Zestaw audio dla Xboxa 360

mich

New member
owszem jakies 1500 pln zestaw ma mi sluzycw 80% do x 360 reszta to dvd, n tv i w przyszlosci ps3 dodac moge ze moj pokoj ma wymiary 3na 6 metrow i nie potrzebuje zbyt mocnego sprzetu czyli jak to ujoles bede tylko uzywac do efektu kina domowego
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Odsłuch, Odsłuch i jeszcze raz odsłuch... Ja kupowalem plastikowe kino Sony, co w sklepach i allegro kolo 2000zl kosztowalo, ja osobicie dalem 1200 za nówke sztuke, słuchalem równiez w MM i myslalem fajnie gra, w domu mam male pomieszczenie czyli wyjdzie jeszcze lepiej, ale okazalo sie ze stanowczo sie nie nadawalo i sprzedalem w... (nie chce warna :p). Poprostu pomyslałem, ze dzwiek sie rozchodzi na duza powierzchnie sklepu i dlatego tak jest... jednak w domu się rozczarowalem i sie pozbylem. proponuje zakup pełno wymiarowych kolumn najlpeiej takich jak podalem bo sa najtansze i w zestawie wychodzi to dosc korzystnie i ten sprzet bedzie mial jakies mozliwosci...
 

SPYCHCIO

New member
Samsung HT-TXQ100

Witam mam zestaw kina domowego samsung HT-TXQ100 i chce do niego podłaczyć XBOXA 360. Z tego co u was czytałem potrzebny mi kabel optyczny. Ale zastanawiam się czy to kino na wejście optyczne ? Prosze o pomoc
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Zadam jedno pytanie: czy tak ciezko poszukac? Zadam drugie pytanie czy znalazles sobie tutaj wyszukiwarke. Zadam trzecie pytanie czy jestem niemily? :p:p:p:p zartowalem, ale cos w tym musi byc... Znalazlem odpowiedź w 10 sekund. TAK ma wejscie optyczne i bezproblemu podlaczysz pod ten zestaw "kina domowego" xboxa
 

TVlover

New member
Z-5500

Ktoś tam wspominał o Z-5500 jako o optymalnym rozwiązaniu. Może audiofilom marka nie jest dobrze znana, ale do X360 to świetny wybór. Po prostu wiecej mocy nie potrzeba. Przynajmniej wg mnie.
 

SPYCHCIO

New member
Problem jeden rozwiązany nadszedł drugi

Witam dzięki za pomoc z tym wejsciem optycznym. Lecz mam nowy problem. Podłączyłem kino domowe do xboxa 360 przez kabel optyczny ale mam problem. Dźwięk jest opóźniony. Co może być ? Prosze o pomoc i z góry dziękuje.
 

SPYCHCIO

New member
Oki

No racje to o kalibracje chodziło. Miałem włączone na 300 msec a teraz zrobiłęm na 0 msec i wszystko chodzi oki. Dzięki poraz kolejny za pomoc.
 

VanBuren

New member
Witam,

na wstępie chciałem się przywitać jako że to mój pierwszy post na tym Forum i od razu podziękować, za to że chciało się komuś poświęcić trochę wolnego czasu na stworzenie tej „kopalni wiedzy”. Zaznaczam, że jestem laikiem w dziedzinach tu omawianych, ale czasy są takie, że jeżeli ja nie zdecyduje się na HD to HD dopadnie mnie prędzej czy później :)

A teraz do pytania:

Planuje zakup TV HD, coś niższej półki, w okolicach 26’, najprawdopodobniej Samsung z serii R81 / 82, który posłuży mi głównie jako „monitor” do Xbox’a 360. Chcę kupić wersję Premium z wyjściem HDMI i takim właśnie kablem podłączyć ją do tego TV bo poprawcie mnie jeśli się mylę to gwarantuję najlepszą możliwą jakość obrazu ? Ale nie chce słuchać dzwięków wydobywających się z TV, chce podłączyć konsolę do zestawu kina domowego i cieszyć się dźwiękiem 5.1. Jak to zrobić? Jak mieć najlepszy możliwy obraz i nie katować się dźwiękiem z TV?
 
Ostatnia edycja:

VanBuren

New member
Dlaczego wszystkie odpowiedzi zaczynacie od „ile masz kasy?”

Pytam o teoretyczne możliwości i wszystkie możliwe warianty i ich ceny, a ja sobie wybiorę taką, która mi odpowiada po przeanalizowaniu stosunku cena/jakość.

Nie proszę o przygotowanie zestawu „na moja kieszeń” tylko o rozwiązanie problemu. Może gdybym nie napisał, że planuje zakup a tylko zapytał „jak to się robi” obeszło by się bez pytania o środki :)
 
Ostatnia edycja:

VanBuren

New member
Dla jednego podstawa dla drugiego kosmos, nie mierz wszystkich własną miarą.

Czyli rozumiem ze kablem HDMI łącze konsole z TV – to kabel nr 1
Drugi kabel to kabel optyczny który podpinam do kina domowego – ok, rozumiem, kino z wejściem optycznym, tylko do którego gniazda podpinam drugi koniec tego kabla w konsoli? Tam zostaje już tylko to wtyk AV, tzn. że musze mieć przejściówkę z optyka na AV i tam podpiąć ?
 

Rudeford

New member
>>>VanBuren
Całkiem dobrym zestawem 5.1 do xbox360 są głośniki Logitech Z-5400. Sam takie mam podpięte właśnie pod ixa i dvd. W grach i filmach sprawdzają się świetnie, dodatkowo mają 2 wejścia optyczne, które jest niezbędne do połączenia z konsolą. Cena około 900zł, dobry dźwięk, obsługa pilotem i świetny wygląd to zalety tego sprzętu.
Pozdrawiam

http://www.allegro.pl/item228324730_glosniki_logitech_z_5400_5_1_thx_dts_od_ss_wr.html
 

VanBuren

New member
Dziękuję,

O to mi chodziło. Teraz już wszystko jasne.
Myślę że starczy mi podpiąć optykiem kino do konsoli przez taką przejściówkę jak na zdjęciu. Liczę, że taka znajdzie się w pudełku Premium HDMI.

Jeszcze raz dziękuję
 

izon

New member
Witam.A moze ktos polecic jakies dobre glosniki 2.1??Niestety nie mam 900 zl a slyszalem ze juz lepiej kupic dobre glosniki 2.1 niz placic 500 za sredniej jakosci kino domowe..
 

mariuszkom

New member
ja osobiscie posiadam glosniki logitech x-540 i dekoder ddts-100, wszystko ladnie chodzi, dzwiek jest wyrazisty i przestrzenny w 100%, dodatkowo dekoder ma 3 wejscia optczne wiec telewizje cyfrowa aby uzyskac dzwiek 5.1 tez sie podlaczy
 
Do góry