Zestaw audio dla Xboxa 360

armator

New member
witam...

nawiązując do poprzednich wątków mam pomysł czy np. warto połączyć X`a do LCD przez kabel component tzn. Pb Pr Y a końcówkami AUDIO do kina domowego Optical In

Może i się myle... ale X opisuje, ze na componencie jest obraz HD.

Z mojej logiki takie rozwiązanie było by dobre jeśli ktoś posiada w TV component`a i chce delektowac sie dzwiekiem 5.1

Jeśli się mylę bardzo proszę mnie poprawić bo jak narazie przymierzam sie do zakupu X`a .
 

abey

New member
witam
wlasnie mam ten sam problem. mam do podlaczenia x360, telewizor, niedlugo n, i za chwile ps3. czy jest sens kupowania tego zestawu logitecha czy jednak lepiej wylozyc wiecej kasy na ampli + jakies glosniki?
 

Domenicus

New member
TVlover napisał:
Ktoś tam wspominał o Z-5500 jako o optymalnym rozwiązaniu. Może audiofilom marka nie jest dobrze znana, ale do X360 to świetny wybór. Po prostu wiecej mocy nie potrzeba. Przynajmniej wg mnie.

Masz, moze ten zestaw ? Jestem i ciekaw jak gra. Xboxa bede mial w duzym pokuju (ok 25m kwadratowych) razem z Sharp 32WD1E . Do tego chce kupic jakies audio. Na porzadnego ampa + 5.1 mnie nie stac wiec mysle na zestawem kina domowego (plastik) albo Logitechy Z-5500. Wiesz moze jak one graja ? czy naglosnia mi dobrze ten pokoj. Wydaja sie byc troche mal na taka przestrzen.
 

Domenicus

New member
Myslalem o tym Onkyo, problem w tym ze bede bral na raty TV + naglosnienie. Ciezko bedzie znalezc w jednym sklepie Sharp 32 Wd1e + Onkyo i glosniki , i to jeszcze na raty. Amp+glosniki wyszedlby sporo bo ponad 2000 a tak szczerze mowiac audiofilem zdecydowanie nie jestem, a mialbym problem z rozstawieniem takich kolumn, jednak sporo miejsca zajmuja. pokoj ma moze 25m ale jeszcze meble itp.
 

mataman

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to czy jestes audiofilem czy nie. Do takiego pomieszczenia te kolumny co podałem to absolutne minimum. Logitechy zgina w takim pokoju. No i poza tym te KODY F-51F wcale nie są wielkimi głośnikami. Może poprostu narazie wstrzymaj się z zakupem sprzetu audio, lepiej odłożyć i kupic coś sensownego niż później żałować.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie X chodzi z Onkyo 705 i Jamo PJ6000. Jamo mam teraz do sprzedania - kompletnie nie zniszczone, a właściwie "jak nówki".. Onkyo możesz sobie dobrać nawet jakieś starsze, albo właściwie dowolny amplituner, który ma opt-in i w miarę dobrze gra.. mam pokój o podobnej kubaturze (25m kw. x 2.25m wys.) i jak dla mnie te głośniki naprawdę dobrze się sprawują.. chcę je wymienić, bo muszę przeorganizować miejsce w pokoju i zmieniam trochę jego wystrój - nie będa pasowały w nowej koncepcji :)
jak chcesz, zrobię wieczorem fotkę, jak mam je ustawione - tylko przypomnij mi na gg (1902158 ) lub sms (660436060) - cena za komplet 5.0 - 700,00.. lub 750,00 do negocjacji.. ;)
 

Domenicus

New member
XCLONE: dzieki za propozycje, jednak biore wszystko na raty (TV+audio)

MATAMAN: odnosnie Kody f51, tam chyba nie ma suba , a przy ogladaniu filmow DVD z surround jednak musi byc.

Zobaczymy co jeszcze znajde. W razie czego bede zamieszczal linki i prosil o wasza opinie. Mam w sumie jeszcze pare tygodni na decyzje. Glownym warunkiem jest ze musze wszystko od razu, bo biore na raty wiec moge sobie rozlozyc platnosci. Poza tym jak juz sprzet przyjdzie to chce usiasc i odpalic Xboxa od razu w surround (z subem) ...placzac ze szczescia :)
 

krach-ns

New member
Kup Pioneer HTS-GS1

Sam posiadam ten sprzęt do xboxa 360 jest rewelacyjny. Cena przystępna, sprawdza sie rewelacyjnie w grach i muzyki można w dobrej jakości posłuchać, szczerze polecam.....
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
podpisuję 4 kopytami.. ampli + kolumny dają kickass :> minimum "po bandzie" to pioneer za 800 i uzywany komplet za 800.. masz 1600 i piękne granie.. :> (ta yamaha też niegłupia, ale zagra gorzej..)
 

Blair123

New member
A ja mam takie pytanie, czy możliwa by była taka kombinacja:
Xbox ---(HDMI)---> TV
I w tym momencie i dźwięk i wizja z TV odchodzą. Więc później:
TV ---(kabel optyczny)---> karta dźwiękowa w PC
I teraz teoretycznie muza powinna iść z głośników podłączonych do PC. Pytanie tylko czy da rade 5.1 dźwięk w ten sposób osiągnąć ( na karcie dźwiękowej jest dekoder Dolby, ale nie wiem czy po przejściu przez TV sie coś nie dzieje co by zamieniało sygnał na stereo )
 

Paziolek

New member
Na początek chcę się przywitać. A więc cześć. Wkleję tu mojego posta z innego forum. Tam nikt mi nie odpisał więc pokładam nadzieję tutaj:


Mam wielki problem z uzyskaniem dźwięku 5.1. Posiadam zestawik zambra 5.1 MT340. Niestety on posiada tylko 6 wejść RCA. Pod dwa tylne mam podłączonego ixa i w tych tylnych głośnikach mam dźwięk stereo z Ixa(te dwa chinche z kabla VGA bigbena). Wyjścia mam też na 6 chinchach. I teraz moja wielka prośba. Czy ktoś pomógłby mi znaleźć jakich dekoder, który będzie posiadał wejscie optyczne ale wyjścia 6xRCA? Pomocy :(
 

mataman

New member
Bez reklam
Jest coś takiego Creative Decoder DDTS-100 ale bardzo cięzko go dostać a jak juz to jest drogi. Lepiej chyba sprzedaj ten zestaw co masz i kup np. Logitech Z-5500 (w granicach 900 zł)
 

Paziolek

New member
Ostatnio przez czysty przypadek natrafiłem na wiadomość o słuchawkach 5.1. No więc zacząłem czytać. I spodobało mi się to. Czy moglibyście polecić jakieś słuchawki 5.1 z wejściem optycznym albo ewentualnie coaxial. Oczywiście dobrze grającymi.
 

blant

New member
Mam X360 i Z5500 gra bardzo ladnie - filmy, gry. Jesli dysponujecie ok 1000zl i niewielkim pokojem to te glosniki beda idealne - bija 3/4 kin domowych(plastikow) panasonic, sony etc. Ja w dosc sporym pokoju filmy i gry odsluchuje na max 3,5 w skali na 10. Do tego wejscia Optical i Coax i 3x analog. Jednym slowem jesli macie malo miejsca i nie potrzebujecie wiecej "mebli" ten zestaw sprawdzi sie dobrze.
 

Luberak

New member
Witam,

Z racji tego, ze przymierzam sie do kupna Xboxa, chcialbym zasiegnac opinii ekspertow (;p) odnosnie naglosnienia do niego. Moj pokoj ma 9m kw i nie wiem czy oplaca sie do niego kupywac zestaw kolumn 5.1 + ampli. Co o tym sadzicie? I jakie konkretne modele kolumn i ampli wchodza w gre? (Jak najtaniej prosze, jak najtaniej)

Pozdrawiam
 

Bobok

New member
Jest ktoś w stanie podać jaki maksymalnie może być duży pokój żeby było dobre nagłośnienie przy zestawie Z5500 ?
 
Do góry