Xbox 360 - awarie

spindle

New member
Jak ktoś chce wiedzieć jak zapobiec 3ROD. To jest po prostu spalenie procesora pasta która jest pomiędzy radiatorem a procesorem traci swoją ważność po połowie roku. Warto zapobiec takiemu wypadkowi i kupić dobrą paste na Allegro i ją wymienić. :eek:k:

Dotyczy to troszkę starszych konsol XBOX 360
 

mataman

New member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem moj elite zaliczył zgon po roku i dwóch miesiącach użytkowania. R.I.P. uczcijmy jego pamięć minuta ciszy :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Acha a ciekawe jak z tymi FALCONAMI jest.
Jaki błąd ci wyświetliło ?

Ps. Ciekaw jestem też jak będzie z tymi modelami JASPER bo u FALCON słyszałem że parę osób mialo problemy z GPU (3RROD) to co im da zmiana CPU na 65nm ? dla mnie to syzyfowa praca.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nic mi nie wyświetliło konsola zdechła i koniec. Dziś poleciała do serwisu. Co do falconów tez padaja ale ZNACZNIE rzadziej jak xenony. Poprawione tam jest nie tylko chłodzenie/procki ale tez sam montaż elementów do płyty gł.
Jasper to narazie wielka niewiadoma ale na chłopski rozum powinno byc jeszcze lepiej.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Miejmy nadzieję, zastanawiam się czy jest sens czekać na tego Jaspera czy kupować Falcona.
Powiedz mi czy w wersji Elite jest przejściówka aby podpiąć optyka do ampla ? bo hdmi Microsoftu wiem że jest.
 

Szopan

New member
Oczywiście,że jest sens czekac na jaspera - co prawda jest ich jeszcze zbyt malo by stwierdzić "%" awaryjności,jednak są duże szanse,że bedzie to maly odsetek.

Co do falcona - coraz więcej jest przypadków awarii - co prawda mniej jest RROD z błedem 0102,ale za to nadrabia błedem E74:-D

A tak a propos awarii - mój premium pd 2006 padł po ponad 2 latach bezawaryjnej pracy (chyba tylko 1 zwiecha) :cool: Nastąpiło to nagle i nieoczekiwanie - stał nieuzywany chyba tydzień i po włączeniu freeze i arty na ekranie,a potem RROD:grin:

Ale juz naprawiony - zobaczymy jak długo podziała...

Pozdro!!!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok więc poczekamy na allegro są już ale Arcade a ja chciałem Premka a najlepiej Elite.
Nie wiecie kiedy będzie w Europie(Polsce te modele) ?
 

Dawidowski1000

New member
Instalacja na HDD

Nie ma co czekać za Falconem, będzie to samo co obecnie "ROD". Wersje Elite miały też juz "nie umierać" a jednak mój umarł po roku. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest instalacja gier na HDD, która zmniejsza wystąpienie ryzyka ROD nawet do 50%. A to dlatego, że napęd nie wywołuje już "trąby powietrznej" w środku, a co za tym idzie, cichsza praca naszych konsol, a mniejsza ilość gorącego powietrza dla płyty gównej przedłuża jej życie. Problem może być dla tych osób, którzy niestety nie posiadają HDD 120GB:???:
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
No niestety, dysk to duży problem, ale powiem szczerze, że mam 2 konsole xboxa. Jedną, którą używam, to wersja CORE (z dyskiem 20GB), która gra od 2 lat nieprzerwanie i odpukać nie miała ŻADNEJ usterki!! Dlatego nie wymieniam jej na nową. Poczekam na Elitki albo Premium z Jasperem i wtedy się zdecyduje. 2 konsole ma mój ojciec z Falconem, ale jest to w sumie 3 miesięczna konsola, więc nie wiele mogę powiedzieć. :D
 

hmmwv

New member
hehe a moja konsola cierpi na chorobe całkiem przeciwną niż u innych xboxów a mianowicie moja musi stać przy kaloryferze albo w miejscu gdzie jest naprawde cieplo bo wtedy dziala bez zarzutu nawet cały dzień a gdy jest zimna albo ja przenosiłem z domu do kumpla to przestawałą działac wogole nie czytał płyt itp dopiero gdy polezała ok 4h w ciepłym to zaczeła śmigać jak nowa :)
 

beamer

Banned
hmmwv napisał:
hehe a moja konsola cierpi na chorobe całkiem przeciwną niż u innych xboxów a mianowicie moja musi stać przy kaloryferze albo w miejscu gdzie jest naprawde cieplo bo wtedy dziala bez zarzutu nawet cały dzień a gdy jest zimna albo ja przenosiłem z domu do kumpla to przestawałą działac wogole nie czytał płyt itp dopiero gdy polezała ok 4h w ciepłym to zaczeła śmigać jak nowa :)
Typowy objaw uszkodzenia zasilacza. Miałem tak 12 lat temu z konsolą Sega Megadrive. Z upływem czasu zasilacz będzie działał coraz gorzej, aż w końcu konsola sama będzie się wyłączać, lub nawet w ogóle się nie włączy pomimo "rozgrzewki".

Inny charakterystyczny objaw zajechanego zasilacza, to poziome, przezroczysto-szare, jakby-wypukłe" pasy wędrujące góra-dół po obrazie (w przypadku podłączenia Xbox'a do TV poprzez analogowy kabel component lub euro), ktore czasem, powoli zanikają po "rozgrzaniu" się konsoli.
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Witam.Mam taki problem w listopadzie siadł mi xbox 360 i objawy były następujące uruchamiam grę i nagle cała konsola się zawiesza a później i co trwa do tej pory przy uruchamianiu konsoli widać tylko takie coś jak było w Matrixie ten kod .Kolega powiedział że siadł układ graficzny i dałem sobie spokój z tą konsolą i dlatego dopiero teraz piszę po tylu miesiącach.Da się to jakoś naprawić czy do kosza? Pozdrawiam.
 

Alundro

New member
Właśnie nie widziałem żadnego kodu tylko obraz wygląda przy uruchomieniu tak samo jak w matrixie.Spróbuje jeszcze włączyć jutro bo od listopada nie uruchamiałem a xboxa mam pod monitor od kompa a dzisiaj już nie mam możliwośći.Dzięki że się odezwaliście z chęcią pomocy.Pozdrawiam.
 
Do góry