Zestaw audio dla Xboxa 360

MiyagiPL

New member
Witam wszystkich graczy!

Niestety, jedyną metodą na uzyskanie prawdziwego 5.1 na Xboxie 360 jest podłączenie dekodera przez cyfrowe wyjście optyczne, znajdujące się na kablach. Sam mam dylemat jak to zrobić nie napadając na bank.

Jedna z metod to użycie dekodera Creative DDTS 100. Dość tania (400 zł dekoder + 500 zł konkretniejsze głośniki do kompa (Chociażby Creative GigaWorks G500) i dająca dobre efekty metoda, ale tylko dla ludzi, którzy mają mały pokój i/lub nie grają głośno. Ma jednak jeden mankament - nie widziałem tego dekodera dostępnego w żadnym sklepie.

Drugi sposób to gotowy zestaw kina domowego (np. DVD z dekoderem i zestawem 5.1). Niestety, przeglądając strony koncernów produkjących sprzęt elektroniczny trudno znaleźć coś z wejściem optycznym. Pomijam tu firmy zajmujące się profesjonalnie zestawami audio, bo nie jestem wśród nich zorientowany.

Trzeci metoda to zakup osobno kolumn, subwoofera i amplitunera. Osobne elementy oferują raczej firmy typowo-audio (np. Harman, Onkyo, Pioneer), ale, jak już wspomniałem, tu nie jestem zorientowany, a ceny wydają się zaporowe.

W związku z tym moje pytanie: Jaki zestaw/elementy wybrać, żebym mógł uzyskać prawdziwe 5.1 (żeby dźwięk był w miarę czysty (nie jestem audiofilem), głośny być nie musi, bo mam mały pokój i rodzinę, która średnio lubi głośne "beknięcia" Locustów w GoWie. Mam nadzieję zmieścić się do 1000 zł, jeśli nie, to tak, aby jak najmniej przekroczyć tą kwotę. Proszę o rady.

PS. Może zrobimy z tego tematu takie FAQ dla zainteresowanych?
 

Ogr

New member
Bez reklam
Witam

Pomieszczenie, w którym posiadam sprzęt audio video ma niewiele ponad 20m. Byłem posiadaczem zestawu kina domowego YAMAHA RX-V430 RDS z zestawem Coda + subwoofer Coda SW1000. Uważam, że sprzęt był za duży jak na takie pomieszczenie. Sprzedałem go i kupiłem zestaw LOGITECH Z-5500 pod kątem gier i filmów. W kwestii muzyki Yamaha była lepsza, lecz w grach i filmach w mojej opinii nie umywa się do zestawu Logitech (może to przez niewielkie wymiary pomieszczenia). Z zestawu Logitech dźwięk jest bardziej precyzyjny, soczysty a bas po prostu wymiata, a wg mnie to podstawa kina. Z subwoofera Cody nie potrafiłem wydobyć tak dynamicznego basu.
Za zestaw kina domowego( kolumny, amplituner, subwoofer) trzeba średnio wydać ok.3000tyś a za sprzęt z Logitecha 1.100. Naprawdę jestem zadowolony i mogę szczerze polecić. Pewnie jakis audiofil kompletnie sie nie zgodzi, ale tak jak pisałeś ty nie jesteś ani ja audiofilem.


Sprzęt ma ogromną moc i gra bardzo czysto nie bez powodu otrzymał certyfikat THX KTÓRY ABY GO DOSTAĆ MUSI SPEŁNIĆ RYGORYSTYCZNE KRYTERIA !!!oto link:
http://www.allegro.pl/item190883708_salon_logitech_z_5500_505w_z5500_zestaw_5_1_wawa.html
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Zawsze mozna pomyslec o sprzecie sony hts-32ss lub ht 1000 czy jakos tak :p Chcioaiz lepiej poszuakc zestawu onkyo. Kiedys w mm byla promocja 1800zl onkyo 304+onkyo 404+ kolumny prism chyba ale sprzedajesz dvd i masz za calkiem dobra cene rozsadny sprzet
 
Ostatnia edycja:

MiyagiPL

New member
W sumie to ten Logitech to niegłupi pomysł. Kina Sony na pewno nie kupie (ani też TV), bo mam takie zboczenie, że jakbym miał TV Sony to konsolę też bym musiał mieć Sony. To chyba jakaś nerwica natręctw, a po ludzku "monkowatość".

Po zastanowieniu się zdecyduję się chyba na Logiteh Z-5400, ponieważ:
a) stylistyka bardziej mi się podoba
b) ma 2 optyki, więc będę mógł podłączyć także "n"
c) gra co prawda ciszej, ale mam mały pokój i używam raczej cicho

Edit: No i Z-5400 nie kupię, bo nie są dostępne, a jeśli są, to w cenie z-5500. Miejmy nadzieję, że "n" daje się podłączyć elektrykiem.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
mogę ci jeszcze polecić ten zestaw JBL mam często przyjemność słyszeć jak gra u kolegi, co prawda sub nie wymiata jak w z-5500 ale dużo nie ustępuje no i bardzo czysto gra!!!

http://www.allegro.pl/item193858828_jbl_escxcite_kino_domowe_5_1_nowy_model.html

tu jeszcze znalazłem z -5450 za fajną cenę

http://www.allegro.pl/item191975226_logitech_z_5450_najtaniej_f_vat_gwarancja.html


czytałem gdzieś na forum że logitech to tylko namiastka kina domowego !!! nie zgodze sie z tym absolutnie miałem styczność z yamaha i pionier pełne duże zestawy i naprawde niczym ale to niczym z-5500 nie ustępuje ,piszą ze plastikowe dzwieki itp podstawą jest dobrze udzwiekowiony film i tu zadny najdrozszy sprzęt nie pomoże jak film jest nie dopracowany!!! ciekaw jestem który subw... w cenie do 1000 zł dorówna temu z logitech nie wspomne o satelitach za kode dałem 900zł za sam sub... i był lipny, kolega miał pioniera z sub... za 600zł JBL to już było śmieszne .zaznaczam że z-5500 super spisuje się w systemie kina i gier z muzą jest gorzej !!!
 
Ostatnia edycja:

MiyagiPL

New member
Dzięki za info. Nie mogłem sprawdzić sam, bo n.pl cos nie chciało mi się wtedy załadować.
Dzięki też za linki do aukcji, ale na razie głośników nie kupuję - najpierw TV, czyli pod koniec miesiaca.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Taki certyfikat THX to można włożyć w komercyjne bajki niestety. Zdecydowanie polecam JBL, sam mam poprzednią wersję tych głośników i sprawują się świetnie właśnie w połączeniu z filmami i grami.
 

Ogr

New member
Bez reklam
ładniutki ten pioneer ogromna moc i cena całkiem dostępna pioneer się ceni a tu porównywalnie jak do konkurencji ,w tym kraju zawsze zaskakiwali nieadekwatnymi cenami co do zarobków a i tak kupujemy sam bym go łyknął:D ciekawe jak sie sprawuje ,fajnie że producenci wydają specjalny sprzęt pod xbox np. samsung model tv lcd
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
Taki certyfikat THX to można włożyć w komercyjne bajki niestety. Zdecydowanie polecam JBL, sam mam poprzednią wersję tych głośników i sprawują się świetnie właśnie w połączeniu z filmami i grami.[/quote



w sumie nie wiem jak to wygląda naprawde z tym THX kiedyś czytałem że lucas przyznaje certyfikat po spełnieniu ich wyznaczonych kryterii :confused: jakie to są ??? najlepsze kina otrzymują THX byłem w jednym i do dzisiaj jestem w szoku:) wiadomo warunki domowe to nie porównywalne doznania.tak czy siak dwa zestawy są godne polecenia JBL jak i z-5500 teraz doszedł ten pioneer ciekawy!!!! zostaje tylko kwestia doboru mocy do potrzeb no i wygląd
 
Ostatnia edycja:

MiyagiPL

New member
Jak dla mnie THX jest trochę wyolbrzymione. Gały w ekranie (według zalecanych odległości) i dźwięk tak głośny, że oglądając film na napisach końcowych jesteśmy głusi. Może się to sprawdza, ale jak ktoś ma duże pomieszczenie przeznaczone jako kino, 100" tylną projekcję i zaprasza 20 znajomych na nocny maraton.

Co do tych Pioneerów - DZIĘKI, TAK, TAK, TAK. Mogę wyrwać po cenie z USA, poproszę znajomą, żeby wysłała z dopiskiem "gift" i nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów. Stylistycznie są takie jak X, pilot może posłużyć do filmów. Wspaniałe!
 

deenbe

New member
MiyagiPL napisał:
Co do tych Pioneerów - DZIĘKI, TAK, TAK, TAK. Mogę wyrwać po cenie z USA, poproszę znajomą, żeby wysłała z dopiskiem "gift" i nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów. Stylistycznie są takie jak X, pilot może posłużyć do filmów. Wspaniałe!

zebys sie nie zdziwil jak ci ocla, wszystko zalezy od nastroju celnika:(
 

MiyagiPL

New member
Kupowałem tak koledze (zarobiłem 5% ;)) Alienware Area-51 m5550 (swoją drogą całkiem fajny - C2D T7200, 2 GB RAM, GF Go7600, 160 GB HDD, Vista Home Premium za 1929 $) i nie poniosłem żadnych kosztów. Problem jest, gdy przychodzi do gwarancji, ale Pioneery nie powinny się zbytnio psuć, mam nadzieję.
 

deenbe

New member
MiyagiPL napisał:
Kupowałem tak koledze (zarobiłem 5% ;)) Alienware Area-51 m5550 (swoją drogą całkiem fajny - C2D T7200, 2 GB RAM, GF Go7600, 160 GB HDD, Vista Home Premium za 1929 $) i nie poniosłem żadnych kosztów. Problem jest, gdy przychodzi do gwarancji, ale Pioneery nie powinny się zbytnio psuć, mam nadzieję.

raz sie uda raz nie dla nich to bez roznicy czy gift jak zajrzy do paczki i zobaczy ze nowe to dolozy clo.
 

fiasco

New member
Mam pytanie...
otóż mam duże kolumny i małe głośniki z tyłu daleko.
Tak więc przód przytałacza tył i jest trochę osłabiona przestrzenność.
Czy xbox oferuje opcję balansu - aby tył był głośniej?
 

MiyagiPL

New member
Będe miał problemy z podłączeniem dźwięku xboxa360 z Panasoniciem SC-HT990?
  1. Connect a Toslink digital audio cable (not included) between the digital audio output on the console end of the AV cable's AV connector and the digital audio input on your receiver or TV.

    Connect_Toslink.jpg
  2. Turn on your console. From the System area, you can change your audio and digital output settings. Select the appropriate digital audio setting for your system.
Po Polsku - trzeba kupić kabel optyczny Toslink, wetknąć we wtyczkę AV w konsoli, a z drugiej strony w wejście optyczne w amplitunerze (w przeciwieństwie do wyjścia w konsoli nie świeci się tam światło). Na koniec na pilocie wybieramy wejście optyczne jako źródło.

Jeśli ten Panasonic ma wejście optyczne i dekoder DD/DPL II to nie ma przeciwskazań.

Cóż... Widzę, że nie ma, to tylko odtwarzacz+zestaw kolumn. Żeby uzyskać prawdziwe 5.1 musisz kupic wzmacniacz z dekoderem i wejściem optycznym, inaczej skopiuje sygnał stereo na pozostałe kanały i będzie grało głośno, ale nie przestrzennie.
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
witam znalazlem na stronie ceneo zestaw kina Sony HT-DDW890 co sadzicie o tym modelu w polaczeniu z x 360 czy ktos posiada ten zestaw pozdrawiam

Powiedz mi ile chcesz przeznaczyć na kino domowe? Mysle ze kolo 1500zl masz... Bo to Sony w podobnych cenach oscyluje... A nawet jesli jest troche tansze warto dolozyc do czegos lepszego... Najwazniejsze sa tutaj i tak Twoje wrazenia z odsłuchu, bo może Ci taki sprzet wystarczy... kolejna sprawa, czy muzyki chcesz na tym słuchac, czy tylko uzywac do efektu kina domowego, bo do kina pewnie starczy a do audio raczej bym tego nie polecal... Jesli chcesz uslyszec moje zdanie: Nie polecam! A polecilbym Ci zestaw Onkyo 304 + dvd 305 + M-audio Pozdrawiam
 
Do góry