x-box360 a filmy divx

Mam pytanko jak w temacie.Jak wygląda sprawa oglądania plików divx z kompa przez xboxa?
Obecnie jakość obrazu na tv z kompa jest u mnie straszna, dlatego też zdecydowałem się na kupno dvd panasonica s53, ale zamierzam również kupić xboxa360 i w takim wypadku czy dvd nie będzie zbędnym zakupem(wkońcu to koszt ok 500zl) ?!
Czyli:czy można oglądać pliki divx z kompa przez xboxa, a jeśli tak to w jaki sposób sie to odbywa i jaka jest jakość obrazu.
Czy jakość z divx będzie lepsza z xboxa czy z ww dvd?
 

hubertc

New member
Problemu z odtwarzaniem divx/xvid na xbox360 być nie powinno.

Tutaj artykuł: (ang)
http://www.tweaktown.com/articles/1002/

Generalnie chyba nic skomplikowanego - wystarczy zainstalować dodatkową aplikację.

Jeśli chodzi o jakość nie sądzę aby ważną rolę odgrywał dekoder - wydaje mi się że i xbox i stacjonarne dvd pokażą Ci taki sam obraz. Gorzej z samym divxem jeśli będzie słabej jakości ;)
Xboxa łączysz pewnie przez komponent i to w wysokiej rozdzielczości więc spoko.

Inna sprawa która dla mnie jest niewygodna to fakt że do oglądania filmu poprzez xbox potrzebujesz jeszcze włączonego komputera w sieci. Niby nie wiele ale zawsze można by zaoszczędzić te pare watów :cool:

Niestety nie powiem Ci jakie są wrażenia z takiego oglądania, i czy poprzez wifi chodzi płynnie - sam dopiero zakupuje xboxa.
 
hm... z tego artykułu wynika, ze potrzebuje Windows Media Center badź Viste, a ja mam XP:(
jeszcze jeden problem to to, iż w komputrze mam tylko wyjście SVHS(choć z drugiej strony dvxy są analogowe wiec nie powinno to przeszkadzać), zresztą sam nie wiem
a najgorzej ze sam nie wiem co bym chciał:) teraz sie waham czy zamiast xboxa nie zakupić nowego wypasionego kompa
chyba musze sie z tym przespać

dzięki za informacje
pzdr
 

hubertc

New member
misiek1980 napisał:

To dobrze. Na samym początku artykułu napisali że do obsługi programu TVersity wymagany jest XP bądź win 2000.


A co do wyjścia video w komputerze to nie ma znaczenia! Chyba że masz komputer obok telewizora i chcesz z niego odpalać divxy - ale wtedy niepotrzebny Ci xbox :)!!

A co do kupna pc zamiast xboxa to ciężki temat. Sam miałem dylemat... Za podobne pieniądze można już myśleć o złożeniu kompa pod telewizor - a za trochę więcej również do grania. Aczkolwiek zakładam że jak grać to na konsoli - z drugiej strony pc odtworzy 'wszystko' a xbox tak naprawdę niewiele, i do tego nie samodzielnie.

misiek1980 napisał:
dvxy są analogowe

Analogowe to są kasety VHS :roll: Divxy czyli video kompresowane CYFROWO w formacie xvid divx czy tam wiele innych są jak najbardziej cyfrowe. Dlatego zamiast szumów mamy pixele ;P
 
Ostatnia edycja:
masz rację, że może być win XP jakoś nie doczytałem wcześniej

no i mój drugi błąd, bo przecież sygnał z kompa będę podawał przez sieć, a nie przez łącze SVHS (swoją drogą obraz wtedy jest fatalny), a z xa sygnał poleci przez hdmi

pewnie z tym ostatnim też masz racje, ze divxy są cyfrowe

ogólnie powinienem częścniej używać mózgu:)
człowiek uczy się całe życie

co do kupna dvd narazie sie wstrzymałem, ale nadal nie wiem czy zmienić kompa czy kupić xboxa
choć myśle że jednak będzie to drugie, tylko niech wyjdzie wersja Elite
 
Do góry