Jak podłączyć X360 do amplitunera?

Ryder

New member
kupujesz oryginalny kabel hdmi microsoftu i tam masz przejsciowke , podlaczasz xboxa hdmi do tv a z przejsciowki optykiem do ampli chyba ze masz optyka w tv , wtedy robisz tak ze z xbox hdmi do tv a tv do ampli optyk.
 

kocmyrz

New member
Witam wszystkich graczy! Pytanie jak w temacie

Mam xboxa podłączonego hdmi do LG37LH3000. Właśnie kupiłem mini wieżę, nic specjalnego - onkyo cr 545. Zamierzam ja podłączyć do TV przez euro złącze. I co teraz zrobioz z x-em? Zostawic tylko podpietego przez hdmi do telewizora, czy jeszcze jakos go do amplitunera podpinac?
 

dragon_2009

New member
jak ma wejście optyczne a TV wyjście to przez toslink'a.

jeśli nie to zostaw tak jak jest i na wieży przez AUX uzyskasz dźwięk z TV na wieży (podczas grania też powinno działać).
 

Macieks34

New member
kupujesz oryginalny kabel hdmi microsoftu i tam masz przejsciowke , podlaczasz xboxa hdmi do tv a z przejsciowki optykiem do ampli chyba ze masz optyka w tv , wtedy robisz tak ze z xbox hdmi do tv a tv do ampli optyk.
ja w swoim xboxie mam wyjscie hdmi i optyczne podłaczyłem tak jak opisujesz i nie ma dz\wieku na ampli ,proba bezposredniego podłaczenia optycznego pod ampli tez nic nie dało,szukałem jakis ustawien w xboxie ale nic nie znalazłem ...tv
Toshiba 40SL733G
Samsung HT XQ100
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pewno w takim, że będzie napisane że Samsung ma HDMI oraz optyczny tylko OUT a nie IN, więc skoro XBOX ma OUT i Samsung ma OUT.... to już wiesz :)
---
oj sorki, właśnie doczytałem że niby Samsung ma Optical Digital INPUT - to faktycznie musisz poczytać instrukcję, powinno zadziałać :)
 
Ostatnia edycja:

Macieks34

New member
mam podłaczene cyfre po optyku i działą ,,ale wymysliles ,.skoro jest to jest wejscie po co przesyłac ze wzmacniacza sygnał dalej
 

WiTT

New member
Bez reklam
mam podłaczene cyfre po optyku i działą ,,ale wymysliles ,.skoro jest to jest wejscie po co przesyłac ze wzmacniacza sygnał dalej

Ale o czym Ty teraz piszesz, bo masło maślane z tego. Wyżej piszesz że Ci nie działa, teraz że działa.. zdecyduj się. I jakie przesyłanie ze wzmacniacza dalej?? :hmm:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Zważ waść na słowa i od nastolatków tu nie wyzywaj, bo źle trafiłeś.
A XBOX'a mam, podłączonego do ampli, i mi jakoś działa. Więc wiem o czym piszę.

A sam zapytałeś o pomoc, potem mącąc co działa a co nie.

Napisał Ryder Zobacz post
kupujesz oryginalny kabel hdmi microsoftu i tam masz przejsciowke , podlaczasz xboxa hdmi do tv a z przejsciowki optykiem do ampli chyba ze masz optyka w tv , wtedy robisz tak ze z xbox hdmi do tv a tv do ampli optyk.

Tu masz odpowiedź jak ma być jeśli nie możesz podłączyć xboxa po HDMI do ampli. Innej opcji nie ma. Jak Ci nie działa to coś robisz źle.

Pozdrawiam, i trochę wiecej szacunku do innych osób życzę.
 

Aviemore

New member
Nie chce zakladac nowego tematu zeby nie robic bagna a moj problem w miare tutaj pasuje. Chce polaczyc xboxa slim z tv Toshiba Regza 42xv553d i podpiac pod zestaw kina LG bh4210s.

Juz sie pogubilem co z czym laczyc i jakie przejscowki kupowac. Konsola ma hdmi i wejscie optyczne, tv ma hdmi i optyczne a kino ma tylko 1 hdmi i wejscie kolorowe (bialy / czerwony) aux ale nie ma portu na kabel optyczny.

Obecnie konsole mam podpieta do tv przez hdmi i po 'oskalpowaniu' kabla sd microsoftu podpialem bialy i czerwony kabel audio do LG. W ten sposob mam obraz hd a dzwiek z glosnikow kina ale nie wyglada to zbyt bezpiecznie dla zadnego z urzadzen i w dzwieku tez slychac wyrazne szumy przy glosnym warkocie silnika samochodu w grze.

Jak juz wspomnialem pogubilem sie w tym a ze jestem swiezak w podlaczaniu tych urzadzen bylbym bardzo wdzieczny za wytlumaczenie w prosty sposob jak to zrobic.

Z gory dzieki :)
 

Aviemore

New member
A nie prościej XBOX -> (HDMI) -> kino LG -> (HDMI) -> TV Toshiba ?

Tak by bylo prosciej ale w LG man tylko 1 HDMI.
Na eBay jest cala masa koncowek I konwerterow ale wiekszosc jest zaznaczona ze dziala tylko z jednym urzadzeniem wiec wyglada na to ze jedyne co takowa przejscowka robi to oszczedza nam na czasie przy przelaczaniu kabli.
Niestety nie moge dac linkow do zadnych konwerterow bo mam na malo postow :p
 

WiTT

New member
Bez reklam
Najlepiej podłączyć w tym wypadku TV do Denona optykiem, wtedy dźwięk przestrzenny DolbyDigital uzyskasz.
 
Do góry