xbox - projektor [jakość obrazu]

wojtulab

New member
Witam,
jestem posiadaczem xboxa x360 na płycie Trinity.
Niedawno kupiłem projektor Benq w1070. Filmy w fHD wyglądają niesamowicie, niestety nie jest tak samo z jakością obrazu z Xbox'a.


Projektor jest w FullHD. Łączę urządzenia po HDMI 1.4 (cynk+pozłacane końcówki za ok 120zł)
Xbox'a ustawiłem w 1080p, bez 3d w RGB.

Straty jakości w porównaniu do Tv Samsunga 50" jest ogromna. Obraz wygląda jakby był delikatnie rozciągnięty. Często widać piksele.

Bardzo prosiłbym o pomoc, rady dotyczące ustawień, poprawek - z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Niestety xbox upscaluje tylko obraz do 1080p,99% gier jest w 720p a nawet mniej.Prawdziwych gier w fhd jest kilka lub są to arcadówki.Rozciągnięcie bedziesz miał zawsze a szczególnie bedzie to widoczne na tak dużej przekątnej jaką oferuje projektor.
 

wojtulab

New member
Niestety xbox upscaluje tylko obraz do 1080p,99% gier jest w 720p a nawet mniej.Prawdziwych gier w fhd jest kilka lub są to arcadówki.Rozciągnięcie bedziesz miał zawsze a szczególnie bedzie to widoczne na tak dużej przekątnej jaką oferuje projektor.

Za kabel przepłaciłem, to fakty ale liczyłem że może kabel coś poprawi - niestety.
U kolegi obraz na projektorze 110" wygląda zdecydowanie lepiej niż u mnie.
Nie widać takich rozmazań oraz pikseli tylko dość ładną grafikę.
 

wrx

New member
Bez reklam
U mnie tez wyglada calkiem OK (104"), ale jak porownasz do TV, to slabo.
Z tym, ze tak bedzie zawsze, wiec nie porownuj do TV.
 

mates6630

New member
Potwierdzam że na projektorze nie wygląda to za pięknie ale idzie przywyknąć zawsze można poszperać w ustawieniach projektora i może się coś poprawi.
 
Do góry