czy xbox wykryje taki dysk ???

marecki6

New member
Bez reklam
tak jak w temacie, szykuje sie do zakupu dysku zewnetrznego pod usb a ze gdzies wyczytalem ze xbox wykrywa zewnetrzne nosniki zastanawiam sie czy wykryje bez problemu tak duzy dysk tego typu ? odrazu powiem ze zalezaloby mi jezeli chodzi o x'a na odtwarzaniu z tego dysku tylko filmow ewentualnie muzy ... dysk docelowo ma byc podpiety pod notebooka
 

qazar

Member
Bez reklam
Xbox wykrywa tylko orginale dyski MS 20Gb i 120GB :) niestety... na allegro 20GB masz za 149 zl jak na standarty pC kosmos cenowy jak na konsole taniocha ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Oczywiście x360 wykryje każdy dysk zewnętrzny podpięty pod USB. Tylko filmów z takiego dysku nie obejrzysz, mozesz tylko ogladac z niego zdjecia i sluchac mp3.
 

koven

New member
Obaj znawcy.

Xbox wykrywa większość dysków zewnętrznych. Odtworzysz z nich mp3, obrazki oraz pliki video działające na XO (czyli całkiem sporo). Nie zapiszesz save'ów i nie ściągniesz na nie dem, filmów z marketu itp.

Próbowałem kilka dysków i niestety czasem nie są one wykrywane. O ile mój 20 GB dysk Segate działa bez problemu o tyle wersja 80 GB Hitachi nie jest wykrywana. Oba dyski mają złącze IDE. Możliwe, że chodzi o jakieś ustawienia, jednak próbowałem partycji NTFS i FAT32 bez skutku. Większy dysk kolegi - 120 GB, niestety nie znam firmy, działa bez problemu - złącze SATA
 

marecki6

New member
Bez reklam
kumpel ostatnio podpial sowje 120gb WD w fat32 i bez problemu mu wykrylo wiec jest szansa ze tego my boook'a tez wykryje, dysk docelowo ma byc i tak do notebooka wiec sie nie zmarnuje ale fajnie byloby moc obejrzec sobie z niego film zamiast wypalac go na plytki ... a kolegow ktorzy nie maja o tym pojecia prosze wiecej o nie zabieranie glosu w dyskusji bo nic mnie tak nie wpienia jak wprowadzanie ludzi w blad przez swoj brak wiedzy
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
no dobra.. to z drżeniem rąk i serca też coś napiszę... ;)

dyski - w większości - będą wykrywane, o ile zostaną zaspokojone pewne warunki:
1) zasilanie - musi być wystarczające, by dany dysk działał - najlepiej jeśli zewn. dysk będzie miał swoje zasilanie - nie będzie wówczas zależny od zasilania na gniazdach USB konsoli...

2) partycje - o ile mnie pamięć nie myli, akceptowane są tylko partycje FAT i w dodatku chyba tylko partycje podstawowe (jak ktoś nie wie, cyzm się różni podstawowa od rozszerzonej z dyskiem logicznym - odsyłam do www.google.pl, albo polecam się w ogóle nie zabierać).. wielkość partycji FAT jest max 200gb - można to założyć np. w Partition MAgic (jak ktoś nie wie, co to- jak wyżej: nie zabierać się).. WinXP pozwala na założenie partycji FAT max. do 40gb..

odtwarzać - po aktualizacji dash z grudnia - można mp3, większość avi, jpg..
uwaga: avi to tylko kontener - możliwośc odtwarzania avi zależy od kodeków użytych do kompresji danego materiału... odtwarzane są divx, xvid oraz jakieś typy h.264 (HD) - tych jednak nie sprawdzałem...
uwaga2: wciąż nie ma możliwości dopinania napisów do avi tak, jak jest to na komputerze - osobny plik filmu i napisów.. mozna natomiast opracować sobie na komputerze film z wbudowanymi napisami, a później obejrzeć na konsoli - lekki debilizm, więc wciąż czekamy na kolejną aktualizację dash... :p

podsumowując: twój dysk powinien działać bez problemu (o ile zbudujesz na nim odpowiednie partycje) - mój dysk 500gb seagate działa bez problemów...
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
pełne DVD - prawdopodobnie nie.. :) ale pewny nie jestem i nie dam się pociąć za to.. zresztą - mało które dvd da ci się zgrać bezpośrednio z płyty bez problemów na dysk, bo większość jest zabezpieczana (prosto, ale jednak).. do tego absolutnie nie ma pewności, że będzie wszystko ok - napisy, dźwięk, itd..

w ogóle to jakiś dziwny pomysł z tym zgrywaniem całych dvd.. :> nie bardzo potrafie sobie wyobrazić, jak chcesz to zrobić.. :)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
@mataman: ja wiem jak się zgrywa dvd... :rolleyes:
pytanie, czy tak zgrane dvd odtworzy się z dysku !!na konsoli x360!! - IMO nie, ale mogę się mylić.. tzn. może i sam materiał wideo ruszy, jak zaznaczysz odtwarzanie danego pliku .vob, ale raczej nie wydaje mi się, żebyś mógł wybrać opcje językową czy nawet napisy..

ale jak napisałem wcześniej - nie sprawdzałem tego i mogę się mylić..
 

marecki6

New member
Bez reklam
co do samego pomyslu to nie rozumiem co w tym dziwnego , poprostu bede mial dysk o duzej pojemnosci i nie bedzie potrzeby oszczedzac miejsca zeby tracic na jakosci obrazu bo miejsca na dvd styknie na dysku :) juz jutro przekonam sie czy to wszystko zadziala
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
koniecznie napisz, czy faktycznie zgrane obrazy działają - to dosyc ciekawe..

samego pomysłu zrzucania dvd na dysk i odtwarzania nie neguję - dosyć ciekawa koncepcja.. obawiam się jednak, że pomysł klęknie na obsłudze plików zgranego dvd.. zobaczymy.
 

marecki6

New member
Bez reklam
dzisiaj odebralem dysk ze sklepu, jak tylko wroce z pracy sprawdze jak sie ma cala sprawa z obrazami dvd i odrazu napisze o tym na forum pozdro
 

marecki6

New member
Bez reklam
niestety miales racje, xbox nie widzi plikow vob jako plikow filmowych i odtwarzanie z dysku jest ok ale tylko formatow avi itd.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm. bardzo bym się zdziwił, gdyby było inaczej.. :/
a wniskowałem stąd, że Media Player w windowsie też nie odtworzy vob'a bez dodatkowych "usprawniaczy".. no cóż, zostaje ci odtwarzanie avi - narazie.. i pewnie i tak z tego nie skorzystasz, bo nie będzie ci się chciało spajać filmów z napisami.. (mi się nie chce)
 

marecki6

New member
Bez reklam
ah zle mnie oceniles :) juz z tego korzystam ( ostatnio zcalilem z napisami ponad 90GB filmow ) i smigam z dysku bo jak mam wybor ogladac na 15 calach a na 32 to jednak wole ta druga opcje
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
:) to nie kwestia oceny :) nie znam cię więc i do oceniania mi daleko - stwierdziłem tylko, że mi się nie chce i wątpię żeby komuś się na dłuższą metę chciało.. a że akurat należysz do tych, którym się chce, to dobrze :)
 
Do góry