchu.No i zostaje ci 720p na tej bedziesz grał ,tak myśle bo ja tak gram i nie ma zadnych pozostałych cieni itp przez hdmi rewelacja .

p.s Zanim kupisz tv doradz sie kogos kto testuje ,kto ma pojęcie .Ja moge odradzic ci samsunga bo mam lipa straszna ,a sprawdzony tv który super sprawuje sie w grach to Mirai (firma z kosmosu ,dla tych co nie mieli okazji zobaczyć jaki jest fajny):D :D :D Ja mam mirai 42 a kolega kupił 32 model 500 cos tam cos tam polecam super za małą kase.
 

FroZ

New member
Ogr, jesteś Wielki! Dzięki jeszcze raz, takich porad potrzebowałem. :)

A jaki Kabelek HDMI kupiłeś? Polecasz coś konkretnego? :)

No właśnie Samsunga nie chcę - mam wstręt do tej Firmy, wszystko co miałem to mi się psuło, hehe.

Właśnie widziałem te Mirai - wyglądają wporządku, i dość przyjazna cena. :)

Ogr - a wiesz może coś o tym ( http://www.mania24.pl/product_info....=9274&osCsid=cadaf1aa9181dcfef52cb910df0c508f ) ?

Czy sprawdziłby się?

Słyszałem, że chwalą tą Firmę też. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
albo chcesz dobry albo tani.
W takiej sytuacji najlepiej kupić i tani i dobry.
Najpierw HD ready :

9ea2313524d56a53med.jpg



b0e89b42b625ce6emed.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=4

0a1d90b2d4c002d4med.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458

Teraz Full hd:
Dynamiczne sceny i zero kłopotów z szumami . Widać że matryca i procesory spokojnie dają sobie radę z płynnościa ruchu.
4d54d9708ebff8b6med.jpg



ec2e4b6c8d33a7dbmed.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

Tu już na liczniku 198 km/godz.
15b80dae86425b5bmed.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

Ja pozostają do gier przy LCD full hd. Również dla tego ze można spokojnie serfować po necie.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie, o Funai nie mam pojecia .Mam 3 kable HDMI sprawdzałem na tym samym sprzecie i nie widzę zadnej różnicy.Pierwszy kabelek to oryginalny z xbox360,nastepny był przy dvd samsung hd860 wyglada nie specjalnie;) i ostatni kupiłem za 35zł do ps3 i wszystkie fajnie sie spisują. Tu masz link taki kupiłem ;
http://www.allegro.pl/
item338909655_av_profile_bvh_020_hdmi_2m_full_hd.html
Poszukaj cos z Sharpa albo Toshiba ale tak jak pisałem doradz sie jak wybierzesz juz konkretny model tv ,Z tego co czytałem wiele ma problemy z czasem reakcji ,smuzenie i inne badziewia o których ja nie mam pojecia grając na moim mirai heheh
Mój przedmówca testuje tv wiec zapytaj jego jak wybierzesz model ,czy nie bedzie z nim problemu!!!
 
Ostatnia edycja:

FroZ

New member
Ach! No faktycznie, tutaj ten za 39'zł co opowiadałeś. :)
Czyli mówisz, że faktycznie Dobry jest?
Bardzo Odbiega jakością obrazu od oryginalnego Kabla Microsoftu? :)

Wiesz, przywykłem do tych opini jak to było z kablem VGA - że lepiej brać te droższe "Big Been" itd, bo te tanie podobno dają słabszy obraz itd - ile w tym prawdy to było / jest to nie wiem. :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tam podałem ci jeszcze jeden link kabla drogiego:)
Ja bym nie chciał zebys miał watpliwości ze kupiłes cos do du...Tak jak pisałem mam 3 kable i ten niczym nie odbiega od tego z MS ,moje oczy widza to samo po podpieciu róznych kabli a najmniej wiarygodny wydaje mi sie ten co dostałem do dvd samsung .Ajednak sprawuje sie dobrze tak jak pozostałe;)
 

FroZ

New member
Ach, to pomyślę jeszcze nad tymi kablami co podałeś Ogr. :)

Napisałem jeszcze na w innym dziale, co sądzą o tym Funai 32''. :)
Bo kurcze 1600zł, tylko czy warto? :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przed zakupem takich marek jak Mirai, Amoi, Funai, Grundig etc. radzę samemu dobrze przyjrzeć się wybieranemu modelowi i ocenić czy spełnia wasze wymagania. W większości wymienionych marek kolory uzyskiwane na ekranie sporo odbiegają od rzeczywistości, oczywiście jeśli ktoś planuje kupić TV tylko do grania to wymienione marki mogą być kuszącą alternatywą dla droższych markowych modeli.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jak wytłumaczysz fakt porównania markowego samsunga który był raz drozszy od mojego Mirai 42 .A przyczym strasznie przekolorowany ,smuzy ,na filmach hd o wiele bardziej widoczne ziarno ,brak eliminacji tego zjawiska w przeciwienstwie do mirai .Nie zgadzam sie np samsung był kiedys na tym samym poziomie w wyobrazeniu ludzi co mirai !A teraz jest uważany za jednego z najlepszych z czym sie nie zgodze .
Załoze sie ze wiekszość markowych tv w przedziale do 3000zł beda miały kłopot z uzyskaniem dobrego obrazu wiele takich widziałem .
Kilka znajomych przekonało sie ze ich markowe drogie tv ,nie radzą sobie tak dobrze jak mirai (to sie idzie załamac);)
aaa tak grundig fakt straszne pudło ,kolega wtopił kolory straszne !!!


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=342864068
 
Ostatnia edycja:

FroZ

New member
No to teraz zostaje mi czekać, co powiedzą o tym Funai'u czy warto. :)
Czyli jak widać Ogr z Twojej wypowiedzi nie zawsze dobra marka równa się dobra jakość, więc może Funai się sprawdzi. :)
Ale postaram się jeszcze rozejrzeć co się trafi. :)

PS. Gratuluję Szczęściarzu! :D
Gdzieś Ty go wygrał? W jakim Konkursie? :D
 
Do góry