Jak podłączyć X360 do amplitunera?

Patrycjusz

New member
mam component z optykiem, czyli co, odstawić w zapomnienie hdmi ?, kurka, a specjalnie go zakupiłem do konsoli, a tu taki zgrzyt. Ampli przyjmuje dźwięk po hdmi, ale rozumiem, że wtedy odpada dźwięk w tv przy wyłączonym ampli (dla mnie jest to opcja, kiedy tata jest w pracy, a dzieci chciałyby pograć)

pozdr
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam zmiesci sie standardowy kabel od Xboxa oraz hdmi ale powtorze to jeszcze raz - przynajmniej w X360 Arcade w oryginalnym kablu nie ma optyka tak jak to jest w zalaczonym linku
 

radzique

New member
@mataman nie kumasz ;)
W zestawie z arcade nie daja kabla z wyjsciem optycznym, daja zwykly composite, bez toslinka.
trzeba dokupic component albo vga z optykiem (za parenascie zlotych) albo dongle taki jak dają z elit (ciezko dostac, a jak jest to drogi)
 

Ogr

New member
Bez reklam
A jednak zakumał zanim to napisałes;) Też nie wiedziałem ze nawet takiego kabla nie daja do ARCADE :hmm: Ma sens kupowac ta wersje ?
 

mataman

New member
Bez reklam
No właśnie radzique, czytaj posty i dopiero pisz, Jak dla mnie kupowanie arcade nie ma żadnego sensu elite na allegro jest za 1000 zł. Gorzej jak juz ktos kupił arcade'a.




P.S. Wiedziałem jaką wersje kupowac, 120GB teraz bardzo sie przyda. Prawda Ogr ? :)
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
mataman, zrozumiałem Cię dobrze, a link, który zamieściłeś rozwiewa wszelkie wątpliwości :grin:, tylko przyznacie chyba sami, że kupujesz coś, a potem, żeby osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność, trzeba coś popsuć, hmmm, przepraszam- "przeprojektować", hehe i mam dylemat, czy rozłożyć tą wtyczkę, czy jednak podłączyć X360 przez componenta. Czy wg Was, Waszych doświadczeń, jest wogóle jakaś różnica w jakości obrazu po hdmi a component??
pzdr
 

mataman

New member
Bez reklam
Obraz ma większy kontrast po HDMI nie jest to może jakaś kolosalna różnica ale napewno warta "przeprojektowania" wtyczki :)
 

pochciu

New member
Witam, a orientujecie się może czy jest taka przejściówka którą po wpięciu do xa, z drugiej strony mamy wyście optyczne i komponent :confused: Chodzi o to że chce sobie sprawić konsole na gwiazdkę i podłączyć pod projektor kablem RGB który już posiadam poprowadzony w ścianie. :???:

pozdrawiam
 

pochciu

New member
tak ale standardowy kabel jest dosyć krótki, poza tym jak już napisałem mam porządny RGB w ścianie i chciałbym go wykorzystać więc chyba ratuje mnie tylko taka przejściówka o ile istnieje..:???:

ps. jak jest taka opcja to proszę moderatora może o przeniesienie dwóch moich ostatnich postów do wątku "jaki kabel" jeżeli tu nie pasują :neutral:

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lavaa

New member
Ja mam takie pytanie.Posiadam x-box 360 ,tv-samsung HD-Ready,amplituner ONKYO TX-DS575 (bez HDMI) i chciałbym podpiąć to wszystko tak,żeby miec i super jakość dźwięku i wizji..Miałem taki plan,żeby kablem HDMI spiać xboxa z Tv,a kablem standartowym xboxa z amplitunerem (czinczami lub takim dziwnym kabelkiem który widze ,że móglbym wpiać i w kabel standartowy xbox i w amplituner)...Nie wiem nawet ,czy to by zacharczało,ale jeżeli mialo by pójść ,to z kolei mam problem ,ponieważ końcówka kabla staandartowego xbox jest zbyt gruba ,aby wpiąć na raz standardowy+HDMI...Podpowiedzciejak zrobic,żeby miec jak najlepszy dźwiek i wizje w tym zestawie.
 

ulysse

New member
lavaa napisał:
Ja mam takie pytanie.Posiadam x-box 360 ,tv-samsung HD-Ready,amplituner ONKYO TX-DS575 (bez HDMI) i chciałbym podpiąć to wszystko tak,żeby miec i super jakość dźwięku i wizji..Miałem taki plan,żeby kablem HDMI spiać xboxa z Tv,a kablem standartowym xboxa z amplitunerem (czinczami lub takim dziwnym kabelkiem który widze ,że móglbym wpiać i w kabel standartowy xbox i w amplituner)...Nie wiem nawet ,czy to by zacharczało,ale jeżeli mialo by pójść ,to z kolei mam problem ,ponieważ końcówka kabla staandartowego xbox jest zbyt gruba ,aby wpiąć na raz standardowy+HDMI...Podpowiedzciejak zrobic,żeby miec jak najlepszy dźwiek i wizje w tym zestawie.

Wystarczyło by przeczytać ten temat cały a nie po raz 100 zadawać pytanie.

W Twoim przypadku wystarczy kupić takie kable :

HDMI do podłaczenia Xbox --> TV
Optyczny (Toslink) do podłaczenia Xbox--> amplituner
i kabel do wyprowadzenia wyjścia optycznego z Xbox'a np. taki :
http://allegro.pl/item588221403_kabel_xbox_360_component_gold_do_lcd_crt_plazma.html

sam identyczny posiadam i bez problemu mieści się kabel HDMI i Component z wyjściem optycznym. Wtedy obraz masz puszczony po HDMI ( ponoć lepsza ostrość jest na nim niż na componencie) i dzwięk po optyku dzięki czemu bez problemu otrzymasz dzwięk 5.1 DD :)
 

KonBoss

New member
Witam, mam pytanko0:

Czy za pomocą tego amplitunera: numer aukcji Allegro: 600148639
otrzymam dźwięk przestrzenny w konsoli Xbox 360 i wszystko będzie ok z głośnikami: numer aukcji Allegro: 599721463

Z niecierpliwością czekam na fachowców :cool:

Dziękuje Pozdrawiam
 

badylhio

New member
problem

ulysse napisał:
Wystarczyło by przeczytać ten temat cały a nie po raz 100 zadawać pytanie.

W Twoim przypadku wystarczy kupić takie kable :

HDMI do podłaczenia Xbox --> TV
Optyczny (Toslink) do podłaczenia Xbox--> amplituner
i kabel do wyprowadzenia wyjścia optycznego z Xbox'a np. taki :
allegro.pl/item588221403_kabel_xbox_360_component_gold_do_lcd_crt_plazma.html

sam identyczny posiadam i bez problemu mieści się kabel HDMI i Component z wyjściem optycznym. Wtedy obraz masz puszczony po HDMI ( ponoć lepsza ostrość jest na nim niż na componencie) i dzwięk po optyku dzięki czemu bez problemu otrzymasz dzwięk 5.1 DD :)
Pytanie do ulysse:

Ja mam wlasnie tak podpietego Xboxa do TV i ampli i mialem strasznie klopoty z uzyskaniem dzwieku 5.1.
Mianowicie w momencie jesli podlaczone pod xa sa dwa kable - hdmi i komponent do wyprowadzenia optyka - pojawia sie problem. Konsola odpala sie około minuty i to pod warunkiem ze nie ma wlozonej plyty z gra. Jezeli wlozona jest gra konsola wogole nie rusza - nie ma dzwieku ani obrazu. Moje pytanie brzmi czy ty masz dokladnie tak samo? Jesli nie to dlaczego ja tak mam.... Czy ktos moze mi pomoc...



PS. Nie musialem rozwalac koncowki plastikowej kabla komponent - HDMI sie zmiescil.
 

ulysse

New member
badylhio napisał:
Pytanie do ulysse:

Ja mam wlasnie tak podpietego Xboxa do TV i ampli i mialem strasznie klopoty z uzyskaniem dzwieku 5.1.
Mianowicie w momencie jesli podlaczone pod xa sa dwa kable - hdmi i komponent do wyprowadzenia optyka - pojawia sie problem. Konsola odpala sie około minuty i to pod warunkiem ze nie ma wlozonej plyty z gra. Jezeli wlozona jest gra konsola wogole nie rusza - nie ma dzwieku ani obrazu. Moje pytanie brzmi czy ty masz dokladnie tak samo? Jesli nie to dlaczego ja tak mam.... Czy ktos moze mi pomoc...



PS. Nie musialem rozwalac koncowki plastikowej kabla komponent - HDMI sie zmiescil.

U mnie nie ma najmniejszego problemu z tym. Konsola uruchamia się normalnie. Może to wina telewizora albo amplitunera ? Mój tv to Panasonic PV-80 a amplituner to Yamaha 461. Rozumiem, że z wyczki component nie masz żadnych kabli podłączonych tylko używasz jej do wyprowadzenia sobie dzwieku 5.1 po optyku ?
 
Do góry