Sens zakupu xboxa do mojej plazmy...

fiasco

New member
Witam,
na wstępie dodam, że szukałem już łącznie kilkanaście godzin i przeglądnąłem na tym forum chyba kilkadziesiąt stron i rozwiało się dużo moich wątpliwości. Nie mogę jednak za dużo znaleźć na temat łączenia x z takim monitorem jaki ja mam, dlatego postanowiłem się zarejestrować. Witam wszystkich :)
Otóż posiadam już dość stary - prawie 2 letni chyba ekran 42" plazmowy (bez TV i głośników, reszta jest zewnętrzna) NEC PX-42VPPG/S. Dużo na jego temat nie znalazłem, ale wydaję mi się że ma 1024x768 rozdzielczość i na pewno nie jest HD ready.
Tak poza tematem, czy ktoś wie dlaczego monitor 16/9 ma rodzielczość 4/3?

Chodzi mi o to czy jest sens kupować do niego xboxa 360?
Na pewno prędko monitora nie zmienię i nie wiem czy wykorzystam możliwości graficzne sprzętu i nie będzie to wyglądało jak na zwykłym monitorze SD?
Czy jednak będzie to całkiem podobne do 720p (w końcu 768 u mnie)?
Czy sama konsola posiada może opcję takiej niestandardowej rozdzielczości 1024x768 wide?
Dodam, że będę siedział tak z 4 metry od monitora więc chyba bym i tak nie dostrzegł pikselozy; bardziej boję się o złe proporcje...
Jeśli chodzi o połączenie do czy do x'a potrzebne jest HDCP, którego na pewno nie posiadam?
Dla formalności podam że w NECu mam wejście zarówno komponent jak i VGA.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

PS. Skoro to forum HD to jeszcze spytam - czy na tym monitorze odczuję duża różnicę między 'n' w HD a cyfrą+, którą teraz posiadam?
PS2. Czy każda gra w x jest w 5.1, jaka jest jakość ogólna dzwięku? - mam b. dobry sprzęt kina domowego pod względem audio, więc tu bym szukał nadziei na wspaniałe doznania :cool:
 

Ogr

New member
Bez reklam
Witaj!!! sam jestem ciekaw co ci odpowiedzą na temat twojego tv ? ja mogę ci tylko pomóc w pytaniu dzwięk 5.1 . miałem pierwszego xbox i tylko jedna gra którą miałem nie była w 5.1,niektóre są super dopracowane pod tym względem np.HALO mając dobre kino szło usłyszeć wroga zachodzącego cię od tyłu ,wydaje mi się że niektóre gry są lepiej udzwiękowione od najlepszego filmu ,naprawdę super!!! na xbox360 wszystkie które widziałem były w 5.1
pozdro!!!!
 

fiasco

New member
Trochę się pomyliłem w nazwie monitora; to jest NEC PX-42VP4PG/S
i niestety ma słabą rodzielczość 853x480.
Chyba i tak kupię xboxa, bo się napaliłem strasznie, a widziałem w necie,
że obsługuje 853x480 wide :eek:k:
 

ps_user

New member
Bez reklam
fiasco napisał:
Jeśli chodzi o połączenie do czy do x'a potrzebne jest HDCP, którego na pewno nie posiadam?
Dla formalności podam że w NECu mam wejście zarówno komponent jak i VGA.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

PS2. Czy każda gra w x jest w 5.1, jaka jest jakość ogólna dzwięku? - mam b. dobry sprzęt kina domowego pod względem audio, więc tu bym szukał nadziei na wspaniałe doznania :cool:
Witam,
Pomyliłeś HDCP które jest tylko zabezpieczeniem przed kopiowaniem w przypadku przesyłania danych AV przez standard HDMI który jest rodzajem podłączenia nadajnika z odbiornikiem.Wyjście HDMI ma tylko X-360Elite do premiery którego jeszcze trochę minie.

Ad.PS2.IMHO, już z PS2 i dzwiękiem ProLogic II doznania są całkiem, całkiem. Ale wiem, to nie 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
spokojnie możesz kupić - niższą rozdzielczośc ćwiczylismy na plazmach Panasonica. Jak dla mnie jest jakość bardzo dobra.
 

motobartcompany

New member
Poczytaj w watku PV70, o zielonych cieniach któe to własnie w grach są najbardziej widoczne, nigdy bym nie kupił plazmy pod konsole.... lub odwrotnie
 

smoku666

New member
widziałem podłączonego x360 do starszej juz plazmy LG (852x480)
i jakość obrazu pomimo niskiej rozdzielczosci była naprawde bardzo dobra, pozatym 42 cale używane do gier robi niezłe wrażenie :-D
no i na koniec pamietaj ze plazma doskonale sie spisuje przy szybkich dynamicznych scenach, a takich w grach na pewno bedzie wiele:bober:


 
Do góry