Jvc HD-56ZR7 czy SONY KDS-55A2000

chosen7

Member
Witam, od tygodnia przegladam rozne fora i juz glupieje;)
Interesuje mnie tylna projekcja, z tym wyborem nie mialem problemu.
Na poczatku zafascynowal mnie Jvc HD-56ZR7, lecz jak sie potem dla mnie okazalo nie posiada 1080p tylko 1080i. Po nastepnym grzebaniu na necie znalazlem JVC HD-56FN97 ,JVC HD-61FN97 i tego bym pewnie od reki kupil gdyby byl dostepny w polsce czy ktos by mi go sprowadzil z za ocenu, czy poczekac na niego jak wejdzie do europy?

SONY KDS-55A2000 to dla mnie niewiadoma ale posiada True Hd.
Juz sam nie wiem co mam kupic...przyznam ze malo znam sie na telewizorach a szukam modelu ktory posiadalby nowoczesne mozliwosci odtworzenia ladnego obrazu.

Czekam na wasze odpowiedzi bo na cos musze sie w koncu zdecydowac
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dzekoo

New member
chosen7 napisał:
Witam, od tygodnia przegladam rozne fora i juz glupieje;)

Eee... Na podstawie opinii z forów/for/forum ;-) to kupiłbym nowego KDS bez zastanowienia.


chosen7 napisał:
Na poczatku zafascynowal mnie Jvc HD-56ZR7, lecz jak sie potem dla mnie okazalo nie posiada 1080p tylko 1080i

Ma tylko 720p.

Pozdrawiam
Jacek.
 

chosen7

Member
hmmm, w czwartek zobacze prezentacje i porownam jakosc tych telewizorow, i ktorych zapewne wybiore.

Czy miedzy 720p a 1080p jest jakas kolosalna roznica w ostrosci obrazu itp? Dopiero je widac przy jakosciach Blu-ray i Hd Dvd?
 

Martain

New member
chosen7 napisał:
hmmm, w czwartek zobacze prezentacje i porownam jakosc tych telewizorow, i ktorych zapewne wybiore.

Czy miedzy 720p a 1080p jest jakas kolosalna roznica w ostrosci obrazu itp? Dopiero je widac przy jakosciach Blu-ray i Hd Dvd?

Witam,

i jaką podjąłeś decyzje w wyborze TV. Sam się waham nad tym KDS'em. Proszę i informacje i najlepiej relację z użytkowania.
 

chosen7

Member
Kds:) Przywiezli oba wybralem sony, i jestem bardzo zadowolony z zakupu:) Polecam!!!
A informacje i opinie poszukaj na stronie, nie bede pisal tego samego:)
Hdtv na nim wyglada rewelacyjnie:)
Syfre oddalem po 2 dniach(jakosc koszmarna przy tylu calach). Jutro jade szukac N'ki:p
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Zestaw tych telewizorów jeździł na różne prezentacje. Wszędzie wygrywał Sony KDS 55". Nie dość że lepszy , lepiej wyposażony to jeszcze dużo tańszy. Fakt gra rewelacyjnie. Czern zabójcza, ilość szczegółów również , poprawiana jasność ekranu no i Full Hd.
To koniecznie trzeba zobaczyć.

pozdrawiam
 

zibi61

New member
Mała załamka

Ponieważ pierwszy raz tutaj coś skrobnę to najpierw witam i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
A moje pytanko do Chosen7 - czy naprawdę ta cyfra tak źle wyglądała na Sony KDS-55A2000? Noszę się z zamiarem jego kupna i trochę mnie załamała ta opinia.
Proszę innych użytkowników o przedstawienie swoich wrażeń z obcowania z tym TV. Czy jest warty swojej ceny? Ewentualnie co w zamian do 10 tys. PLN?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
zibi61 napisał:
Sony KDS-55A2000? Noszę się z zamiarem jego kupna i trochę mnie załamała ta opinia.
Proszę innych użytkowników o przedstawienie swoich wrażeń z obcowania z tym TV. Czy jest warty swojej ceny? Ewentualnie co w zamian do 10 tys. PLN?

to nie wina 55A2000 - on jest THE BEST - to wina sygnału cyfry
za taką kasę NIE KUPISZ NIC LEPSZEGO - ALE TO NIC
to jest odbiornik NAJLEPSZY NA śWIECIE wg kryterium cena/parametry

pozd
 

zibi61

New member
Naczytałem sie trochę o tym TV i pooglądałem w Centrum Sony Ka-ce i MM, ale niestety nie mieli tam jako źródła C+. Niestety o HD na wielu kanałach narazie możemy tylko pomarzyć. Zostają nam nasze platformy cyfrowe. N-kę już nabyłem, ale opinie też narazie nienajlepsze co do jakości sygnału. A ta Chosena7 o jakości obrazu z C+ poprostu odbiera chęć na wydanie 10 tys.PLN na ten TV.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@zibi61 - czytaj dokładnie
chosen7 napisał:
Kds:) Przywiezli oba wybralem sony, i jestem bardzo zadowolony z zakupu:) Polecam!!!

a skąd wiesz jaki i skąd ma sygnał kolega - może ma z kablówki
ogólnie jakość C+ jest zadawalająca
przecież kupujesz Sony na lata a na pewno będzie tylko lepiej

pozd
 

chosen7

Member
Srednica mojej czaszy to 1,5m
Ja natomiast slyszalem ze jest o wiele lepszy sygnal nki niz cyfry. Jeszcze jak dojdzie program filmowy HD (Starz?) to canal+ razem z hbo bedzie mial malo do powiedzenia moim zdaniem.
Na dniach maja mi przyslac Denona 1930 wiec zobacze jak to bedzie wygladalo z Dvd ze skalowaniem do 1080p i kablem Hdmi-Hdmi QED Qunex
A jezeli chodzi o podlaczenie Pc to naprawde jestem zadowolony. Po oglądnieciu trailerow w 720p jakosc zabija!:) nawet z kablem Hdmi-Dvi z Hama (80 zl)
Pozdrawiam

P.s:Zibi61- ja bym sie nie zastanawial tylko bral
 
Ostatnia edycja:

zibi61

New member
Właśnie miałem taki zamiar, ale ten Twój post trochę mnie zbił z tropu. Ta C+ rzeczywiście taka słaba była? Jeszcze 2 tys. i chyba go posiądę.
Pozdrawiam.
 

chosen7

Member
heh , najlepsze to ze mam ja nadal:/ wiec zerwe z nimi umowe co mi sie nie oplaca bo zlodzieje chca 300 zl albo komus oddam albo wytrzymam jakos z nia ten rok.
W srode N'ka wiec bede powownywal.
 

zibi61

New member
Chosen, mam jeszcze jedno pytanko o tą prezentację. Jest jakaś szansa na Śląsku (rejon Mikołowa) żeby też u siebie w domu coś porównać? N-kę już mam a i ferdek też stoi to by szło zobaczyć (i porównać) co jak leci.
Ile wybuliłeś za tego KDS-a?
Pozdrawiam.
 

chosen7

Member
No dzwon do Kikiego:> ja od niego kupowalem sprzet a mieszkam w okolicach wielunia a przywiezli sprzet az z Olsztyna!!! Mialem w domu Jvc,Sony i jakas Plazme z pionnera w okolicach 15000 tys ;)
A cene ma dobra.
Pozdrawiam Kikiego i nie tylko;)
 

zibi61

New member
Muszę najpierw się na coś zdecydować z czego będę wybierał. Czy ma to być SONY KDS 55" czy KDF 50"? Jestem właśnie w rozterce czy dołożyć te 5 tys. i cieszyć się Ful HD i większym o 5" obrazem, czy może jednak wystarczy ten KDF-ik? Za jednego KDS mam dwa KDF-y. Podzielcie się wrażeniami. Może ma ktoś N-kę i oglądał wczoraj meczyk w HD. Mam 2,5-3,0 m do TV i boję się żeby jakichś kwadracików nie oglądać zamiast obrazu przy tak dużym ekranie z tak małej odległości. A może jednak LCD Scharp XD1 (chyba starczy tylko na 42")?
Nie wiem co wybrać. Chyba muszę jeszcze jakiś miesiąc przeczekać i zebrać więcej opinii (i dojść do tych 10 tys.).
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

speedzior

New member
Muszę przyznac, że mam w 100% ten sam problem - po prostu dokładnie to samo :hihi:
Odległośc do TV około 2,5m i waham się między KDF 50" a KDS 55" - nie wiem tak samo jak szanowny kolega wyżej na który model się zdecydowac. Chcę oczywiście wziąc Nkę do tego (HD, VOD).

Co będzie najlepsze do 10 tys? Może niekoniecznie tylna projekcja, tylko jakiś LCD, powiedzmy 42"? Bardzo prosiłbym o radę, bo to jest ważna decyzja. Chcę zeby taki TV służył przez kilka dobrych lat, był naprawdę dobrej jakosci (jak już wydawac 5 tys to zawsze można dołożyc drugie tyle i miec coś naprawdę super - pytanie tylko czy KDS jest aż o klasę lepszy od KDF, czy tylko minimalnie...?)

Wybiorę się do Centrum Sony i porównam oba modele, ale póki co zbieram możliwie wiele informacji z sieci.

PS. Pozdrawiam wszystkich i witam na forum hdtv - czytam Was od dawna, pora zacząc się udzielac ;)

PS. 2. Dodam, że w przyszłości chciałbym jeszcze wziąc do tego Xboxa 360 lub PS3. Kino domowe już mam, a raczej głośniczki (Z5500 Logitecha) - grają całkiem fajnie, polecam.).
 
Ostatnia edycja:

diki65

New member
"Odległośc do TV około 2,5m i waham się między KDF 50" a KDS 55" - nie wiem tak samo jak szanowny kolega wyżej na który model się zdecydowac. Chcę oczywiście wziąc Nkę do tego (HD, VOD)."

Witaj i zapomnij o tylnej projekcji 56 chyba że słuchasz w słuchawkach i masz DVD HD.Od tygodnia jeździ u mnie JVC HD-ILA 56 z odległości 6 m.W sumie jest O.K. czekam teraz na cyfre+ HD bo obecnie jest lekka masakra,obraz po przeskalowaniu ucieka za monitor jakość obrazu z odległości 3 metrów jest do bani .W przyszłym tygodniu będe miał dekoder HD zobacze wtedy co się będzie działo.A co do słuchawek to chodzi o wentylator,niestety jest głośny,wieczorem jak jest cisza w domu i tv też nie gra zbyt głośno wyraźnie słychać szum wiatru wydobywający się z za monitora:eek:k: .Weź pod uwagę jeszcze fakt że producent zaleca odstawienie projektora od ściany na około 0,5m plus głębokość tv około 0,5 m zabiera spory kawał pokoju.Ten projektor jest super w dużym pomieszczeniu.Co do rozdzielczości to na stronie n-ki wyrażnie piszą że rozdzielczości dekoderów to 720p,1080i.Więc inwestycja w dużo droższe 1080p mija się z celem.CHYBA ŻE soniacz 55 ,ale nie wiem jak chodzi.

Pozdrawiam:lol:
 

BartekB

New member
Witam,
Ja od 6 tygodni używam 55A2000. Standardowo mam go w odległości ok. 2,5-3m - wtedy gdy chcę oglądać ja, z włączonymi 5.1 (tak mam rozstawione głośniki). Znajomi siadają w różnych odległościach od ekranu - nawet 1m.
Jak dotąd nikt, powtarzam nikt nie narzekał że jest za blisko. Dzięki temu, że ma szerokie kąty boczne można praktycznie chodzić dookoła niego bez utraty jakości obrazu. Wiadomo, że Discovery HD wygląda zdecydowanie lepiej niż SD.
Z początku 55 cali robi nieco przytłaczające wrażenie na oglądających ale po kilkunastu minutach wszyscy się przyzwyczajają. Teraz 32 cale wygląda dla mnie jak sypialniany telewizorek.
Witaraka nie słychać wcale. Mam salon połączony z kuchnią i aby usłyszeć wiatrak telewizora, musiałem przyłożyć ucho do tylnej ścianki z prawej strony, tam gdzie jest lampa. Lodówka z kuchni słyszalna w pokoju jest głośniejsza niż wiatrak telewizora.
W instrukcji jest wspomniane o zachowaniu 10cm od pleców telewizora do ściany co łączenie daje 60cm głębokości (tv + przestrzeń).

W tej chwili myślę, żę 70 cali też nie byłoby złe :) - jedyne co by było gorsze to telewizja SD.

Pozdrawiam
 
Do góry