XBOX 360 E (2013) i dźwięk surround

rossak

New member
Czy ktoś się orientuje jak z najnowszego modelu XBOX 360 E wydobyć dźwięk lepszy niż stereo?
W opcjach audio jest wybór Dolby Stereo, Dolby Digital 5.1 i jeszcze coś ale pisze, że te ustawienia dotyczą tylko wyjścia optycznego (którego ta konsola nie posiada) lub HDMI audio (?).
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

kini0

New member
Bez reklam
Sugeruję podłubać trochę w konfiguracji wejścia HDMI w TV. Możliwe że tam trzeba wybrać format przyjmowanego dźwięku
 

rossak

New member
Sugeruję podłubać trochę w konfiguracji wejścia HDMI w TV. Możliwe że tam trzeba wybrać format przyjmowanego dźwięku

Ustaliłem już, że żaden telewizor nie przepuszcza dźwięku powyżej 2 kanałów z HDMI do wyjścia optycznego (czytałem pogłoski, że któreś SONY na to pozwalają). Więc wnioskuję, że całe to HDMI to jedna wielka ściema. Teraz potrzebuję kina domowego za kilka tys które umożliwi mi podłączenie po HDMI konsol, tunera TV itp i dopiero pośle sam obraz na TV.
Pozdrawiam
 

maxan

New member
Bez reklam
Ja Mam PS3 podpięte HDMI do TV Samsunga a z niego optykiem do kina Sonego i 5.1 puszcza

a co masz za tv?! oczywiście że niektóre puszczaja 5.1 z hdmi a inne nie mój D550 nie przepuszcza (tylko z usb-żal) za to stare LCD LH3000 puszcza wystarczy wejsc w opcje audio tv i zmieniz z PCm na AUTO. To najnowszy x360 nie ma wyjścia optycznego? żal z tym 5.1 może być problem jesli nie masz kina z wejsciem hdmi - w sumie nie wiem jak to zrobić....dobrze że mam S (kiedyś Jaspera nadal dziala ale juz nie u mnie) w S mam aż dwa wyjścia optyczne jeden po przejsciówce od phata (http://static.giantbomb.com/uploads/original/9/91826/1880599-1a7a0bf3_xbox20rca20adapter.jpg) drugie wbudowane :)
 

tdx

New member
Bez reklam
46F6500 ale moj monitor samsunga P2770HD DD5.1 z ps3 tez puszcza

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

maxan

New member
Bez reklam
niestety ale cala seria D tak ma nie wiem jak nowsze modele widać ze F już nie ma z tym problemu ( w sumie to kwestia licencji i oprogramowania- tv mogl by poscic dzwiek 5,1 z hdmi gdyby soft na to pozwolil)

Czy ktoś się orientuje jak z najnowszego modelu XBOX 360 E wydobyć dźwięk lepszy niż stereo?
W opcjach audio jest wybór Dolby Stereo, Dolby Digital 5.1 i jeszcze coś ale pisze, że te ustawienia dotyczą tylko wyjścia optycznego (którego ta konsola nie posiada) lub HDMI audio (?).
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

hdmi audio to jest wlasnie dzwiek z hdmi (przynajmniej tak mi sie wydaje) wiec spróbuj pokombinować/ poprzestawiac ustawienia w tv (nie zapomnij wlaczyc DD w ustawieniach konsoli)
 
Ostatnia edycja:

rossak

New member
Mój TV to Samsung PS43E450. Najnowsza wersja Xbox'a nie posiada wyjścia optycznego i nie ma żadnej przejściówki.
Dzisiejsze sprzęty poprostu się uwsteczniają- brak wyjść w Xbox, brak Anynet+ w serii E Samsunga (w serii D była).
Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach wyszło że HDMI passthrough do SPDIF to nie jest kwestia oprogramowania, prawdopodobnie ma to coś wspólnego z prawami autorskimi (tak czy tak to bzdura). Znalazłem info, że kiedy wyłączy się w Xbox opcję "Display Discovery", można wtedy puścić DD na TV. Sprawdziłem, rzeczywiście kiedy to wyłączę pojawia mi się w TV możliwość wyboru DD, jednak brak jest wtedy jakiegokolwiek dźwięku (cisza).
Reasumując- kiedy w Xbox jest ustawione "Digital stereo", wszystko gra normalnie w stereo. Kiedy wybiorę w Xbox Dolby Digital 5.1, dalej jest stereo. W opcjach TV jest tylko PCM (DD i DTS zaszarzone). Wyłądzając "Display Discovery" mogę już w TV wybierać pomiędzy PCM i DD jednak dźwięku nie ma wcale.
Niestety nawet gdyby w Xbox było wyjście optyczne, nie miałbym go gdzie podłączyć. Moje kino ma tylko jedno wejście do którego mam podłączony TV.
Szukam teraz taniego kina/amplitunera/DVD z 5.1 które ma minimum dwa wejścia HDMI.

TDX- jesteś pewny, ze masz 5.1? Znam wielu ludzi, którzy myślą, ze mają 5.1 bo tak widzą w opcjach, i wszystkie głośniki grają, a tego że przód=tył już nie słyszą (wybacz, nie znam Cię więc się nie obraź).

Admin- dlaczego nie dostaję na mail powiadomienia o odpowiedzi?

Pozdrawiam wszystkich
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprawdzalem na Grid2 z ps3 idzie 5.1 po odpieciu centralnego nie ma glosu lektora

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

kini0

New member
Bez reklam
Ustaliłem już, że żaden telewizor nie przepuszcza dźwięku powyżej 2 kanałów z HDMI do wyjścia optycznego (czytałem pogłoski, że któreś SONY na to pozwalają). Więc wnioskuję, że całe to HDMI to jedna wielka ściema. Teraz potrzebuję kina domowego za kilka tys które umożliwi mi podłączenie po HDMI konsol, tunera TV itp i dopiero pośle sam obraz na TV.
Pozdrawiam
Mój Philips też przepuszcza bez problemu DD 5.1.
 

maxan

New member
Bez reklam
Wyłądzając "Display Discovery" mogę już w TV wybierać pomiędzy PCM i DD jednak dźwięku nie ma wcale.

podobnie przetestowałem ... amerykańskie wersje europejskich tv jednak sie od nich różnią i możliwe że w tym tkwi problem - tv w ogóle nie przesyla dzwieku jak wybiore DD w konsoli przy wylaczonym display discovery ... dziwne calkiem iż ze w tv pokazuje sie taka opcja xd
Mój tv to PS51D550C1WXXH a amerykańska wersja PN51D550C1FXZC (do tego ma calkiem inny soft) angielska to już pewnie to samo co wersja polska PS51D550C1KXXU
 
Ostatnia edycja:

Tony_Halik

New member
U mnie działa w takiej konfiguracji:
Xbox360 (bez wyjścia optycznego)--HDMI-->LG 50PK350 (staruszek)--OPTYK-->Pioneer VSX519V (wejścia HDMI zajęte przez Raspberry oraz dekoder do kablówki).
I mam na ampli DD oraz dźwięk we wszystkich kolumnach.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Przerabiałem podobny problem i rozwiązałem go ogólnie dostępną przejściówką
1a7a0bf3_XBox20RCA20Adapter.jpg

Przewodem optycznym podpiąłem dźwięk do amplitunera, konsola automatycznie przełączyła się w tryb surround. Sprawdzałem na kilku grach i działa naprawdę dobrze a granie nabrało nowej jakości.
Polecam zakup oryginału z MS, podróbki są naprawdę kiepskie jakościowo.
 

min

New member
Mam właśnie Xboxa w wersji E i Samsunga C650.
Konsolę mam podłączoną do TV za pomocą kabla HDMI a TV mam podłączony do amplitunera przez złącze optyczne.
Na początku też miałem tylko dźwięk stereo mimo ustawienia w konsoli na DD5.1
Aby jednak dźwięk do TV szedł 5.1 należy zmienić ustawienia w Xbox:
Ustawienia -> System -> Ustawienia konsoli -> Wyświetlacz -> Wyświetl wykryte ustawienia -> Wyłącz
Potem ustawić rozdzielczość obrazu (bo się przełącza na najniższą):
Ustawienia -> System -> Ustawienia konsoli -> Wyświetlacz -> Ustawienia HDTV -> 1080p (mam TV Full HD)
Następnie upewnić się, że dźwięk jest ustawiony prawidłowo:
Ustawienia -> System -> Ustawienia konsoli -> Dźwięk -> Wyjście cyfrowe -> Dolby Digital 5.1

Ewentualnie w TV samsung (sądzę, że podobnie będzie w całej serii C) można jeszcze sprawdzić ustawienie wyjścia dźwięku:
Menu -> Dźwięk -> Dodatk. ustawienia -> Wyjście SPDIF -> Format Dźwięku -> Dolby Digital. - przedtem było tu aktywne tylko PCM i nie było możliwości przełączenia na DD.

U mnie taka konfiguracja działa. Telewizor prawidłowo przekazuje sygnał DD z wejścia HDMI na wyjście optyczne. Amplituner go rozpoznaje pokazując stosowną informację i w głośnikach słychać pięć różnych kanałów.
W tym samym czasie można również słuchać dźwięku stereo na TV.

Może komuś się ta informacja przyda.
 
Do góry