Jaki kupić model X BOXA

stowix

New member
Witam
Pytanie do miłośników Xboxa :szukaj:

Chciałbym kupić synowi na urodziny XBOXA proszę poradzcie mi jaki model
z tego co widzę są modele : core,arcade,premium, jedne są przerobione inne nie , czy często występują w nich awarie ( 3 diody ) , sfleshowany czy nie ,
o co w tym biega , bedzie podłączony do telewizora Lcd z Hdmi
proszę poradzcie jaki wybrać aby był dobry.
 

Booze

New member
Nowsze konsole "premium" mają wejście HDMI ( starsze wersje nie). WSZYSTKIE konsole-lub 75%- są podatne na awarie "trzech diod".Pytanie jest, tylko kiedy się one pojawią. Wersja core-bez twardego dysku, tak samo arcade( i nie pisać mi, że ma-oczywiście jak sobie dokupicie za 630 pln'ów to będziecie mieli).Różnica-o ile się nie mylę to, że w wersji "arcade" dostajesz na karcie pamięci pięć (?) gier z lat 80/90.Aha, ta wersja ma HDMI.

Jak już kupować to premium lub-jak cię stać wersję elite (czarną). Jeśli jest przerobiona ( bo oczywiście orginalnie przerobionej się nie kupi :))- szybki pad konsoli lub zbanowanie na Xbox Live ( czyli zakaz granie online, co teraz Microsoft wprowadził).Chociaż z tym padem to nie wiem czy po przerobieniu ma większą skłonność do awarii-chyba różnie z tym bywa

Elite- (jak wpominałem najdroższa i czarna) -ma dysk 120GB, HDMI i pozostałe dodatki ( oczywiście bez Wi-Fi)

A tu masz dokładnie napisane co i jak http://www.ultima.pl/Konsole/s350/

A tu opis elite http://www.sklep.psxextreme.pl/index.php?cPath=65_67

Tak to wygląda
 

Kacper89

New member
Radze wersje arcade (ta zwykla z hdmi) przerobisz sobie (sprzedasz forze i te inne gry oryginalne w zestawie i kupisz 2giego pada i przerobke. Tak syn sobie pogra z kolegami (multyplayer live przynajmniej mnie nie rajcuje..... jak już multiplayer na necie to na kompie a na konsoli ma być split screen ale każdy ma swoje zdanie ;)) Z emule ściągasz gierki i przegrywasz na dwu warstwowe płytki i gitara :-D
 

stowix

New member
podziękowania

Panowie Booze i Kacper89 wielkie ukłony i dziękuję za wyjasnienie wszystkich mankamentów , przeraza mnie tylko jedno że tak drogi sprzęt jest podatny na szybką awarię ( 3 diody ) ......jeszcze pytanko co do odtwarzania gier ściągniętych z toorenta aby odtwarzały nalerzy wgrać nowy soft 1.4 i sfleszować napęd ....jeszcze raz dzięki

:eek:k: :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze wersja arcade, nowe premium i elite tak sie nie sypia bo maja inne (lepsze) układy chłodzenia. Najlepszy stosunek wartosci do ceny ma elite. Jeżeli ma byc tanio to bierz arcade. Przerabianie konsoli w dzisiejszych czasach uważam za bezsensowne. Gry mozna w naprawde okazyjnych cenach kupic na allegro (np. burnout paradise za 130 zł) a później wymieniać za ok. 30 zł. A tracenie mozliwości grania na xbox live jest głupie bo to rewelacyjna sprawa. Nie rozumiem twojego pkt. widzenia Booze. Ale to tylko moje zdanie.
 

boosman

New member
Zalezy co oczekujesz od konsoli. Jezeli myślisz tylko o przerobieniu i graniu na piratach bez korzystania z xboxlive to wersja arcade zdecydowanie ci wystarczy. Natomiast jak chcesz wykorzystać w 100% z xbox'a to zdecydowanie polecam wersje premium. Duzo miejsca na dema, gry arcade, trailery itd. Wersji Elite na razie chyba nie ma sensu kupować w Polsce (ciągle brak polskiego live oraz dystrybucji filmów). Podobno nowe wersje xbox360 nie są już tak awaryjne jak pierwsze modele. I pomyśl jednak o graniu online. Wbrew temu co ktoś napisał multiplayer jest bardzo ważna częścią obecnych gier. Przedłużaja żywotność gry i pozwala dłużej sie nią cieszyć. Niektóre nowe gry wręcz będą wymagały łącznia z siecią.
 

Booze

New member
mataman napisał:
A tracenie mozliwości grania na xbox live jest głupie bo to rewelacyjna sprawa. Nie rozumiem twojego pkt. widzenia Booze. Ale to tylko moje zdanie.
Eeee....ja nie napisałem, że granie online jest głupie, tylko, że jeśli konsola jest przerobiona to Microsoft zbanuje- było głośno o tym.A jak faktycznie jest to nie wiem, ale jak się czyta na różnych forach, że "dostali podziękowanie od Xbox Live"( czyli zablokowanie możliwości gry online) to chyba o czymś to znaczy, nie?
 
Ostatnia edycja:

Wampis

New member
Piszesz jakby przerabianie było zupełnie naturalne, a nie jest. Ja zdecydowanie bardziej wolę korzystać z dobrodziejstw Live, grać z żywymi przeciwnikami, sciągać dema i gry Arcade niż przerobić i martwić się utratą gwarancji.

Co do wersji, to są:
- Core, goła konsola i pad przewodowy, nieopłacalna chyba, że za 500-600zł. Nie da się na niej normalnie grać bez zakupu karty pamięci
- Arcade, konsolka, memorka, pad bezprzewodowy, wyjście HDMI.
W zestawie zawiera to czego potrzeba do grania, rozwiazanie dla osób których nie interesuje Xbox Live, a przynajmniej dostępne na Marketplace materiały.
- Premium, to co Arcade ale dysk 20GB (13GB użytkowe) zamiast memorki i kabel Component, poza tym srebrna tacka napędu DVD.
Najbardziej opłacalna opcja, są wersje z HDMI i starsze bez niego.
- Elite, to co Premium ale dysk 120GB i kabel HDMI poza Componentem, czarny kolor.
W Polsce niepołacalny ze względu na brak mozliwości ściągania filmów i niektórych dem.

Jeśli chodzi o "wnętrzności", można wyróżnić:
- wersje bez HDMI, czyli starsze, najbardziej awaryjne (Core, starsze Premium)
- wersje z HDMI, ale z CPU w technologii 90nm, poprawione chłodzenie, mniejsza awaryjność (Arcade, nowsze Premium zwane Pro, Elite)
- wersje z HDMI i CPU w technologii 65nm, mniejsze zużycie prądu i awaryjność (Halo Edition oraz w wypadku zasilaczy 175W (203W także może mieć CPU 65nm, ale rzadko) Arcade i Pro, Elite jeszcze nie.
 

stowix

New member
Panowie jeszcze ostatnia kwestia byłem dzisiaj w MM juz miałem kupić xbox 360 premium za 1500zł przyszła dostawa ps3 za 1500zł powiedźcie co wybrać xboxa czy ps3.. i jutro ide kupić...
 

kleobobi

New member
Teraz juz mozna kupic PS3 coraz wiecej gier no i odtwarzacz bluray.No i dokup sobie Dualshock 3 padzik i bedziesz szczesliwy i ty i syn
 

Wampis

New member
Kleobobi, tak to każdy może napisać.
Generalnie, to bym tak ujął:
-Xbox 360 ma więcej gier, w tym sporo takich, które zdążyły już stanieć, a ciągle są doskonałe, lepszą usługę online niż PS3 (choć płatną), lepiej współpracuje z monitorami, dla niektórych zaletą może być możliwość przerobienia konsoli
-PS3 jest doskonałym odtwarzaczem filmów na Blu-ray, posiada przeglądarkę internetową, jest mniej awaryjne (w zasadzie siadają tylko napędy) i cichsze

W sumie dla osób które na konsoli chcą w zasadzie jedynie grać, X360 jest na razie lepszą opcją ze wzgledu na wiele tańszych gier, zaawansowaną obsługę listy znajomych pozwalającą na wspólne granie w wiele tytułów, rozmowy, itp. Ma też motywujący do grania system Osiągnięć, ogólnie za granie dostaje się punkty pozwalające porównać sie z innymi graczami. Może wydawać się śmieszne, ale wciąga.
Jeśli za to konsola ma stać w salonie i ma być używana przez całą rodzinę, to PS3 jest lepsze, cicho pracuje, odtwarza filmy w HD, a z grami też radzi sobie doskonale.
Z kwestii subiektywnych warto wypóbować na przykład pady obu konsol, osobiście pad do X360 uważam za idealny, a ten do PS3 już niekoniecznie. Z drugiej strony dla niektórych pad od X360 może wydać się za duży i ciężki, a jego krzyżak używany głównie w bijatykach i grach sportowych, mało precyzyjny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry