TV do X360

bolz

New member
Dziwię się, że niektóre, podobno bardzo istotne wątki nie są poruszane w tym temacie. Jeśli mowa o tv do xbox360, najpierw powinniśmy mówić o parametrach ogólnych:
- czas reakcji matrycy. Większość dostępnych tv ma czas reakcji 8ms, lecz występują tv posiadające niższy czas np. LG - 5ms. Jak duże znaczenie ma ta pozycja?
- kontrast: zaczyna się od ok 1000 i w górę... Czy im więcej tym lepiej? Słyszałem opinię, że faktycznie telewizor nie osiąga więcej jak 1500. Czym wiec jest kontrast dynamiczny i po co go podają ( w samsungu HD nawet 15000)
- jasność - lepszy ciemniejszy, np 450cd/m czy jaśniejszy np. 500cd/m
- wejście VGA. Podobno lepsze parametry obrazu jak na componencie
- i w końcu HD ready czy Full HD. Podobno XO nie odtwarza gier w 1080? Więc czy jest sens?
Mądrzy ludzie, wypowiedzcie się w temacie, gdyż pytanie o producenta jest moim zdaniem na 2 miejscu. Najpierw trzeba określić parametry telewizorka, później markę i model...
Sam się zastanawiam nad zakupem tv. Ze względu na brak możliwości wyłożenia dużej kasy, skłaniam się ku LG 42LC51.
PozdrOOfka
 

n0mad

New member
witam

Ostatnio zakupilem xboxa 360, lecz na moim dosc starym telewizorze gry nie sprawiaja przyjemnosci:p Mam pytanko co sadzicie o tym telewizorze 37" LCD TOSHIBA 37X3000PG (Regza) pod xboxa ?? Rowniez czekam na jakies propozycje:> cena w granicach 4500-5000zl. pozdrawiam
 

jungle

New member
Witam ja rownież mam dylemat ktory tv lcd wybrac glownie do xboxa 360 ale nie tylko(kablowka,dvd,pc itp) moze ktos mi pomoze czy wybrac PANASONICA TX -32LX700 czy moze SONY KDL-32D3000 czy moze Wy mi cos innego doradzicie tak do 4500zł w gre wchodza tylko lcd 32 cale .bardzo prosze was o pomoc i z gory bardzo dziekuje za rozwiazanie moje dylematu.
 

noise

New member
marcin0903 napisał:
Wiele osób zmaga się z tego typu problemem.
Według mnie na dzień dziesiejszy nie ma sensu kupować telewizora 720p- teraz nie opłaca się kupować telewizora, tylko za jakiś miesiąc, dwa ze względu na to, że TV Full HD są już w zasięgu ręki http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le40m87bd.asp taki samsung jest za niecałe 7000 zł. Proponuję poczekać, doskładać i zakupić TV 1080p !

tylko po co Ci fullHD? malo ktory przyjie Ci fullHD po component :(
 

noise

New member
plazma vs lcd do mojego x360

Ja juz sie zakrecilem szukajac TV do mojej 360.
Nie posiadam hdmi wiec nie potrzebuje FullHD tv wiec zdecydowalem sie na jakis hdready 42" lcd lub 50" plazme.
Zapytacie dlaczego roznica w wielkosci? Dlatego ze 50" plazmy sa czesto z rozdzialka 1366x768, a powyzej 42" prawie zawsze fullHD. Nie do konca ale mniej wiecej ;)

Co wybralem:
Samsung 50C91H - cena 4700,-
Sharp 42RD1E lub 42RD2E za cene okolo 4700 - 5300
Sharp 42WD1E za 4200,-

Co myslicie o tych typach.
Za samsungiem przmawia to ze to plazma i brak smurzenia, ladne naturane kolory i czen. Czy sie myle ;)?
Za lcd moze troche wyrazniejszy obraz - bardziej ostry. Ale w sumie to maja taka sama rozdzielczosc te lcd i ta plazma wiec sam nie wiem. Co myslicie?

Z gory dziekuje za odpowidzi. Prosze tylko o jakies wysjanienia dlaczego tak myslicie. Dzieki
 

noise

New member
[FONT=&quot]do wyboru doszedl sharp lc46xl2e.
Jest drozszy ale i tak moge go miec w super cenie.
Prosze bardzo o pomoc bo wlasciwie jutro musze kupic
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

BananaBoy

New member
TV pod Xboxa do 4,5 k Full HD? HD ready?

Witam, stalem sie ostatnio szczesliwym posiadaczem X pudła, jednak granie na TV CRT nie ma sensu, nawet seria S samsunga bije go tak na głowe, ze to nieporozumienie. W zwiazku z tym nasówa sie pytanie jaki TV kupic :)

Chciałbym zakupic TV za kwote tak do 4,5 k
Chce go wziasc na raty zeby sie nie wykosztowac bo bniedny student tylko raz w roku moze za granice do pracy jechac :)

W domu korzystam z Cyfry + na Philips DSX 6010

Mam X z HDMI i lapsa HP z HDMI takze, tak wiec TV z cyfry DVD i DIVIX z lapsa

myslalem o SAMUSNGU 37M87B
a moze lepiej 40 z serii R, bo ten szczerze mowiac w Avansie na polce mial the best obraz z cyfry

a moze jakis SHARP np? Sharp LC-37X20E

Pytanie czy sens kupowac FULL w tej cenie czy lepiej wieksza lub tańsza HD ready?

pomozcie :)

podoba mi sie oferta sklepu max24.pl

moze maja cos innego godnego polecenia??
 

Remik

New member
Dobre plazmy są albo 1024x1080 albo 1920x1080. Jeśli chodzi o telewizor do tv, a potem do kompa to lcd to jak najniższy czas reakcji, ten parametr jest kluczowy przy wyborze tv do kompa(tylko do kompa), ostanio widziałem nawet 3ms lcd(z tego co wiem to tylko Philips robi takie). Jeśli chodzi o tv do xboxa to obojętnie lcd czy plazma. Tu bym wybierał tak samo jak dov ogladania same tv. Jeśli chodzi o firmy to lcd: JVC, Hitachi, Sharp, a plazmy: Hitachi, Pioneer.
 

kurak073

New member
Witam wszystkich jestem na forum pierwsz raz wiedz wybaczcie za bledy.Mam pytanko cz moze mi ktos podac konkretne modele LCD na ktortch grafa powala na XBOX360 pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy
 

bolz

New member
Zrezygnowałem z zakupu telewizora na rzecz rzutnika Benq w500!
Absolutnie nie żałuję decyzji. skaluje do 1080p/60. Teraz pozostał jeszcze zakup ekranu lub farby screen goo. ok. 140 cali to nie 40!!!

pozdr
 

mataman

New member
Bez reklam
No ale kontrast nie ten. W dzień nie pograsz za bardzo, no chyba że masz zaciemnione pomieszczenie. No i oczopląsu mozna dostać. Do filmów projektor jak najbardziej ale do grania,chyba nie.
 

rees

Member
Fakt, w dzien moze byc krucho z tym graniem. Ja osobiscie od kilku dni uzwaym plazmy panasonica 50pv70 z X360 dziala wspaniale - piekny obraz jest. A patrze z perspektywy posiadania lcd Panasonica i tylnoprojektorowego Sony KDF 50. Dzisiaj z czystym sumieniem bede polecal plazmy do konsol.
 

Rudeford

New member
Witam
Nigdy nie widziałem na żywo plazmy w połączeniu z X360/PS3, ale to co tu widać jest gorsze od smużenia-zaciągania z LCD. Na żywo jest to pewnie jeszcze bardziej widoczne i jak dla mnie kompletnie dyskwalifikuje(do gier) tą technologie. Z tego co wyczytałem to nawet wysokie modele Pioneera nie są pozbawione tej przypadłości.

Sam ostatnio myślę nad zakupem projektora, zastosowanie głównie gry i filmy.
>>> bolz – napisz coś więcej(fotki mile widziane)!!!
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
TubaHD: to jakis koszmar :(
U mnie jest ostra, bajecznie kolorowa grafika i to nawet na etapie docierania plazmy (ustawienia nie przekraczaja 50%). Jakby mi sie takie cos pojawilo to telefon do serwisu i niech zabieraja panel.
 

swiezakXbox360

New member
Prosze o pomoc znawców!

Witam!
Chcialbym kupic jakis telewizor albo monitor(nie znam sie zadobrze na parametrach). uzywalbym go tylko do komputera i xbox360. 20-26 cali wystarczyloby w zupelnosci. cena tak jakby 1500-1800 byloby super. Tylko czy taki ekran za takie pieniadze wykorzystywalby calą moc graficzną konsoli?czy na drozszych lepiej by sie grafika prezentowala?

Prosze o porady i ewentualne propozycje.


Dziekuje wszystkim ktorzy powaznie odpowiedza na mojego posta;)
 

rees

Member
w tym przedziale cenowej szukaj czegokolwiek co ma natywna rozdzialke min 1280x720 czyli 720p. Najpredzej znajdziesz jakiegos LCD 32".
 

swiezakXbox360

New member
moglbym 2 tysiace wydac maxymalnie. a moze kupic jakis monitor lcd?czy go nie podlacze pod xboxa? pokoj mam maly monitor bylby w sam raz jakis 23cale. tylko czy na takim monitorze graficznie gry wygladalyby ladnie?czy trzeba do tego telewizor?
 

marcin0903

New member
Podłączyć do monitora się da, a za kwotę 2000 zł można kupić bardzo dobry monitor, lecz nie polece Ci który bo w monitorach nie siedzę, co do grafiki to nie widziałem i się nie wypowiadam na temat jakości obrazu X360 na monitorach :).
 
Do góry