xbox360 i dźwięk 5.1 - jakie kino domowe

Gregys

New member
Witam

Długo zastanawiałem się do którego działu napisać tego posta. Poszukuję kina domowego, do którego będę mógł podłączyć x360 przez optyka (bo chyba tylko w ten sposób mogę uzyskać dźwięk 5.1?). Podoba mi się DCS-360 (ma ciekawą cenę, wygląd i numer taki jak X), niestety wyczytałem, że model ten nie posiada wejścia optycznego. Czy znacie jakieś inne sprzęty o podobnych właściwościach, które spełnią moje wymagania? A może do dcs-360 da się podłączyć dźwięk 5.1 z X-a?
 

siekieer

New member
Aby nie zakładać nowego tematu....

Pytanie o audio...planuję zakup amplitunera/wzmacniacza, który ma mi służyć zarówno do odsłuchu muzyki z PC, oraz ma zapodawać dźwięk dla x360. W chwili obecnej mam już kolumny(sztuk dwie, po 120W) i nie wiem, co kupić w cenie do 400zł...coś z obsługą 5.1, czy tylko mogę celować w 2.0. Nie ukrywam, że głównie zależy mi na jakości przetwarzanego dźwięku, tj. muzyka z PC będzie priorytetem, a w tym wypadku tylko 2.0 się sprawdzi. Czy istnieje w ogóle fizyczna możliwość podłączenia równocześnie 2 źródeł dźwięku(PC&x360), tak aby żąglować między nimi tylko przełączeniem odpowiedniego guzika??;) X podłączony kablem VGA, zatem rozumiem, że zajmę jakieś 2 chinche, lub przejściówka na mini-jack...natomiast jak z podłączeniem karty muzycznej(SB Audigy 2ZS) z przyszłym amplitunerem/wzmacniaczem?? Baardzo proszę o fachową i konkretną odpowiedź;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Potrzebujesz ampa z przynajmniej dwoma wejściami optycznymi. na karcie w kompie masz wyjście optyczne i na kablu VGA do x360 też. Tylko w tej cenie to może byc ciężko. Tak możesz żąglowac miedzy źródłami za pomoca guzika :)
 
Do góry