Component splitter

adamouse

New member
Witam,

Jestem tu nowy, po przeglądzie forum, szukam odpowiedzi, których nie znalazłem.
Mam sprzęt jak w podpisie i wszystko było cool przed zakupem Xbox ;)
Teraz za to jest głośno... :p
Szukam rozwiązania do podłączenia dwóch ekranów do Xbox po HD.
Obecnie mam podłączone DVD do TV po HDMI, Xbox do TV po component oraz DVD do projektora po component (kabel ma 10m i jest zaszyty na stałe bez możliwości zmiany bez kucia ścian)

Chciałbym mieć możliwość podłączania Xbox zarówno do TV jak i do projektora, niekoniecznie na raz, ale z możliwością odpalenia na TV (jak mnie napadnie ochota na granie w dzień) albo do projektora (jak już rodzina pójdzie spać). Może to starość, ale jak gram w Crackdown czy inne strzelanki na TV, to przy celowaniu z celownikiem optycznym nieodmiennie przenoszę się z fotela na podłogę, bo lepiej widać te małe ludziki i celownik ;)
A skoro już M$ zafudował mi bezprzewodowy pad to preferuję wygodny fotel, a wtedy duży ekran byłby jak znalał.
Teoretycznie mogę podłączyć DVD przez component do Yamahy (ma wbudowany konwerter video, można podłączyć 3 źródła component i wyprowadzić sygnał na jedno wyjście component i wyjścia s-video/composit). Ale oznacza to, że HD będę miał tylko na jednym odbiorniku bez przepinania kabli (czyli na przykład component na projektorze, a svideo na TV, lub component na TV, a composit (przy wykorzystaniu jednego kabelka z 3 RCA - ale w takim układzie stracę HD z DVD - Denon ma upscaler, no i obraz na grubo ponad 100 cali po composit to za przeproszeniem wielka D.).

Ok, do meritum: znacie jakiegoś dystrybutora takiego sprzętu w Polsce?
Znalazłem splittery w USA, niestety cena jest zaporowa (na przykład http://sewelldirect.com/gefen-component-splitter-1x3.asp )
Ten teoretycznie jest tańszy http://www.buy.com/prod/3P_COMPONEN...ON_AMPLIFIER_W_AUDIO/q/loc/273/204106034.html
ale za to nie występuje na stronie producenta (ot i zagadka). No i na pewno do tych cen trzeba doliczyć zasilacz lub co najmniej konwerter zasilania 110/230 plus na 99% cło (jak dotychczas u mnie cło = 100% zakupów z USA, albo mnie nie lubią, albo mam pecha).

Please help! :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rozimiem że ten sygnał chcesz żeby grał jednocześnie na różnych ekranach
Więc masz kilka mozliwosci :
1.Spliter -komponentowy - sprzedajemy po 499 zł na 6-8 wyjść
/czyli mozesz podłaczyć jednocześnie 8 różnych ekranów./
2.spliter DVI - działa na cztery ekrany - kosztuje jednak 1000 zł

W Twoim wypadku - te pierwsze rozwiązanie - wystarczy.
 

adamouse

New member
Dziękuję za odpowiedź.
Niekoniecznie musi grać jednocześnie, chodzi po prostu o uniknięcie przekładania kabli. Satysfakcjonuje mnie zarówno wyjście I jak i LUB
I jeszcze pytanie o ilość wejść:
Jeżeli ma więcej niż jedno, mogę pominąć amplituner w torze sygnału video, co mu raczej nie zaszkodzi ;)
A jakiś link bezpośrednio do produktu mógłbym prosić? Niestety, nie udało mi się znaleźć go na stronie sklepu
 
Ostatnia edycja:
Do góry