Sony Kdf 50 E 2010 Aep

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli to was Panowie w czymś pocieszy, przepalone lampy do KDF'ów można w Polsce regenerować za ułamek ( no może trochę więcej niż ułamek) ceny nowej. Jakość regenerowanej jest taka sama jak nowej.
 
Ostatnia edycja:

wtal

New member
Czyli poznikały te paski po wymianie lamy ? czy jak ?
Paski delikatnie widac,ale u Ciebie podejzewam ze to tylko lampa bedzie,ja mialem takie objawy jak Ty przed wymiana lampy bylo takie smuzenie teraz mam krysztal po 15500 godzinach pracy telewizora,ale natomiast wyszly te paski praktycznie niewidoczne ,przed wymiana ,albo ich niebylo albo poprostu niezwracalem na to uwagi.Teraz jak jest bardzo wyrazny obraz ja to widze ,moja polowa natomiast niewidz tego,pozdr;)
 

vojciech

New member
Jestem świeżo (2h) po wymianie lampy w moim KDF'ie. Stara lampa świeciła przez 15 381 :) godzin więc całkiem nieźle. Pod koniec trochę ściemniała i niezbędna była lekka korekta w menu. Teraz czeka mnie chyba korekta jasności w dół bo obraz jest trochę zbyt jasny :D Koszt wymiany z przesyłką w dwie strony (W-wa - Kraków (Video Head)) to 390 pln. Jak na razie nie dostrzegłem żadnych problemów ani zmian w kolorystyce.
 

Monkin

New member
Bez reklam
To tylko pogratulować wyniku ponad 15 tys. godzin bezawaryjnej pracy kolego. Ja w moim KDF-ie przy okazji wymiany uszkodzonego bloku optycznego (nagle pokazał się bladoróżowy pasek u góry ekranu po 9650 godzinach grania -3 lata intensywnego oglądania) również kupiłem w przy okazji nową lampę XL2400 za 470 zł .
W serwisie Sony w ramach bezpłatnej usługi gwarancyjnej wyczyścili w telewizorze także matrycę i resztę bebechów. Starą lampę zostawiłem sobie na "czarną godzinę" - z opinii serwisu Sony wynika, że jeszcze ma całkiem znośne parametry a nowa sobie świeci od kilku dni.
Po naprawie i czyszczeniu zszedłem z kontrastu z 80 na 70 bo było ciut za intensywnie, reszta czyli jasność i kolor ustawione tak jak po pierwszej kalibracji na 50. Ostrość 5, odcienie neutralne, przysłona średnia i redukcja zakłóceń -auto. I tv gra sobie jak nowy z fabryki. :)
Jakoś moja rodzinka nie pozwala się pozbyć tego starego "pudła" i twierdzi, że znacznie lepiej ogląda im się z uwagi na "miękkie" kinowe obrazy na tylnoprojekcyjnym niż na full HD LCD Samsunga.
 

Kastaniet

New member
KDF czerwony pasek u góry !

Witam wszystkich. Mam ten czerwony pasek -optical block do wymiany. Pokorespondowałem z sony Polska - oczywiście tv po gwarancji. Nie wykazali zrozumienia. Przyszedł mi do głowy pomysł na pozew zbiorowy... Są tu jacyś niezadowoleni?:D
 

Ultro

New member
Fajnie, mi też pojawił się ten pasek, teraz nie wiem czy jest sens kupować nową lampę, czy poczekać aż przez ten pasek nie będzie się już dać oglądać i na śmieci. Fajny TV ale z tą wadą fabryczną to jakieś jaja. Nigdy więcej SONY.
 

doton

New member
To tylko pogratulować wyniku ponad 15 tys. godzin bezawaryjnej pracy kolego. Ja w moim KDF-ie przy okazji wymiany uszkodzonego bloku optycznego (nagle pokazał się bladoróżowy pasek u góry ekranu po 9650 godzinach grania -3 lata intensywnego oglądania) również kupiłem w przy okazji nową lampę XL2400 za 470 zł .
W serwisie Sony w ramach bezpłatnej usługi gwarancyjnej wyczyścili w telewizorze także matrycę i resztę bebechów. Starą lampę zostawiłem sobie na "czarną godzinę" - z opinii serwisu Sony wynika, że jeszcze ma całkiem znośne parametry a nowa sobie świeci od kilku dni.
Po naprawie i czyszczeniu zszedłem z kontrastu z 80 na 70 bo było ciut za intensywnie, reszta czyli jasność i kolor ustawione tak jak po pierwszej kalibracji na 50. Ostrość 5, odcienie neutralne, przysłona średnia i redukcja zakłóceń -auto. I tv gra sobie jak nowy z fabryki. :)
Jakoś moja rodzinka nie pozwala się pozbyć tego starego "pudła" i twierdzi, że znacznie lepiej ogląda im się z uwagi na "miękkie" kinowe obrazy na tylnoprojekcyjnym niż na full HD LCD Samsunga.

gdzie kupiłe lampę w tej cenie?
wszędzie gdzie szukam kosztuje min. 700-800zł
 
Do góry