Jak podłączyć X360 do amplitunera?

Pit80

New member
mataman napisał:
Problemu nie ma żadnego, trzeba tylko naraz podłączyc HDMI i component. Hdmi do obrazu a w componencie wykorzystać wyjście optyczne. Problemem może byc tylko to że oryhinalny component ma tak grubą wtyczke że nie mieści się razem z kablem HDMI.

Lecz wystarczy kupić np. taki http://allegro.pl/item298940876_kabel_do_xbox_360_component_hd_av_okazja_od_ss.html i sprawa rozwiązana z racji tego że ten wtyczke ma cieńszą i spokojnie wchodzi razem z hdmi.

Powitać.
Mam podłączony projektor do Xboxa kablem HDMI. Dźwięk chciałem podłączyć optykiem do amplitunera.
Postanowiłem do tego celu wykorzystć kabel s-video z wyjściem optycznym z wtyczki. Była trochę za gruba żeby wejść razem z HDMI więc rozebrałem plastikową obudowę.
Jak już się udało upchnąć dwie to nie chce mi Xbox odpalić.
Gdy wyciągnę HDMI to odpala przez s-video, gdy wyciągnę s-video mam świetny obraz przez HDMI na projektorze ale nie ma optyki :/
Dlaczego box nie działa z dwoma wtyczkami na raz?

Czy jest na to jakieś lekarstwo? Czy sprawdzonym jest połączenie HDMI i optycznie z ww przejściówki component?

pozdrawiam
 

Kalimdor

New member
W ustawieniach x'a przed podłączeniem oby dwóch kabelków musisz ustawić przekaz symetryczny osobny dla dwóch kabli (audio dla optyka a video do HDMI ) Mnie tak działa
 

deha

New member
dajcie jakiś link na kabel żebym mogł podłaczyć optykiem amplituner a jednoczesnie żeby mi się wtyczka od hdmi mieściła
 

deha

New member
mataman napisał:
Problemu nie ma żadnego, trzeba tylko naraz podłączyc HDMI i component. Hdmi do obrazu a w componencie wykorzystać wyjście optyczne. Problemem może byc tylko to że oryhinalny component ma tak grubą wtyczke że nie mieści się razem z kablem HDMI.

Lecz wystarczy kupić np. taki http://allegro.pl/item298940876_kabel_do_xbox_360_component_hd_av_okazja_od_ss.html i sprawa rozwiązana z racji tego że ten wtyczke ma cieńszą i spokojnie wchodzi razem z hdmi.

poprosze o namiary na ten kabel bo chcę jednoczesnie hdmi i optyka podłaczyc a juz dwa kable kupiłem i ciągle się mi wtyczki nie mieszczą pliss bo mam obraz hdmi ale dzwięk tylko stereo
 

kaszub

New member
rowniez przyłaczam sie do prośby poprzedników.
Czy dobrze zrozumialem? To ma byc taki sam kabel jak jest w kamplecie tylko z ciensza wtyczka?? Wykorzystujemy wowcza tylko 2 koncówki do podłaczenia do ampli???Czy 3?
 

kaszub

New member
Dziekuje Mataman za odp.
Czyli ta wtyczka to przejściówka na kabel optyczny??
Ten orginalny kabel jest w stanie przekazac dzwiek 5,1 (jesli rozbroje wtyczke)????
POd tym linkiem ktory podales xboxa wychodza kable sieciowy,zasilajacy hdmi oraz jeszcze dwa-jeden to ten orginalny aten drugi??? Jesl rozbroje wtyczke to bede mogl do niej podlaczyc 2 kable? orginalny plus optyczny???
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Na tym zdjeciu widać kabel sieciowy (do netu) oryginalny component z rozbrojoną wtyczką z którego idzie optyk i kabel HDMI. W kablu component masz wyjście optyczne, tak ? I tylko jako wyjście optyczne go uzywasz.
 

kaszub

New member
Mataman, w tym kablu który był z konsolą nie ma wyjścia optycznego. Dlatego nie zabardzo mogłem zrozumiec o czym piszesz.
Czyli xbox pewnie dodaje rozne kable do roznych konsol.
Czyli powinniennem dokupic kabel component z wyjsciem optycznym,tak???
Mozesz mi podac jakis konkretny??
 

Mr.P.

New member
Ja mam problem z uzyskaniem dźwięku 5.1. Zakupiłem ten kabel (podaje numer aukcji z allegro (numer 410770656) ) . Podpiąłem pod xboxa i drugą końcówkę pod TV LCD w celu wypróbowania czy uzyskam ten dźwięk zanim rozbiorę wtyczkę by podłączyć z kablem HDMI. Oczywiście amplituner z xboxem podłączyłem kablem TOSLINK. Przy zmianie na wyjście DIGITAL wyświetla mi się na amplitunerze, że wszystkie głośniki są podłączone itp. Zmieniam w ustawieniach konsoli na 5.1 niestety cisza , szum z głośników nic więcej. Jak zmieniam na cyfrowe stereo to na amplitunerze wyświetlają się dwa przednie głosniki i dźwięk jest, ale tylko z tych dwóch . Nie mam pojęcia co może być nie tak . Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

Patrycjusz

New member
mataman napisał:
Problemu nie ma żadnego, trzeba tylko naraz podłączyc HDMI i component. Hdmi do obrazu a w componencie wykorzystać wyjście optyczne. Problemem może byc tylko to że oryhinalny component ma tak grubą wtyczke że nie mieści się razem z kablem HDMI.

Lecz wystarczy kupić np. taki http://allegro.pl/item298940876_kabel_do_xbox_360_component_hd_av_okazja_od_ss.html i sprawa rozwiązana z racji tego że ten wtyczke ma cieńszą i spokojnie wchodzi razem z hdmi.

witam, mataman, czy możesz zapodać linka do wtyczki, o której pisałeś, nie wiem, jak szukać na allegro, nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę.
Chodzi mi o to, żebym miał wyjście optyczne, przy wsadzonym hdmi.:D

Druga sprawa:
Czy jak zapodam hdmi do ampli i z ampli hdmi do tv, to dźwięk będę miał tylko przez ampli, czy przy wyłączonym ampli, będzie również dźwięk na tv? (bo wydaje mi się, że nie), ale gdybym się mylił, to opcja hdmi + hdmi, była by chyba najlepsza, ale jak dzieci będą chciały zagrać, to nie chciałbym, aby buszowały przy ampli i wtedy super by było gdyby dźwięk szedł przez tv.

Reasumując, do mojego przypadku:
1. wtyczka z optykiem (tylko jaka) + hdmi
czy
2. Spokojnie hdmi + hdmi

pozdro
 

Ogr

New member
Bez reklam
Cos takiego?Bez rozpruwania kabli ,estetycznie ale drogo; http://www.nokaut.pl/szukaj/konsol...konsola-microsoft-xbox-360-kabel-hdmi-av.html
 

Attachments

  • attachment.jpeg
    attachment.jpeg
    117,5 KB · Wyś: 597
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
dzięki Ogr, na pewno jest to jakieś rozwiązanie, ale cena jest faktycznie zupełnie niezadowalająca. Zaraz się okaże, że konsola wyjdzie drugie tyle, bo ktoś spartaczył sprawę projektując beznadziejnie wyjście optyczne.

pzdr
 
Do góry