Sony KDS-55A2000 czy Samsung SP-67L6HX

bilb0

New member
Witam,
Zamierzałem kupić tego 67" Samsunga, którego widziałem w MM i podobało mi się jak świeci a jeszcze bardziej jego rozmiar.
Niestety na chwilę obecną wykupili wszystkie tanie z inetu i pozostaje mi jedynie z MM za 12300 (z szafką, ale świecony na ekspozycji kilka miechów), a i to jeszcze nie pewne, bo zgubili do niego pilota.

Mam też do wyboru Sonego KDS 55" za 9500pln (chyba. że ktoś wie gdzie on jest taniej).
Poczytałem trochę o nim i opinie brzmią entuzjastycznie. Szczególnie ten kontrast kusi. Szkoda mi jednak tych cali Samsunga. Oglądam TV z dystansu od 4 do 8m (najchętniej) a jakby był duży to i z 12m bym mógł spoglądać.
Oczywiście lepszy do porównania z SP-67 byłby KDS70... ale to już 20kpln - za drogo.
W MM widziałem Sony KDF-E42A11E (dużo starszy od KDS chyba) obok SP-67 i SP-50. Obraz na Sonym wyglądał na bardziej żywy i kontrastowy (już sama mniejsza wielkość pewnie zrobiła swoje) ale nie spodobały mi się zniekształecenia i poszarpania na drobniejszych napisach typu logo stacji. Tu Samsung wyglądał znacznie bardziej gładko.
No ale to nie Sony KDS był. Moje pytanie więc do osób które miały okazję widzieć i KDS55... i SP-67 - jak wygląda porównanie.

Czy jakość obrazu z KDS jest rzeczywiście tak powalająca, że lepiej sobie Samsunga darować?
Czy jednak Samsung wcale nie świeci jakoś specjalnie kiepsko na tle Sonego i warto zawalczyć o te dodatkowe 12"?
Jak Sony KDS wyświetla słabsze jakościowo obrazy? Bo to jego SXRD jest jakimś tam rozwinięciem technologi ciekłego kryształu a ta jak wiadomo jest bardziej skora do uwypuklania niedoskonałości obrazu niż DLP.

Dodam, że nie jestem maniakiem wściekłgo obrazu a'la plasma, choć nie powiem oko przyciąga. Wielkość ekranu jest dla mnie istotna - najchętniej kupiłbym 100" jakbym mógł. Sprzęt ma być używany tak do oglądania normalnej TV jak i DVD.
 

foamclene

New member
To moze KDSa 70"? Mialbys i cale i ten niesamowity kontrast... ;)

Nie wiem co masz na mysli slabsze jakosciowo obrazy nie bardzo opanowalam nazewnictwo ;) i jestem tylko szarym odbiorca obrazu nie majacym pojecia o technologiach... telewizor mam niewiele ponad tydzien i narazie odbieram stara balkonowa antena kilka ogolnie dostepnych programow...
i mimo ze nie jestem w stanie opowiedizec na Twoje pytania dotyczace porownan - musze, bo inaczej sie udusze ;)
...jako uzytkownik KDSa 55" opowiem o moich wrazeniach: ogromnym zaskoczeniem byl dla mnie efkt jaki obserwowalam ostatnio podczas emisji starego (b&w) filmu Kariera Nikodem Dyzmy w telewizji Puls... nie wiem czy zasluga byl monochromatyczny obraz, ale nie spodziewalam sie ze moze to byc taka "zyleta"...
wberw ostrzezeniom sprzedawcy z salonu (ze do czasu podlaczenia telewizji "n" lub korzystania z odtwarzaczy i filmow jakosci HD bede rozczarowana i bede wolala ogladac swoje ulubione programy na starym kineskopowym) jestem zachwycona jakoscia obrazu...
nawet z nieduzej odleglosci w jakiej lubie ogladac tv (2- 2,5m)

ps.
kobieca intuicja nie pozwala na zakup samsunga...
 

duck.d.duck

New member
jezu, jak pieknie ... kobieca intuicja nie pzowala na zakupo samsunga :) szybko, prawdziwie, precyzjnie i rzeczowo :) wiecej kobiet tutaj !!!!
 

foamclene

New member
Kobieca intuicja to nie powd do zartów ;)

to nie wymysl kobiet choc z pozoru moze sie tak wydawac...
intuicja to podstawy wiedzy psychologicznej... to informacje docierajace do nas podprogowo i peryferycznie mimo to rejestrowanei przechowywane w podswiadomosci... czasem te informacje przedzieraja sie nieswmialo do swiadomosci dajac efekt czegos na kszalt przeczucia...
niby cos wiemy, ale nie jestesmy w stanie zracjonalizowac... im lepsza percepcja tym silniejsza intuicja ;) (jak wiadomo pamiec ludzka ma swoje ograniczenia - podsiwadomosc nie ;)...
 

wildern

New member
Sony KDS

Moim zdaniem nie możesz porównywać KDF zwłaszcza 42" do KDS 55
To zupełnie inne modele. Używam KDS od dwóch miesięcy głównie do DVD ale również do N-ki oraz X360 i stwierdzam że decyzja jaką podjąłem kupując znacznie droższy telewizor była słuszna. Moim zdaniem jeśli możesz sobie pozwolić na KDS70 to Warto:blagam: !!! Samsung DLP to zupełnie inna technologia i powinieneś porównywać go tylko z tym Soniakiem - (podobne wymiary) a wówczas zauważysz różnicę. Ale zdecyduj sam po uprzednim porównaniu stojących obok siebie obydwu telewizorów i uwaga na identyczne sygnały bo w sklepach różnie bywa:p .
 

bilb0

New member
foamclene napisał:
To moze KDSa 70"? Mialbys i cale i ten niesamowity kontrast... ;)

Jak widać, jest coś prawdy w powiedzeniu - "nie można mieć wszystkiego" :)

Samsunga 67" dostałem w cenie bardziej porównywalnej z KDS 55" niż 70"

I nie żałuję.
55" byłoby u mnie zdecydowanie za małe.
Teraz widzę, że 100" byłoby naprawdę OK na telewizor. Chociaż pewnie bym wtedy jeszcze bardziej przebierał nogami za HDTV. Do wyświetlania filmów to jednak wciąż będzie mi się marzył projektor i opuszczany ekran o przekątnej jakieś 170". Hmm, no i blue-ray wtedy :)

KDS 55" widziałem w końcu w MediaM z materiałem HD od Sonego.
Rzeczywiście robi wrażenie.

Ale na obraz Samsunga też nie narzekam. Pięknie świeci. DLP daje radę.
Jak się na niego patrzy bez porównywania z czymś tak kontrastowym jak plazma czy KDS to absolutnie nie ma się niedosytu kontrastu.
Sygnał z CyfrowegoPolsatu można bez problemu oglądać z 4m. U mnie i tak najwygodniejsza sofa stoi 8m od ekranu.
 
Ostatnia edycja:

foamclene

New member
Gratuluje zakupu...

Bylam w MM obejrzec tego Twojego samsunga :)
jest wystawiony na targowku w sali ze sprzetem grajacym...
oczywiscie material wyswietlany pochodzil z prezentacji HD (wladca pierscieni i cos jeszcze)...

tradycyjnie moge podzielic sie "wrazeniami blondynki" ;)
wiec: rozmiar oczywiscie imponujacy choc KDS 70" zrobil na mnie wieksze wrazenie jak sie domyslam przez te boczne glosniki - wydawal mi sie potezniejszy...
jezeli chodzi o obraz to jakby nieco mniej soczysty i ostry... ale to po tygodniu zycia przed kds'em :)
ogolnie jednak bylam zachwycona i pewnie gdyby nie te wszytskie madrosci, ktorych sie naczytalam i gadki marketingowe faceta z sony nie zauwazylabym roznicy w obrazie ;)
jestem nieufna w stosunku do niektorych marek :)
mam monitor apple cinema hd 30" w ktorym ustalenie pochodzenia matrycy jest niemozliwe :) zrobil ja albo samsung albo LG niestety aplle nie chcialo sie przyznac z ta matryca mam przykre doswiadczenia - dlatego wyzej pisalam o niecheci do samsunga :) no ale to na szczescie chyba inna technologia niz te nieszczesne lcd appla...
odezwe sie jak chlop podlaczy mi "n"ke albo odpale hd dvd i wtedy podzielimy sie wrazeniami...
 
Ostatnia edycja:

bilb0

New member
foamclene napisał:
jestem nieufna w stosunku do niektorych marek :)
mam monitor apple cinema hd 30" w ktorym ustalenie pochodzenia matrycy jest niemozliwe :) zrobil ja albo samsung albo LG niestety aplle nie chcialo sie przyznac z ta matryca mam przykre doswiadczenia - dlatego wyzej pisalam o niecheci do samsunga :)

Nie wiem, czy to prawda, ale ktoś na tym chyba właśnie forum napisał, że Sony kupuje matryce LCD od... Samsunga.
 

foamclene

New member
>Moim zdaniem jeśli możesz sobie pozwolić na KDS70 to Warto:blagam: !!! <

Jest jeszcze jeden problem z KDS 70" :) mieszaknie w bloku eliminuje "Cie" z grona posiadaczy ;)
Mieszkam w wiezowcu, na 8 pietrze, bez windy towarowej - wniesienie go do mieszkanai bylo niemozliwe ;) (moze przez balkon za pomoca dzwigu?),
a szkoda, bo optymalna odleglosc ogladania miesci sie w mozliwosciach blokowego M4 :)
 

Marcin978

New member

jarwisz

New member
Bez reklam
bilb0 napisał:
Nie wiem, czy to prawda, ale ktoś na tym chyba właśnie forum napisał, że Sony kupuje matryce LCD od... Samsunga.

nie ważne kto od kogo kupuje i na jakich zasadach - ważne co wybierzesz.
Ja ze swojej strony nie widziałem jeszcze TV projekcyjnego żadnej marki który mógłby równać się parametrami ze swoim konkurentem LCD czy 3LCD.
Tu nie ma co wybierać
Jak wybierasz WIELKOSC - bierz samsunga
Jak wybierasz JAKOSC i PARAMETRY - bierz Sony ot i cała filozofia
tylko jak wybierzesz WIELKOSC to nie miej do nikogo pretensji że mogło by być tak pięknie a wyszło.....jak wyszło.

pozd
 

bilb0

New member
jarwisz napisał:
Ja ze swojej strony nie widziałem jeszcze TV projekcyjnego żadnej marki który mógłby równać się parametrami ze swoim konkurentem LCD czy 3LCD.
Tu nie ma co wybierać
Jak wybierasz WIELKOSC - bierz samsunga
Jak wybierasz JAKOSC i PARAMETRY - bierz Sony ot i cała filozofia
tylko jak wybierzesz WIELKOSC to nie miej do nikogo pretensji że mogło by być tak pięknie a wyszło.....jak wyszło.

pozd

hmm... a ten Sony KDS (3LCD?) to niby nie jest projekcyjny ???

Przekątna obrazu też jest PARAMETREM.
Wybrałem WIELKOŚĆ + JAKOŚĆ i wyszło bardzo dobrze.
Miałbym DO SIEBIE duże pretensje, gdybym skusił się na 55-calowego Soniaka dla jego marki i jakości. Patrzyłbym na mini obraz i myślał, że mogło być tak pięknie...
Z drugiej strony nie kupiłbym źle świecącego wyświetlacza (np. TV tylnoprojekcyjnego starszych generacji) tylko dla samej wielkości.
Ten Samsung świeci naprawdę ładnie. W technologii DLP fajne jest, że nie widać pixeli. Jedynie z odległości 1m delikatną siateczkę. Przy materiale HD (już takim 'internetowym' typu 'Divx 1 film = 1-2 płyty DVD') mamy dobrą, niczym niezakłóconą jakość już z odległości ok 1.5-2m.

Oczywiście trawa zawsze może być bardziej "zielona" a pranie jeszcze bardziej białe, ale teraz bogatszy o doświadczenie z tym projektorem mogę go polecić każdemu, kto potrzebuje dużej przekątnej a niekoniecznie może się zgodzić z conajmniej 2x większą ceną za 70" Sony KDS. Natomiast zejścia do 55" w takim przypadku jak mój nie jest w stanie zrekompensować żadna lepsza jakość, gdyż po prostu niewiele można zarzucić jakości tego Samsunga.
 

rees

Member
Oj bilbo przesadzasz troche. Przede wszystki na poczatku warto zadac sobie pytanie czy aby na pewno nie przeszkadza ci technologia DLP? Ja jestem jedna z tych osob ktore przy patrzeniu na projekcje z DLP maja tzw. efekt teczy ktory objawia sie taka dziwna mgielka wokol kolorow i to juz dla mnie dyskwalifikuje sprzety oparte na tej technologii. Natomiast 3LCD nie ma doskonalej czerni... Wszystko ma swoje wady i zalety... W tej chwili bez cienia namyslu inwestowalbym w KDS 55" (LCOS) . A jesli tak ci zalezy na wielkosci ekrnau to kup sobie projektor 720p i rozkoszuje sie nawet 300 calami z kilku metrow.
 

bilb0

New member
rees napisał:
A jesli tak ci zalezy na wielkosci ekrnau to kup sobie projektor 720p i rozkoszuje sie nawet 300 calami z kilku metrow.

I tak zrobię kiedyś;)
Wprawdzie cali zmieści mi się tylko 190, ale jak na odległość 8m to będzie już naprawdę coś. (67" jest ledwie poprawne, 55" byłoby malutkie).

Z tym, że:
1. Projektor ("rzutnik") nie nadaje się IMHO jako telewizor.
2. Przy takiej wielkości optowałbym za 1080p
3. Cena takiego projektora wraz z odpowiednim zwijanym ekranem to wielokrotność 13 patyków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przy Twoich warunkach najlepsza wielkosć to 70 "
Aby był i wilk syty i owca cała - to HD ILa 70" JVc / Eisa/ powinien spełniać wszystkie Twoje oczekiwania co do sygału SD , wielkości i
ceny / 15.500 zł/.
W SD gra lepiej ze względu na skalowanie a HD gra rewelacyjnie
Zapraszam na prezentację bo telewizory stoja obok siebie w sklepie.
Lub zamów prezentację do domu.
pozdrawiam
 

bilb0

New member
JVC 70" widziałem w MM dokładnie obok Samsunga. Z tym, że był 2x droższy od niego (25k) więc nie zwracałem na niego poważnie uwagi. Oczywiści każdy miał inaczej poustawiane kolory, jak to w MM więc warunki do porównywania były takie sobie, ale nie widziałem jakiejś drastycznej różnicy na korzyść któregoś z nich. Czasami obraz z JVC wydawał mi się ciut ostrzejszy, czasami widziałem na nim bardziej postrzępione krawędzie i pikselki. Ogólnie jednak obydwa są wg mnie zbliżone parametrami do siebie, również te 3" to już nie dużo. A czy 70" byłoby u mnie najwłaściwsze? Hmm, a może 80" byłoby lepsze? ;) (oczywiście przy SD coraz gorzej).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej JVC - ma najlepszy stosunek ceny do jakości.
Świetnie radzi sobie z oświetleniem zewnętrznym / największa jasność/ .
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/hd-ila/gallery.php
Ma lepsze formatowanie obrazu niż Samsung , lepsze kąty , więcej szczegółów na ekranie z uwagi na skalowanie obrazu.
Oczywiście możesz sięgać po 110" - nie wiem czy udźwigniesz ciężar finansowy .
 
Do góry