xbox360, dziwne zachowanie pod różnymi telewizorami

zydoslav

New member
Witam. Mam taki dziwny problem. Zawsze miałem x360 podłączony do jakiegoś TV sony bravia LCD 40', przez HDMI. Grałem sobie w fifę 14, wszystko było OK. Przeniosłem się teraz na telewizor LG ledowy, 42 cale, połączenie również przez hdmi. No i pojawia się coś dziwnego. Podczas gry w fifę, kiedy jest jakiś stały fragment gry, wybicie, czy coś takiego, gra łapie przycinkę (coś jakbyście grali na pc i brakowało mocy sprzętu). No i po stałym fragmencie gra działa płynnie, do następnego stałego fragmentu. Nie mam pojęcia w czym może być problem, próbowałem przeinstalowywać grę, kabel próbowałem we wszystkich trzech wejściach HDMI no i jest ciągle to samo. Model telewizora to LG 42LN575S. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu, to będę wdzięczny.
 

tdx

New member
Bez reklam
w sumie to obie 50Hz więc różnicy nie powinno być....
A jak wciśniesz info na pilocie to jaką rozdzielczość pokazuje 1920x1080@60p?
 

tdx

New member
Bez reklam
OK a jak wybierasz źródło dajesz hdmi na którym masz ps3 czerwony [zmien nazwę] i ustawiasz nazwę źródła jako gra to też tak jest?
 

tdx

New member
Bez reklam
:) fajne podoba mi się...
Pierwszy na to zwróciłeś uwagę...
Fifa natywnie idzie w 1080p?
To na wyjściu hdmi z konsoli sprawdz jeszcze jak będzie jak ustawisz 1080@ 50p
 

zydoslav

New member
Zmieniłem w ustawieniach xboxa z 1080p na 1080i, wyskoczylo info, że obraz będzie wyświetlany w 50hz, zatwierdziłem. Odpaliłem grę, wygląda na to, że działa NORMALNIE! przedtem miałem zacinki przy każdym rozpoczęciu meczu, teraz rozpocząłem już z 5 razy i wszystko płynnie. Tylko niestety widać różnicę w obrazie i nie jest to zmiana na lepsze. Istnieje jakieś naukowe wytłumaczenie tego co się u mnie dzieje? :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Jakbyś był gdzieś z okolic to wtedy można to sprawdzić bardziej profesjonalnie ... :D
To może być na dzien dzisiejszy nawet wina softu...
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja rozumiem mi chodziło o to że to może być wina oprogramowania :D i nie chodzi o to że masz stare tylko że jest bug...
A jak włączysz 720p to też tak tnie?
 

zydoslav

New member
ustawiłem 720p, nie widzę praktycznie żadnej róznicy w stosunku do 1080p, no i nie ma żadnych przycinek, sprawdziłem kilka razy, wygląda na to, że płynnie działa. Nic już nie rozumiem, ale ok :D
 
Do góry