xbox one czy naprawdę warto?

Status
Zamknięty.

brystol

New member
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze konsoli. Oczywiście sprawa dotyczy wyboru pomiędzy xbox one a PS4. Obecnie mam w domu do dyspozycji xboxa360 i PS3 ale uprzedzając dobre rady, decydując się na kolejną konsole raczej nie ma możliwości żeby kupić obydwie nowej generacji. Do tej pory moje serce było bliżej xboxa 360, choć nie powiem - na PS 3 też było w co grać.
Z jednej strony w sieci jest mnóstwo niepełnych opinii dotyczących zarówno jednej jak i drugiej konsoli ale z drugiej strony przeważają opinie "kupcie dwie". Byłem prawie zdecydowany na xboxa one aż do wizyty w jednym ze sklepów z RTV gdzie Pan powiedział mi, że jeżeli chce mieć centrum multimedialne to xbox a jeżeli chcę grać to PS 4. No i zagwozdka :(.
Podobno gry na "one" chodzą w niskiej rozdzielczości i najczęściej przy 30fps (potwierdzacie?), na PS 4 zaczynają pojawiać się tytuły (remastered a więc stare) w rozdzielczości 1080p i 60 fps.
Dodam tylko, ze mam TV 4k 55 cali i raczej nie chciałbym oglądać kaszki na TV.
Dodam na koniec tylko, że interesuje mnie stan faktyczny na dziś, bo co będzie w przyszłości tego nie wie nikt a ja bym chciał trzymać się faktów a nie mitów.
dzięki i pozdrawiam
 

vectra1

Member
Bez reklam
W chwili obecnej mam Xboxa 360 i jakoś zawsze stawiałem konsole Microsoftu nad konsolą sony. Swiadomie wybierałem Gears of War i Forze, pad z Xsa był dla mnie dużo lepszy, bardziej ergonomiczny a obydwie konsole nie miały znaczących różnic w grafice, przy niektórych tytułach Xbox wyglądał nawet lepiej.
Teraz stoję przed zakupem nowej konsoli i przejrzałem trochę porównań graficznych i samych możliwości konsol. Wniosek jest taki, że przy tej generacji dla mnie Sony znacząco przebiło Microsoft. Większość gier na PS4 jest w 1080p w Xsie to 720p, układ graficzny tez jest lepszy, uważam że powyżej 50 cali te różnice będą widoczne. Ja pomimo kilku lat z Xsem będę kupował PS4
 

samfisher74

New member
Nie podniecaj się jakimiś pierdołami o fps 1080 czy 720 , to jest czysty marketing i robienie w wała kupujących konsole. Obraz jest niemal identyczny na jednej i drugiej konsoli , z małym plusem na jedna bądź na drugą ... zależy od gry ( tytułu) po prostu niektóre gry sa bardziej dopracowane. Jak siedziałeś w xboxach to dalej w nich siedż masz pewnie nabite punkty w gt i przynajmniej będziesz miał co dalej nabijac
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego ma się nie podniecać ?
To że nie dostrzegasz różnic pomiędzy 1080p a 720p,czy kl/s,nie znaczy że inni nie widzą.
Grami na wyłączność bym się nie sugerował,gdyż jest ich coraz mniej i 1-2 dobre tutuły w ciągu roku,to nędza.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dlaczego ma się nie podniecać ?
To że nie dostrzegasz różnic pomiędzy 1080p a 720p,czy kl/s,nie znaczy że inni nie widzą.
Grami na wyłączność bym się nie sugerował,gdyż jest ich coraz mniej i 1-2 dobre tutuły w ciągu roku,to nędza.
Właśnie gry na wyłączność w większości decydują o zakupie nowej konsoli. Piszesz, że są 1-2 dobre tytuły w skali roku. Jesteś w wielkim błędzie. W 2015 roku na wyłączność dla PS4 pojawiło się więcej bardzo dobrych produkcji, w które po prostu trzeba zagrać. Order1886, Bloodborne i teraz dodatek The Old Hunters, który wystarcza na ponad 10 godzin zabawy, Until Dawn (w to po prosu trzeba zagrać) czy Everybody's gone to the rapture. Na przyszły rok już zapowiedziane kolejne dwie znakomicie zapowiadające się produkcje Uncharted 4, Horizon: Zero Dawn. Mam PS4 i nie żałuję a nowego TR ogram w przyszłym roku.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kup w sklepie internetowym jedną z konsoli i po tygodniu oddaj jak Ci nie będzie pasować. Ja miałem 360, obecnie mam One, a następnej generacji już na pewno nie kupie - zainwestuje w dobrego pc:D

Kup konsole sugerując się wyborem kumpli, będziecie się wymieniać gierkami. Ja tak zrobiłem i w kieszeni więcej forsy zostaje.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Seizo,no rzeczywiście,gry które można przejść w 5 godzin (Order 1886 czy Until Dawn) ,to w skali roku,po po prostu rewelacja :)
 
Mam obie konsole, sprzedawca który ci mówił że multimedia działają na podobnym poziomie jest w ogromnym błędzie.
Co do gier się i ich jakości się nie wypowiadam bo są lepsze i gorsze wydania.
Co do multi to mogę coś powiedzieć, ps4 to kpina.
Chodzą tylko mp3 i avi, płyt cd i sacd nie czyta tylko bluray. Zapomnij byś otworzył plik m2ts na ps4. Na xbox one nie ma tych problemów, wszystko działa ok. Pobór prądu jest o ok.10 watt większy w ps4. Moim zdaniem xbox one.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Seizo,no rzeczywiście,gry które można przejść w 5 godzin (Order 1886 czy Until Dawn) ,to w skali roku,po po prostu rewelacja :)
Pisałeś o dobrych grach. Produkcja nie musi być kilkuset godzinnym RPGiem żeby być dobra. Liczy się zabawa jaką nam funduje i ja osobiście bawiłem się przy tych tytułach przednio. Order jest stosunkowo krótki ale na pewno warto w niego zagrać, tym bardziej, że cena znacząco stopniała i można go nabyć poniżej 100 pln. Ukończenie Until Dawn zajęło mi niecałe 12 godzin, lecz nie jest to gra na jeden raz. Pomimo że znamy już całą historię warto do niej wrócić i pokierować losami naszych bohaterów w zupełnie inny sposób. Everybody's gone to the rapture gaficzny majstersztyk, który ma zarazem bardzo ciekawa fabułę, a cena na pewno rekompensuje długość rozgrywki. Bloodborne klasa sama w sobie. Ukończenie podstawki + lochy kielicha zajęły mi ponad 90 godzin (bez dodatku).
Zależy kto co lubi. Ja jestem z Sony od czasów PSXa więc będę polecał właśnie Playstation Gry na wyłączność dla Xboxa (Halo, Forza, Gearsy) nie trafiają w moje gusta. Chociaż nadchodzący Quantum Break może sporo namieszać.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No ja także uważam Sony za lepszy wybór,tylko te gry co wymieniłeś,to dla mnnie średniawki...a "Bloodborne",to nie mój gust...:)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mam obie konsole, sprzedawca który ci mówił że multimedia działają na podobnym poziomie jest w ogromnym błędzie.
Co do gier się i ich jakości się nie wypowiadam bo są lepsze i gorsze wydania.
Co do multi to mogę coś powiedzieć, ps4 to kpina.
Chodzą tylko mp3 i avi, płyt cd i sacd nie czyta tylko bluray. Zapomnij byś otworzył plik m2ts na ps4. Na xbox one nie ma tych problemów, wszystko działa ok. Pobór prądu jest o ok.10 watt większy w ps4. Moim zdaniem xbox one.

Xbox i MKV, m2ts przy dobrym pliku tnie się, że głowa mała!
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja również z dystansem podchodziłem do Bloodborne tym bardziej że nie miałem wcześniej do czynienia z serią Dark Souls. Gra jest wymagająca i wymaga dużej cierpliwości za co sowicie wynagradza. Wciągnęła mnie jak bagno na co najmniej 2 miesiące i teraz jestem na etapie ogrywania Demon's Souls na PS3. Polecam z czystym sumieniem.
 

samfisher74

New member
Pytanie które zadales w nagłówku to woda na mlyn dla fabojów jednej badz drugiej konsoli, ja mialem obie, zostawiłem Xbox one, ps4 poszlo do żyda. Moim zdaniem patrząc na caloksztalt Xbox jest lepszy, sam musisz dokonać wyboru. Jak wczesniej napisałem, nie patrz na jakies fps bo grafika jest praktycznie taka sama na jednej i drugiej konsoli
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy grasz online? Jeżeli tak, a masz znajomych (?), to bierz tą konsolę którą ma większość.
Jak znam życie, większość siedzi na PS4.
Druga podstawowa sprawa, to PAD (!) i exclusiwy.
Dla mnie pady w tych dwóch konstrukcjach, to niebo a ziemia.
Zdania są oczywiście podzielone, ale Xpad był, jest i chyba zawsze będzie moim faworytem.
Do tego ma wibrujące triggery (świetny ficzer) i genialną ergonomie.
Exclusivy też mi bardziej leżą, ale naturalnie to już indywidualny wybór.
Sam wolałbym dla siebie Xone, chociaż mam PS4 - ze względu na znajomych i wspominany online.
 

brystol

New member
Bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim za wyrażone opinie. Właśnie wszedłem do domu z PS4 zakupionym w Euro RTV AGD z grami Uncharted kolekcja Drake'a, God of War i The last of us. Całość za 1799 zł.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Trochę żal mi xboxa ale do odważnych świat należy :).
Z drugiej strony to nie zakup nowego kwadratu tylko zakup konsoli. Jak mi się nie spodoba to sprzedam, trochę dołożę i kupię xboxa.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jesli ps4 ma większą moc i gry wychodzą w wyższej rozdzielczości niż u konkurencji to za dwa lata bedzie to miało ogromny wpływ na gry 😃
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za dwa lata, to mam nadzieję, że już będziemy realnie rozprawiać o dacie premiery następnej generacji.
Te są wyjątkowo nie udane, a już na pewno najgorszy progres w historii konsolowej od czasów PSX.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim za wyrażone opinie. Właśnie wszedłem do domu z PS4 zakupionym w Euro RTV AGD z grami Uncharted kolekcja Drake'a, God of War i The last of us. Całość za 1799 zł.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Trochę żal mi xboxa ale do odważnych świat należy :).
Z drugiej strony to nie zakup nowego kwadratu tylko zakup konsoli. Jak mi się nie spodoba to sprzedam, trochę dołożę i kupię xboxa.

Jeżeli nie ograles tych pozycji na PS3 to lepszego zestawu nie ma. Nie polecalem tych gier we wczesniejszym poscie bo pisales ze posiadasz PS3 wiec sądziłem, że te perełki masz już za sobą. 5 gier razem z konsola za taka cene grzech nie wziąć. God of war super, seria Uncharted genialna ale The last of us to po prostu mistrzostwo świata. Wspaniala historia wyreżyserowana w genialny sposób. Jedyny remaster jaki zakupilem na PS4, pomimo ze posiadam ta gre na PS3.
 

brystol

New member
Jeżeli nie ograles tych pozycji na PS3 to lepszego zestawu nie ma. Nie polecalem tych gier we wczesniejszym poscie bo pisales ze posiadasz PS3 wiec sądziłem, że te perełki masz już za sobą. 5 gier razem z konsola za taka cene grzech nie wziąć. God of war super, seria Uncharted genialna ale The last of us to po prostu mistrzostwo świata. Wspaniala historia wyreżyserowana w genialny sposób. Jedyny remaster jaki zakupilem na PS4, pomimo ze posiadam ta gre na PS3.
Tak się złożyło, że nie ogarnąłem tych pozycji na PS3 bo oddałem konsolę synowi. Mały katował głownie fifę i wyścigi itp. czyli wszystko co oznaczone jest PEGI 3 - 7. Ja korzystałem głównie z xboxa 360.
God of war nie moje klimaty więc chyba będzie do sprzedania, choć do końca nie wiem. O reszcie czytałem w sieci i oglądałem recenzje na YouTube i właśnie takie klimaty jak Uncharted i TLOU najbardziej mi odpowiadają.
 
Status
Zamknięty.
Do góry