Xbox One - jak podłączyć dźwięk?

Krakoos

New member
Witam,
Korzystam z XOne jako odtwarzacza BR i chciałbym podłączyć tak, by dźwięk był jak najlepszy. Mam kino domowe oparte na dość podstawowym amplitunerze Sony. Nie przesyła on dźwięku DTS przez HDMI, więc używam kabli optycznych. Problem w tym, że amplituner ma ich jedynie 2. Jedno poświęciłem na NC+, drugi na ASUS Media PLayer. Jakim sposobem mogę podłączyć XOne, by otrzymać jak najlepszą jakość?
 

Krakoos

New member
Sony STR- DH510.
Tak też myślałem i chyba jest to jedyne rozwiązanie. Mógłbym jeszcze podłączyć Asusa przez XOne (ma HDMI out), ale nie wiem czy zadziała.
Jest problem, ponieważ podczas gwałtownych zmian natężenia dźwięku, amplituner w celu zabezpieczenia (wyświetla się napis "protect") odcina połączenie z urządzeniem połączonym przez HDMI. Stąd chęć podpięcia jak najwięcej optycznie.
 

Krakoos

New member
Każde urządzenie jest podpięte przez HDMI. To daje obraz i dźwięk. Natomiast jak pisałem, dźwięk przez optyka jest o niebo lepszy. Dlatego ASUS na 100% musi mieć optyka. Chyba NC+ zostanie przy samym HDMI. Nie jestem mistrzem w połączeniach, więc eksperymentuję jeszcze, a nie wszystko chce tak działać jak sobie zakładałem.
 

Krakoos

New member
W sumie chodzi o to, że do tej pory urządzenia miałem przyporządkowane do określonych portó w amplitunerze, np. NC+ pod SAT, ASUS pod DVD, no a teraz musze wszystko pozmieniać. Niektórzy mogą być zdezorientowani. Amplituner nie puszcza DTS przez HDMI.
Już przepiąłem, mam XOne i ASUS na optyku, a NC+ "tylko" przez HDMI.
 

Rafal7

Banned
Amplituner nie widzi Dts gdy podajesz go do amplitunera z jakiegokolwiek urządzenia przez HDMI ??
 
Ostatnia edycja:

Krakoos

New member
Dokładnie tak, ten typ tak ma. Wiedziałem o tym gdy go kupowałem, ale wtedy jeszcze nie miałem pojęcia co to znaczy.
Teraz mam kolejny problem. XOne nie działa z tym amplitunerem przez HDMI, nie ma obrazu.
Muszę poszukać z wujkiem Google rozwiązania.
 

Krakoos

New member
Wiesz, kiedy go kupowałem naprawdę za niewielkie pieniądze, wydawał się świetnym rozwiązaniem. 2 wejścia optyczne, co nawet teraz nie jest standardem. Działa świetnie. Póki co podpiąłem XOne do telewizora, ale dźwięk przez optyka i robi swoje.
Pomyślę nad wymianą, ale nie wiem w sumie na co.
 

Rafal7

Banned
Przejrzałem instrukcje obsługi tego amplitunera i jest napisane że on obsługuje dźwięk DTS i DD przez złącza Hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Krakoos

New member
Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale nie jest to zbyt czytelne w instrukcji. Wygląda to tak:

LPCM (2CH/5.1CH/7.1CH) thru HDMI™YES/YES/NO
96k 24Bit PCMYES
AACNO
Dolby DigitalYES
Dolby Digital EXNO
Dolby Digital+NO
Dolby Dual MonoYES
Dolby PrologicYES
Dolby Prologic IIYES
Dolby Prologic IIxNO
DolbyTruHDNO
dtsYES
dts 96 24NO
dts HDNO
dts NEO6NO
dts-ES (DISCRETE 6.1)NO
dts-ES (MATRIX 6.1)NO

Jak widać, puszcza dźwięk i obraz przez HDMI, dekoduje DTS i owszem, ale puszczony przez optyka, nie przez HDMI. W sumie nieważne.

Obserwuję teraz aukcję Yamaha RXV373, może się uda kupić niedrogo.
 
Do góry