X360 a Monitor PC

Gunman20

New member
Witam, na początku chcę zaznaczyć, że jestem nowy i nie chcę od razu zaśmiecać wasze forum, tylko zapytam grzecznie tutaj.

Chodzi o to, że mam zamiar kupić Xboxa 360 i do tego monitor... ale jaki ?! ja się na tym nie znam i proszę was o pomoc w wyborze monitora pod xboxa, na monitor mogę dać około 1000 zł. Ja patrzałem trochę i gdybym się tutaj nie odezwał wziął bym takie coś: MONITOR LCD 22" GATEWAY FPD2275W
dobrze bym zrobił?! jeśli nie, to proszę gorąco o lepszy sprzęt (monitor) pod xboxa i do tego od razu kabel jaki potrzebny.


Z górki dziękuje ;)
 
J

jasiopatryk

Guest
Mam podłączonego Xboxa 360 do monitora kablem HDMI - DVI lecz nie mam dzwięku (monitor nie ma głośników). Jakim sposóbem uzyskać dzwięk na głośnikach ?
 

jedrek_1

New member
bezposrednio raczej nie podlaczysz glosnikow od pc do x360, czyba ze znajdziesz gdzies przejsciowke logitecha (na zdjeciu nizej, tez takiej szukam;), mozesz ja sciagnac z USA jak ci zalezy). Jeśli nie to glosniki musisz zostawic podpiete do kompa a do kompa przez przejsciowke Jack na 2x Chinch podlaczyc konsole(jak na schemacie). No chybaze uzyjesz dekodera (np. Creative Decoder DDTS-100) wtedy bedziesz mial dzwiek przestrzenny jesli masz np glosniki 5.1, ale to troszke drozsza sprawa.
 

Attachments

  • Logitech 5.1 Game Console Audio Adapter.jpg
    Logitech 5.1 Game Console Audio Adapter.jpg
    3,8 KB · Wyś: 444
  • x0ey8.jpg
    x0ey8.jpg
    12,5 KB · Wyś: 427

Doopan

New member
Gunman20 napisał:
Witam, na początku chcę zaznaczyć, że jestem nowy i nie chcę od razu zaśmiecać wasze forum, tylko zapytam grzecznie tutaj.

Chodzi o to, że mam zamiar kupić Xboxa 360 i do tego monitor... ale jaki ?! ja się na tym nie znam i proszę was o pomoc w wyborze monitora pod xboxa, na monitor mogę dać około 1000 zł. Ja patrzałem trochę i gdybym się tutaj nie odezwał wziął bym takie coś: MONITOR LCD 22" GATEWAY FPD2275W
dobrze bym zrobił?! jeśli nie, to proszę gorąco o lepszy sprzęt (monitor) pod xboxa i do tego od razu kabel jaki potrzebny.


Z górki dziękuje ;)

To ja odgrzebie...

jakość na tym monitorze dvi (przejsciowka z hdmi) jest dużo lepsza niż na component, a to glownie dlatego, ze na najnowszym sofcie do konsoli mozna wyciagnac natywna rozdzialke monitora ( co prawda z cholernymi pasami :/ ), czyli 1680*1050. Naprawdę ładnie to wygląda, kabel hdmi jest w zestawie, wystarczy tylko sobie skołować konwerter hdmi na dvi ( ja miałem w zestawie z ati radeon 4850).
 

BladeSeba

New member
Dobra cena!

Monitorek calkiem fajny(bajery jak np pip) lecz to tylko hd nie full ale do 22 cali styka.Spoko,zobacz w sklepie jak gra (jaka czern i konty jak kolorki) jak ci bedzie to pasowac to lykaj i o reszte sie nie martw lecz tu pytanie do czego chcesz podlaczyc dzwiek? bo o wbudowanych glosnikach sie nie doczytalem,co do kabelka to hdmi lub vga i bedzie miodzio
 

nulus

New member
Hej, jestem nowy na forum, więc przepraszam, jeżeli coś skonce na "dzień dobry". Na początek serdecznie witam tutejszą załoge :)

Mój problem tyczy się monitora. Mam Samsung 2333 SW, oraz xpudło 360.
Mam kabelek svga big bena, głosniczki podłączone, wsyzstko chula, ale...

Jest problem z obrazem. Jest on troszkę za jasny podczas gier na xie, i brakuje mi tej soczystości kolorów. To dobry monitor, full hd, więc chcę wszystko ładnie poustawiać.

Tylko straciłem już cierpliwość...wszystkiego próbowałem, i nic...


Macie może jakies sugestie, porady, albo gotowe konfiguracje co by pod xboxa to ładnie wyglądało, no i normalnie w systemie też ?

Błagam Was o pomoc ! :)
 

relains

New member
HDMI Audio Out - w jakich monitorach

Witam,

Ja mam następujące pytanie: zależy mi na kupnie monitora 24" (ew. 22") Full HD, z tymże że jest małe ale...

Poszukuję monitora, który posiadałby coś takiego jak w GATEWAY HD2200, a mianowicie HDMI Audio Out (jeśli się nie mylę to służy ono do przesłania dźwięku z kabla HDMI konsoli dalej do np. głośników komputerowych).

supcontent.gateway.com/support.gateway.com/s/Monitor/7010827R/7010827R_09.jpg
b) HDMI audio out connector

No i tu jest problem bo monitory GATEWAY z rozdziałce 24" z Full HD nie posiadają tego złącza, a nie udało mi się znaleźć tego w monitorach innych firm.

Chyba, że macie jakiś inny sposób na podłączenie głośników w stereo kabelkiem jack (bez piłowania/odcinania/demontowania oryginalnej wtyczki od oryginalnego kabla).

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Czy funkcjonuje jakaś fachowa nazwa na to szerokie złącze umiejscowionego z tyłu naszych Xboxów :confused:
 

relains

New member
@mataman

Rozwiązanie zaproponowane przez Ciebie nie jest w sumie aż tak strasznym wydatkiem. Ostatecznie z braku perspektyw pewnie się na to zdecyduje ale mimo wszystko nadal miło by było znaleźć monitor z HDMI Audio Out. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tylko jeden producent w tylko jednym monitorze zastosował coś tak użytecznego...
 

kevinbray

New member
witam,wiem ze ten temat juz byl poruszany ale mam problem nastepujacy,kupilem xboxa 360 i chce go podlaczyc do monitora LCD,z xboxa moge wyprowadzic tylko kabel hdmi zas z monitora vga lub dvi,wiec jak podlaczyc go do xboxa?za pomoca jakiego kabelka lub adaptera i jak uzyskac dzwiek bo w monitorze nie mam glosnikow?
 

mataman

New member
Bez reklam
kup przejściówkę hdmi-dvi a do dzwięku 2xchinch-wejście na jack, jeżeli masz jakies głośniki do kompa
 

kevinbray

New member
mataman napisał:
kup przejściówkę hdmi-dvi a do dzwięku 2xchinch-wejście na jack, jeżeli masz jakies głośniki do kompa

ok,tylko ze ogolnie z tylu monitora mam tylko vga wyjscie i na to adapter dvi wiec musialbym miec hdmi-dvi zenskie a co do dzwieku to w xboxie jest chyba tylko usb!!!
 

beamer

Banned
Gry konsolowe na monitorach komputerowych wyglądają ohydnie. Szkoda oczu to raz, a dwa to czysta profanacja. Ludziska! W konsole video gra się na telewizorach i projektorach do kina domowego. Monitor komputerowy służy do czegoś innego (w cywilizowanym świecie).
 

mataman

New member
Bez reklam
Daj spokój beamer chce na monitorzę to niech gra na monitorze.

A ty kevinbray pisz odrazu że masz tylko VGA w monitorze. Na tym kablu masz dodatkowo dwa chinche lub optyka do dzwieku.
 

kevinbray

New member
mataman napisał:
Daj spokój beamer chce na monitorzę to niech gra na monitorze.

A ty kevinbray pisz odrazu że masz tylko VGA w monitorze. Na tym kablu masz dodatkowo dwa chinche lub optyka do dzwieku.

sorki ze nie napisalem odrazu,narazie musze pograc na monitorze bo nie mam odpowiedniego TV ale w przyszlosci kto wie,a co do psucia sobie oczu to rozumiem,ale przeciez ludzie graja w gry na pc wiec wychodzi na to samo czy jednak obraz z konsoli wyswietlany na monitorze bardziej niszczy wzrok?
 

KonBoss

New member
Ja z monitorów do konsoli polecam: Samsung 2333SW.

Zalety:

+ 16/9 !!! (brak pasów)
+ Full HD
+ 23 cale
+ za 700 zł można mieć
+ możliwość powieszenia
+ cyfrowe złącze ! - DVI-HDMI (konsola) analogowe D-sub (PC) :)

Wady:

- Matryca TN :( czyli kąty widzenia, podświetlenie ale tak to już jest ...
- Podstawka, trudno zmontować, brak pivota, nawet regulacji wysokości brak
- ogólnie obudowa - trzeszczy
 

bialy_1

New member
Witam,
mam pytanie. Przyjechałem do rodziców do domu i tam pozsiadam monitor marki PHILIPS 109B (19"), który ma wtyczkę- tę którą podłącza się do PC - zwykłą VGA (nie mogę jej odłączyć od monitora). Mam też konsole Xbox360 a wraz z nią kabel Component i kabel S-Video z przejściówka na EURO. Czy jest możliwość podłączenia konsoli do tego monitora? Jeśli tak, to jaką muszę mieć przejściówkę?
Znalazłem coś takiego. Kabel do xboxa http://www.allegro.pl/item670763256_kabel_xbox_360_vga_full_hd_av_lcd_crt_gold_kx1.html#gallery, z wyjściem męskim, podłączony z jednej strony do adaptera żeński/żeński http://www.allegro.pl/item670581688_adapter_vga_svg_xga_zensko_zenski_15pin.htmlhttp://www.allegro.pl/item670581688_adapter_vga_svg_xga_zensko_zenski_15pin.html i z drugiej strony kabel do monitora... Zadziała??
 

candy69

New member
Witam wszystkich
od paru ladnych dni meczę się podlączyć głośniki pod pod monitor (GateWay HD 22" 2201 ) chce podlączyć głośniki Creative 5.1 żebym miał dzwięk jak gram na konsoli xbox360 nie musza działać nawet jako 5.1 wystarczy mi zeby dzwiek byl nawet w 2.1.

Z tyłu monitora mam wyjscie HDMI (Obecnie przez wyjscie HDMI mam podlaczonego xboxa360)

DVI mam wolne
VGA wiadomo PC podlaczenie
no i mam cos takiego HDMI audio Out
ale nie wiem jak to podlaczyc ;/ jeśli ktoś wie to niech napisze proszę
 
Do góry