Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Odpowiedz

Senior Member

Meldunek: Jun 2006
10-12-2015, 11:19
Domyślnie xbox one czy naprawdę warto?

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze konsoli. Oczywiście sprawa dotyczy wyboru pomiędzy xbox one a PS4. Obecnie mam w domu do dyspozycji xboxa360 i PS3 ale uprzedzając dobre rady, decydując się na kolejną konsole raczej nie ma możliwości żeby kupić obydwie nowej generacji. Do tej pory moje serce było bliżej xboxa 360, choć nie powiem - na PS 3 też było w co grać.
Z jednej strony w sieci jest mnóstwo niepełnych opinii dotyczących zarówno jednej jak i drugiej konsoli ale z drugiej strony przeważają opinie "kupcie dwie". Byłem prawie zdecydowany na xboxa one aż do wizyty w jednym ze sklepów z RTV gdzie Pan powiedział mi, że jeżeli chce mieć centrum multimedialne to xbox a jeżeli chcę grać to PS 4. No i zagwozdka .
Podobno gry na "one" chodzą w niskiej rozdzielczości i najczęściej przy 30fps (potwierdzacie?), na PS 4 zaczynają pojawiać się tytuły (remastered a więc stare) w rozdzielczości 1080p i 60 fps.
Dodam tylko, ze mam TV 4k 55 cali i raczej nie chciałbym oglądać kaszki na TV.
Dodam na koniec tylko, że interesuje mnie stan faktyczny na dziś, bo co będzie w przyszłości tego nie wie nikt a ja bym chciał trzymać się faktów a nie mitów.
dzięki i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
brystol jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: May 2014

10-12-2015, 12:07
Domyślnie

W chwili obecnej mam Xboxa 360 i jakoś zawsze stawiałem konsole Microsoftu nad konsolą sony. Swiadomie wybierałem Gears of War i Forze, pad z Xsa był dla mnie dużo lepszy, bardziej ergonomiczny a obydwie konsole nie miały znaczących różnic w grafice, przy niektórych tytułach Xbox wyglądał nawet lepiej.
Teraz stoję przed zakupem nowej konsoli i przejrzałem trochę porównań graficznych i samych możliwości konsol. Wniosek jest taki, że przy tej generacji dla mnie Sony znacząco przebiło Microsoft. Większość gier na PS4 jest w 1080p w Xsie to 720p, układ graficzny tez jest lepszy, uważam że powyżej 50 cali te różnice będą widoczne. Ja pomimo kilku lat z Xsem będę kupował PS4
Odpowiedź z Cytatem
vectra1 jest offline
Full HD

Meldunek: Jan 2014

10-12-2015, 21:36
Domyślnie

Nie podniecaj się jakimiś pierdołami o fps 1080 czy 720 , to jest czysty marketing i robienie w wała kupujących konsole. Obraz jest niemal identyczny na jednej i drugiej konsoli , z małym plusem na jedna bądź na drugą ... zależy od gry ( tytułu) po prostu niektóre gry sa bardziej dopracowane. Jak siedziałeś w xboxach to dalej w nich siedż masz pewnie nabite punkty w gt i przynajmniej będziesz miał co dalej nabijac
Odpowiedź z Cytatem
samfisher74 jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Feb 2012
10-12-2015, 22:22
Domyślnie

Dlaczego ma się nie podniecać ?
To że nie dostrzegasz różnic pomiędzy 1080p a 720p,czy kl/s,nie znaczy że inni nie widzą.
Grami na wyłączność bym się nie sugerował,gdyż jest ich coraz mniej i 1-2 dobre tutuły w ciągu roku,to nędza.
Odpowiedź z Cytatem
Piramida jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Nov 2015
11-12-2015, 12:39
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piramida Zobacz post
Dlaczego ma się nie podniecać ?
To że nie dostrzegasz różnic pomiędzy 1080p a 720p,czy kl/s,nie znaczy że inni nie widzą.
Grami na wyłączność bym się nie sugerował,gdyż jest ich coraz mniej i 1-2 dobre tutuły w ciągu roku,to nędza.
Właśnie gry na wyłączność w większości decydują o zakupie nowej konsoli. Piszesz, że są 1-2 dobre tytuły w skali roku. Jesteś w wielkim błędzie. W 2015 roku na wyłączność dla PS4 pojawiło się więcej bardzo dobrych produkcji, w które po prostu trzeba zagrać. Order1886, Bloodborne i teraz dodatek The Old Hunters, który wystarcza na ponad 10 godzin zabawy, Until Dawn (w to po prosu trzeba zagrać) czy Everybody's gone to the rapture. Na przyszły rok już zapowiedziane kolejne dwie znakomicie zapowiadające się produkcje Uncharted 4, Horizon: Zero Dawn. Mam PS4 i nie żałuję a nowego TR ogram w przyszłym roku.
Odpowiedź z Cytatem
Seizo jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jul 2015
11-12-2015, 12:58
Domyślnie

Kup w sklepie internetowym jedną z konsoli i po tygodniu oddaj jak Ci nie będzie pasować. Ja miałem 360, obecnie mam One, a następnej generacji już na pewno nie kupie - zainwestuje w dobrego pc

Kup konsole sugerując się wyborem kumpli, będziecie się wymieniać gierkami. Ja tak zrobiłem i w kieszeni więcej forsy zostaje.
Odpowiedź z Cytatem
Pakolo jest online
Wspiera forum

Meldunek: Feb 2012
11-12-2015, 13:57
Domyślnie

Seizo,no rzeczywiście,gry które można przejść w 5 godzin (Order 1886 czy Until Dawn) ,to w skali roku,po po prostu rewelacja
Odpowiedź z Cytatem
Piramida jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania