Xbox 360 a LCD 1080p

Maciek_D

New member
Zastanawiam się nad tym, jak sygnał z Xboxa360 (1080i) wysyłany do LCD, który ma rozdzielczość 1080p, jest przez LCD wyświetlany?
- Czy jako 1080i (która to rozdzielczość dla ruchomych obrazów jest gorsza od 720p, jak przeczytałem w innych miejscach forum),
- czy też jako 1080p, bo odbiornik TV ma jakiś przetwornik sygnału 1080i na 1080p?

W przypadku PS3 nie ma tego problemu, bo max rozdzielczość to 1080p. Czyli teoretycznie jest pod względem rozdzielczości lepsza od Xboxa360. Pytanie, jak to wygląda w praktyce i czy te różnice "znamionowe" przekładają się na różnice dostrzegalne gołym okiem gracza?

Pozdrawiam
 

mass[pl]

New member
Od dluzszego czasu w Xboxie mozna wybrac rozdzielczosc 1080P (po aktualizacji)
84037-3-1.jpg
 
Ostatnia edycja:

mystic

New member
Wszystko zależy od tego jaki masz TV.
Np. Sharpy nie przyjmują 1080p po componencie !!!
Wyjątkiem jest któryś z modeli Amoi i Toshiby, które przyjmują progresywnie po componencie. W innym przypadku max to 1080i, a dodatkowo jeśli zamiast componentu zastosujesz przewód VGA to uzyskasz maksymalnie rozdzielczość jak dla VGA.
Więc radzę dobrze wybrać TV jeśli zamierzasz kupić.
 

Maciek_D

New member
Kurczę, trafiłeś w sedno. Ja się właśnie zastanawiam nad Sharpem XDE1. Cała nadzieja, że wejdzie ten czarny Xbox360 z HDMI (zakup planuję w drugiej połowie roku, więc może się sprawa wyjaśni do tego czasu).

Pozdrawiam
 

mass[pl]

New member
Juz sie potwierdzilo - czarny xbox z HDMI jest w sprzedazy - jeszcze nie u nas ale za niedlugo pewnie sie pojawia na aukcjach :)
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
mass[pl] napisał:
Juz sie potwierdzilo - czarny xbox z HDMI jest w sprzedazy - jeszcze nie u nas ale za niedlugo pewnie sie pojawia na aukcjach :)

i co z tego ze ma hdmi? warto placic za to wiecej? bullshit ma komponent to wystarczy dla hd a sie nie placi kilku stówek wiecej. juz ps3 lepsze... bo ma cchociaz naped nowej generacji
 

mass[pl]

New member
Post byl o wyswietlaniu rozdzielczosci a nie o tym ze twoj ps3 jest lepszy razem z "Napendem Nowej Generacji" hehe (i kolkoma grami na krzyz) lol
Informacja o nowej konsoli z wyjsciem hdmi jest wazna dla ludzi chcacych zaplanowac sobie zakupy sprzetu... z reguly nowe tv HD posiadaja przynajmniej jedno wejscie komponent i kilka hdmi - wiec wybor wlasnie tej nowej wersji konsoli jest jest o tyle lepszy, ze nie trzeba bedzie zaglowac kabelkami (lub dokladac jakies przelaczniki) tylko wszystko sie podlaczy jak trzeba

ps:ja niestety podlaczam na zmiane Wii i Xa pod komponente bo Hdmi sa zajete przez "N" i "DVD" - a Wii i Bialy Xbox nie maja hdmi
 

autorus

New member
A czemu xbox nie podłączysz po rgb? U mnie to działa bardzo dobrze. Mam napęd hd dvd i też jest super.

Autorus


mass[pl] napisał:
Post byl o wyswietlaniu rozdzielczosci a nie o tym ze twoj ps3 jest lepszy razem z "Napendem Nowej Generacji" hehe (i kolkoma grami na krzyz) lol
Informacja o nowej konsoli z wyjsciem hdmi jest wazna dla ludzi chcacych zaplanowac sobie zakupy sprzetu... z reguly nowe tv HD posiadaja przynajmniej jedno wejscie komponent i kilka hdmi - wiec wybor wlasnie tej nowej wersji konsoli jest jest o tyle lepszy, ze nie trzeba bedzie zaglowac kabelkami (lub dokladac jakies przelaczniki) tylko wszystko sie podlaczy jak trzeba

ps:ja niestety podlaczam na zmiane Wii i Xa pod komponente bo Hdmi sa zajete przez "N" i "DVD" - a Wii i Bialy Xbox nie maja hdmi
 

mass[pl]

New member
czemu nie podlacze przez RGB - bo nie uzyskam pelnej rozdzielczosci - po RGB obraz jest znosny ale w 1080 jest znacznie lepiej - a jesli chodzi o Wii to w sumie moze byc RGB az tak duzej roznicy nie ma
 

Gregys

New member
Czy znacie jakieś konkretne modele LCD, które przyjmują 1080p po componencie? Albo sposób jak je wyszukać :) Jestem na etapie szukania lcd pod xo i chciałbym wyciągnąć ile się da z tego zestawu. Dodam, że interesują mnie LCD o wielkości 37''
 

Gregys

New member
Dzięki. Do tego Samsunga dokopałem się przeglądając forum. Jak się zachowują gierki na nim? Nic nie chrupie przy ustawieniu takiej rozdziałki?
 

marek1984

New member
To moze ja dodam swoje 2 grosze do tego tematu...
1080p po componencie nie chodzi w Sharpie 52XD1E oraz PDP-500EX (50" plasma Pioneera)...
Czekam na czarnego XBOX'a Elite z HDMI :]!
 

Tony

New member
Gregys napisał:
Potrzebny Ci będzie jeszcze kabel VGA do podłączenia XO.
Takie pytanie a poprzez złącze VGA (D-Sub) XO jaką może przesłać rozdzielczości czy nie przez przypadek również Full HD ?

Pozdrawiam KD
 
Do góry