Tv projekcyjne a xbox360??

RNAcid

New member
Okrutny napisał:
Sprawdzał ktoś moze jak wyglada obraz z xbox360 na jakims Tv projekcyjnym do 6000 zl?

Zapraszam do zapoznania się z wątkiem o serii KDF-A11E.
Sam oglądałem wielokrotnie gry z X360 na KDF E50A11E i mogę powiedzieć tylko jedno - rewelacja! Ten telewizor ma matrycę przystosowaną do natywnego wyświetlania 720p bez żadnych zniekształceń i gry wyglądają na nim po prostu pięknie.
 

CooLBaRT

New member
XBOX360 i 720p czy 1080i

Witam, przyłączę sie do tego pytania, mam dylemat przy konfigurowaniu XBOXa w połączeniu z KDF-50A2010. Lepiej jest używć rozdzielczości 720p czy 1080i - zasadinczo różnicy nie zauważyłem. Macie jakieś w tej kwestii doświadczenia ??

pozdrawiam
 

pibull

New member
Myślę, że do 720p bo to rozdziałka tv.
Mam pytanie - jesteś w 100% zadowolony z połączenia sony - x-box 360 - jakie wrażenia?
 

_AnD_

New member
mój sony kdf42a11e poszedł do serwisu (dziś) bo źle wspópracował z xboxem 360! :( Po około 9 miesiącach użytkowania na wejściu component w trybie 720p 60Hz pojawił podwójny obraz, tzn kontury obrazu przesunięte o kilka mm w lewo - coś jak w starych telewizorach. Strasznie to wygląda, zdjęcia tego "efektu" można zobaczyć tu: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=384717

Efekt występuje tylko wtedy gdy telewizor odbiera sygnał video 60Hz (ntsc) na wejściach component,hdmi -> te sprawdziłem przy pomocy xboxa360 i komputera (hdmi). Efekt nie występuje na wejściu VGA, ale co z tego gdy to wejście ma ograniczoną użyteczność (rozdzielczość max tylko 1024x768.
No cóż Ja nie polecam tego telewizora w sytuacji gdy ktoś zamierza używać go z 360-tką. Poza tym wspópraca z komputerem w trybie HD też zostawia wiele do życzenia. :x

pozdrawiam

AnD
 

rees

Member
Wydaje mi sie AND ze to odosobnione przypadki i nie mozna generalizowac iz 360 i KDF to nie zbyt dobry wybor :)

Tak czytam wasze dyskusje i dochodze do wniosku iz moje 32" LCD juz jest za male i w przypadku grania na 360 przydalby sie juz wiekszy ekran.
Moze za pol roku kdf 2010... Zastanawia mnie tylko jedni, na screenach z gier w poscie Helcika mam wrazenie ze Oblivion i Lost Planet jest takie nie wyrazne - brak ostrosci. Kwestia aparatu (komorka?) czy na projekcyjnych jest mniejsza zyleta niz na lcd?
 
Ostatnia edycja:

helcik

New member
rees napisał:
Zastanawia mnie tylko jedni, na screenach z gier w poscie Helcika mam wrazenie ze Oblivion i Lost Planet jest takie nie wyrazne - brak ostrosci. Kwestia aparatu (komorka?) czy na projekcyjnych jest mniejsza zyleta niz na lcd?

to kwestia ustawien TV, ostrość zjechana do 0. Czasami taki brak ostrosci mniej mnie razi, jak postrzępione krawedzie na wyostrzonym obrazie. X360 słabo wspiera antyaliasing i czasami mi to przeszkadza.
 

_AnD_

New member
rees napisał:
Wydaje mi sie AND ze to odosobnione przypadki i nie mozna generalizowac iz 360 i KDF to nie zbyt dobry wybor :)

...

Hej ale mój xbox360 działał bardzo dobrze z KDF przez kilka pierwszych miesięcy! Efekt pojawia się z czasem i sądząc po komentarzach na avforums uk nie jest to odosobniony przypadek. Oczywiście jeżeli używasz tv tylko ze źródłami video 50Hz to NIE MA problemu. Problem pojawia się wtedy, gdy zapodasz mu 60Hz! Wydaje mi się, że jest to wada fabryczna.

rees napisał:
Tak czytam wasze dyskusje i dochodze do wniosku iz moje 32" LCD juz jest za male i w przypadku grania na 360 przydalby sie juz wiekszy ekran.
...

KDFa42 kupiłem specjalnie pod xboxa360 - już po miesiącu użytkownia/grania tv wydawał mi się za mały - the bigger the better :D. Grając na 360 zwykle siadam blisko tv na podłodze- jakieś 2 metry. Myślę, że mój kolejnny tv powinien mieć przynajmniej 60cali - wtedy będę mógł grać siedząc na sofie :) .

pozdrawiam

AnD
 
Ostatnia edycja:

mtomi

New member
_AND_ co masz na myśli pisząc o 720p w 60Hz?
Ja zauważyłem, że tylko jeśli wybierze się podłączenie componentem w XBOX360 i wtyczkę przestawi w położenie TV to jest możliwość wyboru w PAL'u czy ma być 50 czy 60Hz.
Natomiast przy ustawieniu wtyczki w położenie HDTV w setupie można wybrać tylko 480p, 720p, 1080i, 1080p. W tym przypadku nie widziałem możliwości ustawienia obrazu na 720p i wymuszenia 60Hz.
Być może piszesz o ustawieniu PAL 60Hz???
 

_AnD_

New member
mam wrażenie, że jak wybierasz tryb HD (720p lub 1080i) w xbox360 to automatycznie odświeżanie dla tych trybów wynosi 60Hz (innymi slowy NTSC) - konsola w trybie hd dziala jak w USA ;) . A my w EU mamy 50Hz, konsola nie pozwala ręcznie wybrać odświeżania obrazu! -> przynajmniej tak było z moim egzemplarzem i oryginalnym kablem component Microsoftu. Zauważ, że tryb 480p to rozdzielczość dla systemu NTSC.
W tym momencie mogę być nieprecyzyjny bo moja 360 jest w serwisie od miesiąca a soniak od 5-ciu dni :( ale to o czym pisałem można łatwo zweryfikować, jeżeli masz tv hd ready.

pozdrawiam

AnD
 

mtomi

New member
Sprawa jest na tyle ciekawa, że pytałem osobę, która ma model wcześniejszy i ona nie ma tego problemu. Poza tym piszesz, że problem pojawił się po pewnym czasie... natomiast na tym forum, które cytujesz problem dotyczy pewnego modelu i każdej sytuacji podłączenia do sygnału 60 Hz. Być może jest tak, że po prostu miałeś pecha i TV się zepsuł. Co powiedzieli w serwisie SONY? Kiedy będziesz miał TV z powrotem? Jeśli to usterka TV to problemu nie powinno być po jego powrocie z serwisu... BTW A co z X'em? 3 czerwone ćwierćokręgi się zaświeciły?
 

_AnD_

New member
mtomi, sprawa dotyczy modeli kdfe42a11e (ten mam) oraz kdfe50a11e, nie wiem jak jest z innymi modelami sony. tv zabrano mi w ostatni czwartek, jeszcze nikt do mnie się nie odzywał - ale jak będę coś wiedział to dam znać.
mój xbox360 wytrzymal niecałe 10 miesięcy - pewnego dnia po sesji w oblivionie odmówił posłuszeństwa - 3 czerwone diody. najgorsze jest to, że ukazał się GoW a ja nie mam ani konsoli ani telewizora.

pozdrawiam

AnD
 

mtomi

New member
Też właśnie widzę, że na razie z serią 50E2010 nie ma problemu. Być może poprawili to w sofcie, albo w sprzęcie. W każdym razie chyba dziś zamówię KDF-50E2010 i dołączę do grona tylnich projekcjożerców :cool: X360 i Gow czekają, do tego COD3, mniammmmm :D

Właśnie zamówiłem KDF'a za 4679 i jeszcze dziś do mnie przyjedzie :D :D :D
 

pibull

New member
Nie zastanawiaj się - to najlepsze rozwiązanie - 50 calineczek to dużo więcej wrażeń i przyjemności z filmów i gier niż lcd 37 calineczek:)
Pozdro
 

mtomi

New member
Powiem krótko. Urwało mi głowę, nie wiem jak się nazywam. Miałem mało czasu na sprawdzenie (przyjechał około północy) a rano do pracy, ale to co zdążyłem zobaczyć (XBOX360 w 720p) na nowo zdefiniowało pojęcie obrazu. Jestem super zadowolony. :mrgreen:
 

helcik

New member
_AnD_ napisał:
Hej ale mój xbox360 działał bardzo dobrze z KDF przez kilka pierwszych miesięcy! Efekt pojawia się z czasem i sądząc po komentarzach na avforums uk nie jest to odosobniony przypadek. Oczywiście jeżeli używasz tv tylko ze źródłami video 50Hz to NIE MA problemu. Problem pojawia się wtedy, gdy zapodasz mu 60Hz! Wydaje mi się, że jest to wada fabryczna.
X360 ma możliwość wyświetlania wszystkich trybów w 50Hz, sugerujesz, ze taki tryb będzie bezpieczniejszy dla KDF-a? A co z jakością? To jakoś bardziej mruga, czy co?

pozdrawiam,
helcik
 

patryk

New member
jestem posiadaczem kds sony 55 cali. Po podłaczeniu xboxa 360 sam automatycznie wybiera 1080i. Na razie grałem w pgr3 oraz call of duty3.
Jak dla mnie to wyglada super ... :)
 
Do góry