Xbox 360 - awarie

11Solitary25

New member
Witam, mam XBoxa 360 na Falcon'ie z HDMI (65um / 175W / grudzień 2007) -ostatnio zaliczył RRODa -najpierw gry zaczeły się wieszać, po 3 resetach wyskoczył RROD :(
Skorzystałem z podpowiedzi i zrobiłem X-Clamp mod'a (demontaż X-Clampów, przesmarowanie procków nową pastą termoprzewodzącą) - konsolka odżyła jak nowa, na razie śmiga (2 sesje po 3h) ,mam nadzieję że na dłużej.

PS.Zmierzyłem temperature zaraz za wiatrakami przy obudowie zewn. i wyszło w zależności gdzie mierzono : od 38,5C do 41,5C -czujnik przykładałem bezpośrednio do szczeliny wylotów wiatraka w dwóch miejscach oraz dodatkowy czujnik 3cm od wylotów. Wewnątrz obudowy pewnie małe piekiełko ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafo37

New member
X clamb to nie jest skuteczna metoda naprawy Rroda po pewnym czasie staje sie nie skuteczna i po prostu konsola jest nie do naprawy
 

11Solitary25

New member
Niestety ja akurat nie miałem innego szybkiego sposobu na reinkarnację konsoli -reballink kulek BGA raczej odpadał ze względu na cene. Jednym X-Clamp mod działa 8 msc. a innym 2 dni -niestety te konsolki nie znają dnia ani godziny i dla nich każda pora jest dobra żeby umrzeć ;)

PS.Gdybym miał pewność że Jaspery mają poprawioną awaryjność w znacznym stopniu to pewnie bym się na takiego przesiadł -ale słyszałem niestety że mają te same objawy -z czego nie tyle RRODy ale wywala błędy software'u :(. Microshit wypuścił niezłego bubla...
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
No u mnie po dłuższej przerwie nie korzystania z x360 zaczęły się pojawiać zwieszki co kilka, kilkanaście minut, a następnie RROD.
x-clamp mod zrobiony już blisko pół roku temu i póki co, odpukać, ani jednej zwieszki.
 

mataman

New member
Bez reklam
x-clamp jest najgorszym z możliwych wyjść. Niedługo wasze konsole zdechną i to na dobre. Jest to nieuniknione.
 

11Solitary25

New member
Sorry ale co sugerujesz ?? Nie naprawiać ?? Przelutowanie CPU/GPU też niczego nie rozstrzyga na 100%. Jak pisałem wcześniej -to loteria czy i kiedy padnie Ci konsolka, bez względu czy masz X-Clampa. Jeśli dobrze jest zrobiony i nie dokręcałeś radiatorów na max'a to powinna pożyć. Odkształcenia płyt zdarzają się, ale jak dobrze chłodzisz XBoxa to powinien hulać -jak widać koledze już pół roku działa. Mój też... więc mówi to samo przez siebie -prawda ? Znam ludzi, którym modowane działają dłuzej niż nowe ze sklepu -więc nie można mówić że X-Clamp jest najgorszy etc. bo przesłanek do tego nie widzę. Różne są metody napraw i niektóre rzeczywiście niewskazane (owinięcie ręcznikiem i zgrzanie konsoli) -ale prawda jest taka że jak dobrze/umiejętnie zrobisz mod'a to na 90% konsolka to przeżyje.
PS.A na YouTube już są filmiki o awaryjności nowych Jasperów 3 dni po zakupie... M$hit
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Przelutowanie CPU/GPU może i nie rostrzyga ale jest najlepsza metodą, w powiązaniu z redfixem daje niemal 100% pewności. x-clamp w 90% przypadków powoduje nieodwracalne uszkodzenie płyty głównej i nikt rozsadny tego nie robi.
 

magiks33

Member
Witam miałem konsole z 21.09.2006 i dwa razy mi padła pierwszy raz w styczniu 2007 wymienili płyte główną a drugi raz w styczniu 2008 wymienili płyte i napęd na benq(był samsung ale przestał wysuwać tackę),konsole sprzedałem kumplowi i działa do dzisiaj bez awarii a ja kupiłem w lutym 2009 nowego x360 premiuma za 899zł w MM.Brat kupił konsolę też w 2006 razem ze mną tylko że grał na zwykłym tv i do 23.08.2009 nawet nie zaliczył zwiechy ale gdy kupił tv LCD i zaczął grać w fullHD 1080p po kilku grach konsola padła 3ROD padł GPU :)
 

magiks33

Member
W serwisie Microsoftu naprawa konsoli kosztuje 91Euro(po przeliczeniu ok 360złotych:) )oczywiście już po gwarancj i dają nową gwarancję na konsolę a jak padnie 3 razy to wymieniają na nówke.Można wysyłać nawet z przerobinym napędem tylko trzeba pamiętać o plombach żeby były nienaruszne-sam taką wysłałem i wróciła naprawiona
 

magiks33

Member
magiks33 napisał:
Witam miałem konsole z 21.09.2006 i dwa razy mi padła pierwszy raz w styczniu 2007 wymienili płyte główną a drugi raz w styczniu 2008 wymienili płyte i napęd na benq(był samsung ale przestał wysuwać tackę),konsole sprzedałem kumplowi i działa do dzisiaj bez awarii a ja kupiłem w lutym 2009 nowego x360 premiuma za 899zł w MM.Brat kupił konsolę też w 2006 razem ze mną tylko że grał na zwykłym tv i do 23.08.2009 nawet nie zaliczył zwiechy ale gdy kupił tv LCD i zaczął grać w fullHD 1080p po kilku grach konsola padła 3ROD padł GPU :)

dostał nową z 2009,02,21ale jakąś poserwisową bo nie miała hdmi czyli jak się wysyła do naprawy bez hdmi to taką też się dostaje-chłodzenie też wygląda na starszą wersję bo na cpu nie było aluminiowego radiatora
 

magiks33

Member
11Solitary25 napisał:
Witam, mam XBoxa 360 na Falcon'ie z HDMI (65um / 175W / grudzień 2007) -ostatnio zaliczył RRODa -najpierw gry zaczeły się wieszać, po 3 resetach wyskoczył RROD :(
Skorzystałem z podpowiedzi i zrobiłem X-Clamp mod'a (demontaż X-Clampów, przesmarowanie procków nową pastą termoprzewodzącą) - konsolka odżyła jak nowa, na razie śmiga (2 sesje po 3h) ,mam nadzieję że na dłużej.

PS.Zmierzyłem temperature zaraz za wiatrakami przy obudowie zewn. i wyszło w zależności gdzie mierzono : od 38,5C do 41,5C -czujnik przykładałem bezpośrednio do szczeliny wylotów wiatraka w dwóch miejscach oraz dodatkowy czujnik 3cm od wylotów. Wewnątrz obudowy pewnie małe piekiełko ;)

nawet jak masz przerobionego czy nie to wysyłaj do Microsoftu masz 3 lata gwary !!!! na 3ROD.nic nie kombinuj z samodzielną naprawą.Kurier zabiera i przywozi konsolkę z wymienionymi bebechami.Trzeba pamiętać tylko o plombach Gwarancyjnych!!
 

magiks33

Member
11Solitary25 napisał:
Niestety ja akurat nie miałem innego szybkiego sposobu na reinkarnację konsoli -reballink kulek BGA raczej odpadał ze względu na cene. Jednym X-Clamp mod działa 8 msc. a innym 2 dni -niestety te konsolki nie znają dnia ani godziny i dla nich każda pora jest dobra żeby umrzeć ;)

PS.Gdybym miał pewność że Jaspery mają poprawioną awaryjność w znacznym stopniu to pewnie bym się na takiego przesiadł -ale słyszałem niestety że mają te same objawy -z czego nie tyle RRODy ale wywala błędy software'u :(. Microshit wypuścił niezłego bubla...

Zgadzam się awaryjnośc to prawdziwy zonk ale mają dobrą gwarancję i konsola wraca po maksymalnie 7 dniach do właściciela,a jak ktoś jeszcze zgłosi że ma uszkodzonego pada lub dysk 20 lub 60 gb (do roku)to dostanie nówke sztuke za free
 

loczek2010

New member
Mi raz się tylko zdarzyła "awaria".
Pewnego dnia odpalam X'a i widzę 3 red diody. Myślę rod..
Otworzyłem X'a przeczyściłem dokładnie, włączam konsolę i działa, kamień z serca mi spadł :D
 

piterro88

New member
Ja mam z Xboxem taki problem, że około miesiąca temu zaczął zachowywać się jak odkurzacz. Nie, że sprząta, tylko tak burczy. Czasu brak, zeby to gdzieś oddać a na jesień idzie i się przyda. Ktoś ma pomysł co to może być?
 

arti83

New member
Ja posiadam 360 około 9lat zero problemów tylko że nie zavirusowana
Nowy ONE S piszczy zasilacz przy wyłączonej konsoli :(
 
Do góry