xbox360 live przez komputer

heniek1410

New member
chciałbym połączyć xboxa do internetu przezkomputer. przepraszam za tak dość długi wywód ale jestem całkowiciezielony w zakresie sieci komputerowych i starałem się opisać wszystkodokładnie coby ułatwić rozpoznanie sytuacji
icon_biggrin.gif


mam internet radiowy, kabel idzie do karty pci którą dostałem przyinstalacji internetu. Dzisiaj kupilem kartę sieciową w celu podłączeniado niej xboxa. Kartę zamontowałem sobie w kompie zainstalowała siępraktycznie sama (winXP). I tu zaczynają się jaja
icon_rolleyes.gif


Ustawiłem we właściwościach karty

IP 192.168.0.1
maska 255.255.255.0

Następnie dałem "Konfiguruj siec w domu lub w malej firmie" (jest takiecos do kliknięcia po lewej stronie). Otworzył się kreator tworzeniasieci czy cos takiego niestety po zakonczeniu pracy kreatorpoinformował mnie, operacja się nie udała. Nie zważając jednak na nicustawiłem ręcznie właściwości tak jak napisałem wcześniej i włączyłem wxboxie test połączenia z internetem.
Konsoli ustawiłem

IP 192.168.0.5
maska 255.255.255.0

niestety sprawdzanie IP skonczylo się niepowodzeniem
icon_sad.gif
ustawilem więc w xboxie bramkę domyślną na 192.168.0.1
wtedy test IP address był przechodzony pomyślnie, ale błąd pojawia sięprzy DNS. DNS było nieuzupełnione i konsola informowala ze jest failedwięc wpisałem jej ustawienia DNS takie same jak mam na karcie dostępudo internetu, ale błąd dalej jest.

Nie mam pojęcia jak to ustawić, nie wiem gdzie może być błąd, nic nie wiem
icon_confused.gif


Wszelkie sugestie zostaną uwzględnione. Mam stałe IP i Windows XP bez service pack'ow (nie moge ich zainstalowac)
 

mass[pl]

New member
Napisze Ci jak ja to robie... bez zadnego wpisywania ip itd.....

wyczysc wszystko co ustawiales na domyslne tak jak bylo - tak na wszelki wypadek:)

Wchodzimy do Moje miejsca sieciowe / wyswietl polaczenia sieciowe//

i teraz na polaczeniu ktorym sie laczysz z internetem prawy przycisk myszy / wlasciwosci


i teraz wybierasz ostatnia zakladke czyli zaawansowane

Tam zaznaczasz "ptaszka" Zezwalaj innym uzytkownikom sieci na laczenie sie ..........komputera

I juz :)

na twoim polaczeniu powinna sie zrobic taka raczka "wyglada podobnie jak udostapniasz pliki w sieci lan"

teraz wlacz xboxa i powinien pobrac Ip :)

Powodzenia
 

heniek1410

New member
no niestety czego bym nie robił i jak nie ustawiał to kiedy próbuję "udostępnić połączenie internetowe" wyskakuje taki błąd:





wie ktoś czym taki błąd może być spowodowany? Mnie po 2 dniach pomysły się wyczerpały:evil:
 

dvd-r

New member
To mi wygląda na problem ze strony dostawcy internetu. Prawdopodobnie jego serwer też ma numerek 192.168.0.1. Spróbuj ustawić ręcznie to co przypisuje Ci serwer.

Możesz też spróbować wyjąć na chwilę kabelek sieciowy (wyciągnąć przewód z anteny) w momencie włączania udostępniania

Pzdr

Artur
 

heniek1410

New member
dostawca ma raczej 192.168.0.35

zreszta ustawilem teraz wszystko zarowno na xboxie jaki i na karcie siecowej na "automatycznie". Błąd dalej jest. Proszę pisać wszelkie pomysły, sugestie, sprawdze na pewno
 

MarKo_wawa

New member
Witaj heniek1410,
Zastanawiam sie dlaczego nie mozesz zainstalowac service pack'ow ;) ,
no ale to moze nie ma nic do rzeczy ;) .

Prawdopodobnie mozesz miec zablokowane porty w kompie, sprobuj powylaczac firewall'e w XP oraz programie AV.

Jezeli to nie pomoze - jutro sprobuje cos wymyslic (jestem juz zmeczony)

pozdrawiam :)
 

heniek1410

New member
firewalle powyłączane, pule adresów też probowałem zmieniać.

do mass[pl] treść błędu:

"Podczas włączania Udostępniania połączenia internetowego wystąpił błąd.

Nie można włączyć usługi Udostępniania połączenia internetowego.
Połączenie przez sieć lokalną LAN jest już skonfigurowane
z adresem IP wymaganym do automatycznego adresowania IP."
 

RNAcid

New member
heniek1410 napisał:
Wszelkie sugestie zostaną uwzględnione. Mam stałe IP i Windows XP bez service pack'ow (nie moge ich zainstalowac)

Niestety praktyka wskazuje, że ICS na WindowsXP może nie działać bez instalacji Service Pack 2 - WinXP był na tyle zabugowany przed wydaniem SP1 i SP2, że zdarzało mu się kaszanić ustawienia sieci.
Jakiej wersji Windowsa używasz - Home Edition czy Professional?
 

heniek1410

New member
sproboje wgrac jakos service packi, bo jesli faktycznie w tym moze być problem to nie ma sensu zastanawiać się dłużej nad tym. mam windowsa xp professional. dziękuję wszystkim którzy pomogli.

jak będę miał już SP2 i dalej nie będzie działać (oby działało :blagam:) to się odezwę. pozdrawiam
 

Herbatnik

New member
Jesli mozna to podepne sie pod temat z jednym krotkim pytaniem:

Czy majac polaczone juz dwa kompy w siec (najzwyklejsze polaczenie crossem kart sieciowych), moge tylko dokupic kolejna karte i polaczyc z nia x'a?

Bo cos mi sie kojarzy jak kiedys czytalem ze przy laczeniu wiekszej ilosci sprzetu niz 2 sztuki potrzebny jest chociazby router.
 

RNAcid

New member
Herbatnik napisał:
Czy majac polaczone juz dwa kompy w siec (najzwyklejsze polaczenie crossem kart sieciowych), moge tylko dokupic kolejna karte i polaczyc z nia x'a?

Bo cos mi sie kojarzy jak kiedys czytalem ze przy laczeniu wiekszej ilosci sprzetu niz 2 sztuki potrzebny jest chociazby router.

Nie próbowałem nigdy takiego rozwiązania. Teoretycznie [chyba] jest to możliwe - wystarczyłoby wpakować do komputera podłączonego do Internetu kolejną kartę sieciową i na niej również uruchomić Internet Connection Sharing żeby udostępniać połączenie konsoli - możesz od kogoś kolejną kartę pożyczyć i sprawdzić jednak szczerze polecałbym router albo wręcz modem z wbudowanym routerem - unikniesz wówczas choćby konieczności włączania komputera każdorazowo gdy chcesz się połączyć z XBL.
 

aeiouy

New member
heniek1410 napisał:
sproboje wgrac jakos service packi, bo jesli faktycznie w tym moze być problem to nie ma sensu zastanawiać się dłużej nad tym. mam windowsa xp professional. dziękuję wszystkim którzy pomogli.

jak będę miał już SP2 i dalej nie będzie działać (oby działało :blagam:) to się odezwę. pozdrawiam

Witam.

wg. mnie jeżeli masz ip 192.168.0.x i chcesz udostępnić połączenie internetowe to tak szybko nie zadziała udostępnianie. Ponieważ windows domyślnie korzysta z tej puli adresów IP i nie ważne czy masz SP1 czy SP2 i tak ten sam komunikat będzie wyskakiwać.

Sa 2 sposoby na rozwiązanie tego problemu:
1. inny program do udostępniania netu
2. Jest możliwe coś takiego w windowsie xp jak udostępnienie internetu w puli 10.10.10.1 (chyba ten adres). Nie jestem pewien czy to na pewno ten adres, ale wiem, że jeszcze z jakimś działa. Wady takiego rozwiązania to długa zabawa i brak DHCP.

Co trzeba zrobić, żeby udostępnić takie połączenie internetowe na adresie 10.10.10.0?
(niestety już bardzo dawno tego nie robiłem i możliwe, że coś pokręciłem)


1. W połączeniu, z którego będzie korzystać X360 ustawić na sztywno 10.10.10.1 maska podsieci 255.0.0.0

2. (z tym krokiem pamiętam, że nie coś mi nie wychodziło i troszkę się namęczyłem) teraz połączenie internetowe trzeba udostępnić. Jeżeli będzie ten sam komunikat się pojawiać Trzeba oszukać XP. trzeba zmienić na chwilkę na jakiś inny adres ip udostępnić i później wrócić do swijego lub odłączyć kabel udostępnić i później znów się połączyć. Jeżeli ktoś pamięta lepiej ten krok to niech pisze:D

3. w X w ustawieniach sieci zmienić Konfiguracje sieci na
IP 10.10.10.2
maska 255.0.0.0
Gateway 10.10.10.1
DNS 10.10.10.1


2. udostępniamy internet (jeżeli będzie ten sam komunikat to
Jesli mozna to podepne sie pod temat z jednym krotkim pytaniem:

Czy majac polaczone juz dwa kompy w siec (najzwyklejsze polaczenie crossem kart sieciowych), moge tylko dokupic kolejna karte i polaczyc z nia x'a?

Bo cos mi sie kojarzy jak kiedys czytalem ze przy laczeniu wiekszej ilosci
sprzetu niz 2 sztuki potrzebny jest chociazby router.

Można kupować tak w nieskończoność 2 karty
i mieć np.128 kompów z dwiema kartami sieciowymmi i tak każdy będzie udostępniać sobie internet. Tylko jeżeli chce się udostępniać internet za pomocą windowsa XP to na 2-gim, 4,6....128 lub 1,3,5.....127 obowiązuje metoda wyżej opisana:D

Życzę powodzenia!
 
Do góry