xbox360+kdf 50" a11e jaki kabel?

bartek_bohdan

New member
Witam serdecznie,

Jestem uzytkownikiem Sony Bravia KDF 50" a11e. Tylna projekcja jest podłączona przez component do konsoli. Obraz jest bardzo dobry, ale zauważylem pewne niepokojace objawy:

1. Przy ustawieniu kosoli na 720p w menu konsoli, literki w dashboardzie mają cienie (duchy), po zmianie rozdzielczości na 1080i, zjawisko znacnie się zmniejsza, a obraz się wyostrza. Jest to dziwne o tyle, że Sony ma natywną rozdielczośc 1280x720 i właśnie ona powina wygladac najlepiej.

2. Przy ustawieniach 1080i/60 w konsoli obraz jest swietny, ale w PGR3 na samochodach na krawędziach widzę drobne ząbki. Drone, bo drobne, ale są. A przecież to next-gen z HD.

Może jest to "urok" tylnej projekcji SONY i wyjściem byłoby kupenie kabla HD VGA i podłączenie w ten sposób xbox360 zamiast przez component.

Jesli ktoś spotkał się z podobnym zestawe i może udielic rady, oczekuję z niecierpliwością i z góry dziękuję.
 

bartek_bohdan

New member
drosophilia napisał:
taaa..., mogles wywalic jeszcze z 10000000 tych samych postow,malo ci???

No już, nie ma co sie denerwować. Net mi się zawiesił, po kilku próbach zamieszczenia zrestartowałem komputer. Dopiero teraz zobaczyłem, że zamiescił kilka watków. Przepraszam.

P.S. Zawsze jesteś taki miły i wyrozumiały dla cudzych błedów?

EDIT

Ciekawa sprawa, która wyszła w praniu wczoraj. Kupiłem kabel VGA (oryginał Microsoftu), podłączyłem do Bravii 3LCD (Sony kdf 50 a11e) i pierwsze zdziwienie. Odpaliło w 640x480 !!!. Ok. Idźmy dalej... Wszedłem w ustawienia ekranu w konsoli, wybrałem rozdzielczość natywną tej tylnej projekcji (1280x720) i na ekranie pojawił się komunikat "Poza zakresem". I ciemność widzę...

Kabel nie jest walnięty, bo chodzi jeszcze w rozdzielczości 1024x768. Co ciekawe gra w trybach, w których działa zajmuje tylko środkową część ekranu, wydzielając po bokach czarne pasy. Nie bardzo wiem dlaczego.

Po componencie wszystkie tryby (w tym 720p i 1080i) śmigają wspaniale i wypełniają cały ekran w 16:9.

Może ktoś się spotkał z taka konfiguracją i mi pomoże.
 
Do góry