Plazma czy lcd?

Status
Zamknięty.

damian2o

New member
Witam

W najbliższym czasie planuje zakup telewizora. Będzie on wykorzystywany do:
- TV satelitarnej (n lub CP)
- DVD, divX
- Xbox 360
Wiem, że z sygnału z satelity i DVD grają dobrze plazmy jak i LCD. Lecz nie wiem jak to jest w przpoadku Xbox 360. Slyszałem rózne opinie na temat plazm. Chciałbym się dowiedziec jaka jakość obrazu jest na 42" plazmach o rozdzielczości 1024x768. Interesuje mnie model Samsung PS-42C91H lub inne do 3500 zł. Proszę o odpowiedź osoby które mają xbox 360 podłączoną do plazmy lub widziały obraz na LCD i plazmie. Jaką technologię wybrać do konsoli??? LCD czy PLAZMA???
 

damian2o

New member
Odległość od ekranu ok. 3-3,5 m. W pokoju jest okno południowe po prawej stronie i zachodnie na przeciwko telewizora. W pokoju są rolety.
telewizory LCD mają rozdzielczość 1366x768 a plazmy 1024x768, czy na plazmie obraz będzie gorszej jakości i jakoś nienaturalnie rozciąnięty?
 

mataman

New member
Bez reklam
No sam pomysl, bedzie gorzej i to duzo gorzej. Rob co chcesz ale nie kupoj tv z rozdz. 1024x768, bo jest to bez sesnu. Jak chcesz kupic plazme to tylko przynajmniej z rozdz. 1366x768 lu f, nie inna. Zwlaszcza ze chcez konsole podpiac
 

damian2o

New member
Też mi się tak wydawało, ale kiedyś jakiś gościu pisał że lepszy obraz na plazmie dlatego pytam.

Dzięki za odpowiedź.
 

robboj

New member
do konsoli kupilbym lcd
np Panasonic 32LX70P - zmiescisz sie z pewnoscia do 3500
jezeli do dvd divx i tv to plazme - wybor do 3500 masz duzy
ja poszedlem na kompromis i kupilem plazme - uzywam jej do dvd tv i x360
gry na x360 wygladaja ok - chociaz pozostaja delikatne duszki - ktore zreszta po jakims czasie znikaja , no i zaleznie od modelu plazmy wystepuja tez zielone cienie - poszukaj na forum jest wszystko opisane
musisz sprawdzic sam naocznie podpinajac kazde urzadzenie do lcd i plazmy (w miare mozliwosci oczywiscie) jak to wyglada bo pozniej mozesz byc rozczarowany

mataman pokaz mi plazme z rozdzialka 1366x768 do 3500 i nie przesadzaj tez ze obraz na plazmie 1024x768 jest duzo gorszy
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry