Xbox ONE - pierwsze wrazenia, opinie, dyskusje

premek111

Active member
Bez reklam
Konsole mam od tygodnia , gram na razie w Forza 5.Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne , kultura pracy konsoli moim zdaniem naprawdę na wysokim poziomie, wszystko chodzi bardzo cicho i nawet po dłuższym czasie nie słychać wentylatorów.Konsola po wpisaniu marki TV i modelu ampli bezproblemowo obsługuje w/w sprzęt za pomocą komend głosowych.Wizualnie XO prezentuje się zacnie :) , mimo tylu słów krytyki i porównania go do VHS naprawdę sprawia dobre wrażenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz cos wiecej o triggerach, czuje ze to jeden z lepszych wynalazkow w padzie. Napisz tez jakie serwisy dzialaja, wspolpraca z tv itp. Chodzi mi tu np. o kablowke, jak z jakoscia, co mozna zrobic itp.
Rozumiem ze Xb1 musi byc wlaczony, aby ogladac tv?
 

premek111

Active member
Bez reklam
Triggery to faktycznie fajny wynalazek , świetne odczucia podczas jazdy.Co do kablówki nie jestem w stanie sprawdzić.Serwisy , które są dostępne są ograniczone ze względu na region.Bez problemu można oglądać i korzystać ze Skype ( na początek dostajemy za friko 100 minut Skype premium ), Machinima , TED , Youtube , Twitch , Xbox Fitness do października jest za darmo dla kont gold. Netflix , Crackle , Amazon Love Film , Demand 5 nie działają w naszym regionie.
Konsola ustawiona w trybie czuwania uruchamia TV i kino domowe za pomocą komendy " Xbox on " , w taki sam sposób je wyłącza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli tak na dobra sprawe pad od X1 jest lepszy od PS4, w tym dostalismy to co od dawna powinno byc, mianowicie wklesle galki i triggery.
Ciekawy jestem jakie plusy wypadaja w polaczeniu z kablowka.
Chyba sie przeprosze z nowym X'em.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Ja z pewnoscia nie mogę powiedzieć , że żałuję zakupu :) Analogi w X1 na pewno lepsze jakościowo od tych w DS4. Obydwa pady są naturalną ewolucją poprzedników i oba są świetne.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Analogi jak i cały pad do trzymania w ręce, to i w X360 wg. mnie są wygodniejsze od tych z PS3. Nawet sąsiad u którego porównywaliśmy bezpośrednio mojego X360 z jego PS3 na Fifie przyznał że są ciut lepsze moje pady :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wypukle analogi i wypukle triggery, to okrutny zart pomyslodawcy. Tylko "geniusz" mogl na cos takiego wpasc.
Juz to kiedys pisalem, ale ja dualshocka od PS3 mam od dawna po tuningu, nakladki na analogi i triggery to bezwgledny standart, bez tego nie tkne tego pada. Jako pierwszy do Polski sprowadzilem tez "zestaw" naprawczy :)
Porownywanie go do pada od X360 nie ma sensu, dla mnie pad Microsoftu jest pod kazdym wgledem lepszy, a i tak najlepszy byl pierwszy "balon".
Na szczescie nowy dualshock do PS4 wyglada juz normalnie, ale idealem dalej nie jest. Zawsze bylo mi blizej do Xboxa, niemal pod kazdym wgledem. Dlatego ciekawia mnie bardzo te nowe triggery, mam wrazenie ze bardzo mi sie to spodoba :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Coś gdzieś kiedyś wyczytałem, że Microsoft przy projektowaniu swoich padów współpracował z Logitechem - potraktujmy to jako plotkę. Nie da się ukryć że te pady od X'a poprostu w mojej dłoni leżą jak na miarę szyte :)

W tej chwili nowy X'klocek jest poza moim zasięgiem cenowym w stosunku do czasu jaki mogę poświęcić na gry, ale z zaciekawieniem będę czytał wrażenia Twoje - bo coś czuję że nie wytrzymasz i weźmiesz X One do siebie :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, to pad szyty na miare.
Pierwsza mysl po kupnie XB: "w koncu ktos pomyslal o doroslych graczach", PS zawsze mi sie kojarzyl z dzieciakami.
Rozmiar pada od PS, to uklon dla malych azjatyckich rączek. Do dzis nie moge tego zrozumiec.
Nie faworyzuje zadnej konsoli, jestem przede wszystkim graczem, ale nie da sie ukryc ze niemal pod kazdym wgledem blizej mi do Xb. To samo jest z grami, wole exclusivy z klocka. Ja nowego klocka juz bym kupil, ale PS4 sie kurzy, nie ma w co grac, boje sie ze z X1 bedzie podobnie. Ja juz chyba sie starzeje. Bardziej mnie chyba rajcuje sam fakt posiadania... jak grania, szczegolnie ze i tak nie jeszcze nie ma w co :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli może być tak jak niedawno pisałem, że xbox jak zwykle na przedbiegach zjechany a dopiero z czasem doceniany i tak samo było z 360. Tak jak mówiłem wyjdzie w praniu. Teraz i tak większość po skrytykowaniu ONE i zakupieniu PS4 nie przyzna racji w tym że coś będzie lepsze w xbox heh:)
 

premek111

Active member
Bez reklam
Sony miało wklęsłe analogi w padzie Dual Analog ( bez wibracji ), miał również dłuższe ramiona, nie wiedzieć czemu wycofali się z tego pomysłu.Fakt ,że pady Xbox`ów leżą lepiej w dłoniach.
Armanig to prawda ,że czasem fakt posiadania jest bardzo rajcujący :) , bo mega tytułów na razie nie ma.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na X1 jest Dead Rising 3, a ja chetnie bym polatal z pila mechaniczna :)
Teraz jak czlowiek nie ma czasu, to taka odskocznia na kilkanascie minut dziennie jak najbardziej wskazana. Do tego Forza, zamiast NFS (ktory tez jest na X1). Juz na tym przykladzie widac powtorke z rozrywki. Wole "symulacje" Forzy, jak obijanie sie od sciany w NFS.
Problem z X1 jest tez taki, ze wiekszosc kupuje PS, bo jak konsola to "playstation", wiekszosc znajomych tak postapi, sila rzeczy beda gral glownie na tej konsoli.
To swietny sprzet, nie ma co narzekac, ale X1 tez trzeba miec :)
 

premek111

Active member
Bez reklam
Grałem w demo Dead Rising 3 , przyjemna sieczka , ale myślę że gra nie warta pełnej ceny, poczekam aż cena zejdzie do przyzwoitego poziomu, to samo dotyczy RYSE. W marcu Titanfall , na E3 będzie zapowiedzianych kilka nowych tytułów.Na pewno warto zainwestować w XO.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest demo DR3 na X1? No prosze, czyli da sie.
Szkoda ze na PS4 musze kupowac wszystkie gry zeby przetestowac...czy warto kupic.
Co juz z natury jest nielogiczne.
 
Ostatnia edycja:
T

Tgamer

Guest
Jest demo DR3 na X1? No prosze, czyli da sie.
Szkoda ze na PS4 musze kupowac wszystkie gry zeby przetestowac...czy warto kupic.
Co juz z natury jest nielogiczne.

Na ps4 maja wprowadzic godzinne triale z nowych gier podobno od marca tak jak to jest w przypadku ps3 czy bd wszystkie gry ???watpie ale cos sie znajdzie ;)

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
 

premek111

Active member
Bez reklam
Dema dostępne na dzień dzisiejszy : FIFA 14 , Kinect Sports Rivals , DR3 ( limitowane do 2 uruchomień ) , LEGO Marvel Super Heroes ,NBA Live14, Zoo Tycoon , Zumba Fitness World Party.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jest demo Lego movie (ma polskie napisy ) .Mam xone od premiery i jestem zadowolony z pracy konsoli ,jest cicha a nawet bardzo.Co do pada to mam wrażenie ze pad jest wykonany z cienkiego i taniego plastiku .W czasie grania strasznie skszypi w rękach .Mam na zbyciu jak by ktos chciaI Ryse (limitke w extra pudełku ).
 

Mar0s

New member
Aj... zaczynam tesknić za moim starym xboxem! Oby mnie nie popchnęło to do kupna nowego bo znów nadejdą godziny stracone...
 
Do góry