Divx/Xvid w x360!

Ogr

New member
Bez reklam
Widze ze ma być cos poprawione z HDMI (nie bardzo rozumiem techniczny angielski ?) duzo ludzi ma problem z kompatybilnoscia z tv przez hdmi .Moze w koncu odpalę 1080p. Gdzie podają datę nowego update?
 

arsenal

Moderator
VIP
No i jest update. I śmigają AVI nawet te w 1080p. Ale bez napisów a przynajmniej ja opcji ich włączenia nie znalazłem.
 

noise

New member
arsenal napisał:
No i jest update. I śmigają AVI nawet te w 1080p. Ale bez napisów a przynajmniej ja opcji ich włączenia nie znalazłem.

w 1080p? kodowane jakim kodekiem bo ja nie widzailem divx kompresownych do 1080p. Sa owszem ale x264. Czy to o tym formacie mowisz?
 

arsenal

Moderator
VIP
Kodowany w Xvid film "Miecz Przenaczenia", który szerzej opisałem TUTAJ
Ale oczywiście nikogo to na tym forum nie obeszło bo jest milion innych tematów " Pomóżcie-jaki TV?" o tym samym.:rolleyes:
 

Ogr

New member
Bez reklam
Mam nadzieje ze bedzie jakis dodatek do napisów ! widac ze opcja ta jest ,tylko zablokowana .W sumie po nowym update w menu zrobił sie mały chaos i niektóre opcje jakby wolniej odpalaja ,pewnie to kwestia przyzwyczajenia .
co myslicie o tym ?
 

noise

New member
arsenal napisał:
Kodowany w Xvid film "Miecz Przenaczenia", który szerzej opisałem TUTAJ
Ale oczywiście nikogo to na tym forum nie obeszło bo jest milion innych tematów " Pomóżcie-jaki TV?" o tym samym.:rolleyes:

Xvid nie wyglada zachecajaco :( Moze dlatego odzew zerowy.
Do kompresji hd nadaja sie dobrze jednynie x264. Ale tego juz nie odtworzy xbox :(
 

JakiśKtoś

New member
noise napisał:
Do kompresji hd nadaja sie dobrze jednynie x264. Ale tego juz nie odtworzy xbox :(

Odtworzy, ale niestety nie z .avi czy .mkv, a tylko z .mp4, .m4v, mp4v, .mov.

A mi się własnie xbox zrąbał (RROD) i nie mam nawet jak zobaczyc tych wszystkich nowych feature'ów :(.
 

mataman

New member
Bez reklam
No musze powiedziec ze dvixy lepiej mi wygladaja na pierwszym xboxie podlaczonym componentem. Szkoda, no i ten brak napisow
 

noise

New member
JakiśKtoś napisał:
Odtworzy, ale niestety nie z .avi czy .mkv, a tylko z .mp4, .m4v, mp4v, .mov.

A mi się własnie xbox zrąbał (RROD) i nie mam nawet jak zobaczyc tych wszystkich nowych feature'ów :(.

szczerze to te rozszerzenia kojarza mi sie raczej z telefonami kom.
O jakiej tu jakosci mowisz bo chyba nie x264 720p?
 

JakiśKtoś

New member
noise napisał:
szczerze to te rozszerzenia kojarza mi sie raczej z telefonami kom.
O jakiej tu jakosci mowisz bo chyba nie x264 720p?

Wg FAQ Microsoftu support jest aż do 1920x1080 30Hz, ale jak pisałem mam zapsutą konsolę i nie sprawdzałem tego osobiście. Poniżej fragment z FAQ, linka dałem na pierwszej stronie:

2. What exactly does the Xbox 360 support for H.264?
Xbox 360 supports the following for H.264:
- File Extensions: .mp4, .m4v, mp4v, .mov
- Containers: MPEG-4, QuickTime
- Video Profiles: Baseline, main, and high (up to Level 4.1) profiles.
- Video Bitrate: 10 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 11 for more information.
- Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)
- Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 11 for more information.
 
Ostatnia edycja:

noise

New member
JakiśKtoś napisał:
Wg FAQ Microsoftu support jest aż do 1920x1080 30Hz, ale jak pisałem mam zapsutą konsolę i nie sprawdzałem tego osobiście. Poniżej fragment z FAQ, linka dałem na pierwszej stronie:

2. What exactly does the Xbox 360 support for H.264?
Xbox 360 supports the following for H.264:
- File Extensions: .mp4, .m4v, mp4v, .mov
- Containers: MPEG-4, QuickTime
- Video Profiles: Baseline, main, and high (up to Level 4.1) profiles.
- Video Bitrate: 10 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 11 for more information.
- Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)
- Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 11 for more information.

Dzieki za faq. To "Audio Profiles: 2 channel AAC" jest nieporozumienie brrr!
 
Do góry