55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

helcik

New member
Witam!
Pojawił się w salonach telewizor KDS55-A2000AEP. Jest to nowa technologia Sony SXRD. Przekątna 55", rozdzielczosc 1080p , kontrast 10000:1, czas reakcji 2,5 ms, 2 gniazda HDMI to jego niewątpliwe zalety. Cena ok. 10K PLN.

Czy ktoś widział go w akcji? Jak gra względem np. KDF50?

pozdrawiam,
helcik

ADMIN UPDATE:

TEST W POŚCIE NR 17 lub KLIK
 

Sober

New member
helcik napisał:
Witam!
Pojawił się w salonach telewizor KDS55-A2000AEP. Jest to nowa technologia Sony SXRD. Przekątna 55", rozdzielczosc 1080p , kontrast 10000:1, czas reakcji 2,5 ms, 2 gniazda HDMI to jego niewątpliwe zalety. Cena ok. 10K PLN.

Czy ktoś widział go w akcji? Jak gra względem np. KDF50?

pozdrawiam,
helcik

Niestety nie widziałem, ale wydaje mi się że na razie to trochę jest sztuka dla sztuki - nikt nie wykorzysta tej rozdzielczości. Wydaje mi się że już w KDF50 jakość jest ograniczona sygnałem. Może pod lupą byś zauważył różnicę między 1080p a 1080i ale z metra już pewnie nie.

Czas reakcji poniżej 10ms wg opinii fachowców jest w zupełności wystarczający, więc też raczej różnica będzie minimalna...

Jedynie kontrast może być lepszy, ale to 10000:1 to raczej ściema (w ulotce napisali że to dotyczy wyniku działania jakiegoś processingu syngału - chyba na zasadzie że jak scena jest ciemna to się obraz podjaśnia...)

Nie zmienia to oczywiście faktu że to na pewno dobry TV, ale wg mnie nie opłaca się płacić 2x więcej, za rok-półtorej będzie pewnie kosztował tyle co teraz KDF.
 

cles

New member
Przede wszystkim albo 3LCD albo SXRD bo to zupełnie co innego. SXRD to firmowe opracowanie wykorzystujące technologię LCoS (Liquid Cristal on Silicon).JVC nazywa to HDILA
 

pmcomp

New member
Sober napisał:
Niestety nie widziałem, ale wydaje mi się że na razie to trochę jest sztuka dla sztuki - nikt nie wykorzysta tej rozdzielczości. Wydaje mi się że już w KDF50 jakość jest ograniczona sygnałem. Może pod lupą byś zauważył różnicę między 1080p a 1080i ale z metra już pewnie nie.

Czas reakcji poniżej 10ms wg opinii fachowców jest w zupełności wystarczający, więc też raczej różnica będzie minimalna...

Jedynie kontrast może być lepszy, ale to 10000:1 to raczej ściema (w ulotce napisali że to dotyczy wyniku działania jakiegoś processingu syngału - chyba na zasadzie że jak scena jest ciemna to się obraz podjaśnia...)

Nie zmienia to oczywiście faktu że to na pewno dobry TV, ale wg mnie nie opłaca się płacić 2x więcej, za rok-półtorej będzie pewnie kosztował tyle co teraz KDF.

Kocham opinie ludzi, którzy nie widzieli a się mądralują.
Pojdź do salonu na Elektoralnej, popatrz a potem foruj opinie.
9,5 tys w necie i wart każdej złotówki.

Pozdro.
 

dominikm

New member
Sober napisał:
Niestety nie widziałem, ale wydaje mi się że na razie to trochę jest sztuka dla sztuki - nikt nie wykorzysta tej rozdzielczości. Wydaje mi się że już w KDF50 jakość jest ograniczona sygnałem. Może pod lupą byś zauważył różnicę między 1080p a 1080i ale z metra już pewnie nie.

Czas reakcji poniżej 10ms wg opinii fachowców jest w zupełności wystarczający, więc też raczej różnica będzie minimalna...

Jedynie kontrast może być lepszy, ale to 10000:1 to raczej ściema (w ulotce napisali że to dotyczy wyniku działania jakiegoś processingu syngału - chyba na zasadzie że jak scena jest ciemna to się obraz podjaśnia...)

Nie zmienia to oczywiście faktu że to na pewno dobry TV, ale wg mnie nie opłaca się płacić 2x więcej, za rok-półtorej będzie pewnie kosztował tyle co teraz KDF.



To klasyczny komentarz kogos kto ma ten stary model i teraz go szlag trafia, jak widzi jakie cudo wchodzi na rynek :)
 

dzekoo

New member
dominikm napisał:
To klasyczny komentarz kogos kto ma ten stary model i teraz go szlag trafia, jak widzi jakie cudo wchodzi na rynek :)

Bez przesady. Każdy ma prawo do własnej opinii. A faktem jest, że trzeba zapłacić 2x więcej w stosunku do KDF 50 (też jest przecież nowy model). Za 2 lata, jak wyjdzie następca KDS będzie prawdopodobnie kosztował tyle co dziś KDF czyli 5 tys zł.

Co z tego, że to coś innego podobnie jak HDILA. JVC wypuściło swoje cudo kilka miesięcy temu za 15000zł i też podobno w tej cenie to rewelacja była i zapisy kolejkowe na całą Europę ;-) Może i rewelacja, ale przy obecnym KDS za 9500zł konkurencyjna cena tego TV to najwyżej 7500zł i tyle będzie kosztował do końca roku, albo nikt go nie kupi mając do wyboru full HD od Sony. Faktycznie rewelacja stracić w pół roku 7500zł.

Jak ktoś ma pieniądze niech kupuje, ja bym kupił zamiast dużo droższej i gorszej plazmy tej wielkości. Każdy jednak sam ocenia, czy towar wart jest tych złotówek, czy nie. A nawet jeśli dziś jest wart, to jurto już nie. Trzeba jednak znaleźć kompromis bo wiecznie nie można czekać.

Pozdrawiam
Jacek.
 

ArturKania

New member
Czytałem dobre opinie o KDF potem szukałem go w sklepach.Może sygnał był kiepski ale byłem rozczarowany tym TV.

Natomiast jak wszedłem do skelpu i od razu wszedlem na 70" JVC HD ILA to przez piętnaście minut nie mogłem od niego odejść.
 

dzekoo

New member
ArturKania napisał:
Czytałem dobre opinie o KDF potem szukałem go w sklepach.Może sygnał był kiepski ale byłem rozczarowany tym TV.

Natomiast jak wszedłem do skelpu i od razu wszedlem na 70" JVC HD ILA to przez piętnaście minut nie mogłem od niego odejść.

Sygnał był kiepski. Na KDF obraz jest od tragicznego do bardzo dobrego. Widziałem w różnych sklepach i widzę w domu.

Mnie z kolei rozczarował 70'' JVC. MM w Poznaniu (nie pamiętam który, bo są dwa). Leciało demo Panasonica z F1 z DVD. Obraz był słaby. Duży, kinowy, ale słaby. Wszystko zależy od syganłu IMHO. Pewnie JVC jest sporo lepszy, inna technologia, wierzę na słowo, ale i sporo droższy. Moim zdaniem z ceną przesadzili.

Pozdrawiam
Jacek.
 

helcik

New member
cles napisał:
Przede wszystkim albo 3LCD albo SXRD bo to zupełnie co innego. SXRD to firmowe opracowanie wykorzystujące technologię LCoS (Liquid Cristal on Silicon).JVC nazywa to HDILA

W ulotkach, które widziałem pojawia się jako 3LCD z nową technologią Sony SXRD.

pozdr,
helcik
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś dotarły do nas . Ale juz mi sie niechce ich rozpakowywać.
Towar dostarczył do testów Saysonic Warszawa.
www.saysonic.com.pl
W poniedziałek bedę je dokładnie oceniał - łacznie ze zdjeciami.
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
helcik napisał:
W ulotkach, które widziałem pojawia się jako 3LCD z nową technologią Sony SXRD.

pozdr,
helcik

W obu technologia jest ta sama: LCoS.
SONY nazywa to inaczej a JVC inaczej.

PS. Nie porównujcie do JVC-a dostepnego w Polsce bo tamten ma rozdziałkę 1280x720 ... więc nie ma co porównywać.

Nowy JVC 1080p nie wiadomo czy i kiedy bedzie dostępny w Europie, a obraz na IFA'e kładł na kolana.

Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cenę dostaniesz na Priv.
Będzie jak zawsze dla członków forum.
Jeśli Sony dostał 51/60 punktów za jakość obrazu w Niemczech , tzn że wyprzedził wszystkie dotychczasowe TV LCD.
To jest tylko jeden punkt od najlepszej plazmy świata - Pioneer PDP 5000
pozdrawiam
 

KRadzi

New member
w MM w Niemczech juz stoi - cena 2999EUR. W Necie mozna dostac juz ponizej 2500EUR. Osobiscie obraz z JVC podoba mi sie o wiele bardziej - ale to moze byc kwestia ustawien.

KR
 

Sober

New member
dominikm napisał:
To klasyczny komentarz kogos kto ma ten stary model i teraz go szlag trafia, jak widzi jakie cudo wchodzi na rynek :)

Jeszcze nie mam KDF'a, ale to kwestia tygodnia-dwóch ;-)
Mój komentarz do KDS był trochę po to żeby rozkręcić dyskusję ;-) A tak na serio to przecież zaznaczyłem że nie widziałem, więc o co chodzi? Moje zdanie wciąż jest takie że nie ma co się podniecać Full-HD, bo trzeba by siedzieć z oczami w telewizorze żeby widzieć dużą różnicę przy tej wielkości. Zresztą taką opinię też ma większość recenzentów jak czytam artykuły, że z normalnej odległości nie widać różnicy. Co do ceny to też podtrzymuję opinię - płacić ponad 2x więcej jak kogoś stać czemu nie, ale niech ma świadomość że dostanie obraz lepszy powiedzmy o 5-10% a nie 100% :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Wyciągamy.
Lekki , zeby był bardziej poręczny można postawić samemu.

kds-55a2000_headon_im_1080HD.jpg


wygląd inny od poprzedników.Bardziej dostojny . Podłączyliśmy pod TVp1 - sygnał z anteny dachowej. I tu pierwsza niespodzianka - jakość wyjatkowa . Pierwsza uwaga kąty pionowe bardziej dokuczajaca niż katy boczne - które są rewelacyjne. Czerń - wręcz książkowa , niesamowita , rewelacja . Również głębia - niesamowita . Mniejsze też smuzenie.
Testowany z odległości 3 metrów i 4 metrów /pal /.
O ile przy 3 metrach mozna się czepiać linii skośnych i lekkich szumów.
To z 4 metrów - rewelacja.
Możliwości sterowania z nowego , poważnego pilota , jest wręcz niesamowita. Samo sterowanie kolorami i sposobem ich obsługi - jest niesamowite. Świetnie sterowany jest Pip i jego przejścia , zmiany i zamiany. Ilość złącz jest już wystarczająca dla każdego.
Kolory rewelacyjne i po raz pierwszy znakomite formatowanie obrazu ,
przejscia tonalne powodują że obraz jest naturalny

Panele SXRD™ o pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080)
Technologia Sony SXRD™ (3 panele) – filmowy obraz
Doskonały kontrast (10 000:1) polepszany przez funkcję Cinema Black Pro
Czas reakcji wynoszący 2,5 ms – płynniejszy obraz
Technologia BRAVIA ENGINE PRO – lepsza głębia czystość i rozdzielczość obrazu

Kontras rzeczywiście trzeba było zmniejszać , bo oczy nie wytrzymywały.

Jeśli chodzi o sygnał HD - podłączony - pozwolił znów odczuć jak oddycha ziemia w Afryce w upale. A rekin atakujacy kamerę zdawał się wychodzić poza ekran. No i te kolory - bajka.
Również mecz piłki nożnej - gdzie widać każde źdźbło trawy - inaczej się odbiera. Pot z zawodników musiałem wycierać z ziemi ;) , wydawało się ża kapie na podłogę.
Duże różnice jakości obrazu z powodu złącz - jeśli podłączysz sygnał HD po :
komponent
HDMI
Jeśli ktoś jeszcze nie wierzy , to nawet widać różnice na zdjeciach zrobionych zwykłą komórką są widoczne . No i czerń - och ta czerń .
Gdy patrzysz na lwa stojacego na ekranie , masz wrażenie jakby stał za oknem - to wręcz niesamowite . Daje taki efekt jak 3 D . Tą głębię wręcz czuć.
Bardzo Cicho pracuje wiatraczek.Telewizor wyposażony jest też w tuner cyfrowy.
Stojącym obok LCD - nie dawał żadnych szans.
Dalszy ciąg jutro . Cena ponizej 9999 zł , stał się mocną ofertą rynkową
pozdrawiam
 

helcik

New member
Sober napisał:
JMoje zdanie wciąż jest takie że nie ma co się podniecać Full-HD, bo trzeba by siedzieć z oczami w telewizorze żeby widzieć dużą różnicę przy tej wielkości. Zresztą taką opinię też ma większość recenzentów jak czytam artykuły, że z normalnej odległości nie widać różnicy. Co do ceny to też podtrzymuję opinię - płacić ponad 2x więcej jak kogoś stać czemu nie, ale niech ma świadomość że dostanie obraz lepszy powiedzmy o 5-10% a nie 100% :)
hmm... zalety tego telewizora nie ograniczają się tylko do FullHD. to też kontrast, wyposażenie, 5" większy ekran. gdybym mial teraz wybierac, to raczej poczekałbym na spadek cen KDS i w niego inwestował, mimo bardzo dobrej ceny KDF. Hehe dodatkowo dziala swiadomosc, ze nic lepszego jak 1080p to nie ma, wiec jest po czesci snobistycznie, ale za zupełnie niesnobistyczną cenę!

dla mnie bomba, 55" FullHD to jest coś! ;-)

pozdrawiam,
helcik
 

Sober

New member
No cóż, może faktycznie jest większa różnica niż myślałem? Trzeba by to zobaczyć! Ale i tak myślę że z rok trzeba co najmniej poczekać aż spadną znacząco... inaczej mówiąc trzeba poczekać do momentu jak pojawi się nowszy model z nowymi systemami cinema black pro 3D, bravia engine ex pro II super, matrycą SXRCRVPv3 i kontrastem podbitym cyfrowo do 20000:1 ;-)
 
Do góry