55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

Sober

New member
Jest dokładnie tak jak piszesz, co więcej kiedyś szukałem odtwarzacza który by był wstanie przełączyć wyjście z 50Hz na 60Hz w zależności od materiału, ale na nic takiego nie trafiłem więc odpuściłem. 60Hz to i tak tylko głównie sample (czasem koncerty z TV np japońskiej).

Zresztą moja karta graficzna geforce nie pozwala na zapisanie sobie dwóch trybów z underscanem - jednego dla 50Hz a jednego dla 60Hz. Tak więc obecnie zostałem przy 1824x1016@50Hz.

Ew można sobie ręcznie zmieniać rozszerzenia plików 60Hz na jakieś inne i z nimi skojarzyć program który będzie miał ustawiony output na 1920x1080@60Hz i zmieni sobie na tą rozdziałkę przy odtwarzaniu. Niestety wtedy dostajemy overscan na ekranie.

Niczego innego nie udało mi się wymyśleć.
 

FremenPL

New member
mi zarowka padla po 800rbh

tdera napisał:
według instrukcji, żywotność żarówki producent przewidział na 8000 godzin. Cena żarówki to 250 - 300 USD (wg sklepów w internecie)

Pozdrawiam
Tomek


mi zarowak padła po 800rbh w okresie gwarancji i SONY chce zebym wybulil 1200,-zł!!!!!!!!!!!! SKANDAL!!!!!!!!!!!!
 

Huzar

New member
FremenPL napisał:
mi zarowak padła po 800rbh w okresie gwarancji i SONY chce zebym wybulil 1200,-zł!!!!!!!!!!!! SKANDAL!!!!!!!!!!!!

Standardowo gwarancja sony nie obejmuje lampy :/
u nas chyba nie było takich ofert ale w UK często można był nabyć ten tv z przedłużoną gwarancją obejmującą również lampę.

Ja przezornie niedawno nabyłem samą żarówkę, bez obudowy, za 100$. Trzymam w zapasie.

Trochę szybko padła ta lampa, może licznik był zresetowany albo ktos podmienił lampę albo masz problem z niestabilnym zasilaniem?

Ja u siebie mam ponad 5000h, poki co wszystko ladnie działa.

Pozdrawiam
Huzar
 

koneser78

New member
lampa KDS-55A2000

bluestar-online.com:eek:k:[/url] to sama żarówka i nie ma problemu z instalacją w podajniku tylko nie dotykac gdzie nie trzeba-producent OSRAM ok 6000h przy 100W jest różnica od philipsa(oryginał) ale na korzyśc:grin:
 

Wujek22

New member
Witam ma podobny problem jak opisany powyzej. Moze mi ktos podpowiedziec jaka zarowke zamowic, z tej strony podanej wczesniej zeby pasowala do KDS-55A2000.
Z gory dziekuje.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Po prawie trzyletnim dość intensywnym użytkowaniu KDS-55A2000, własna diagnostyka HDTV wskazała, że lampa jest do wymiany (bez wcześniejszych jakichkolwiek oznak osłabienia lampy). Trudno powiedzieć mi ile świeciła ale szacuje, że nie więcej niż 4000 h. Po przeszukiwaniach internetu, ostatecznie zamówiłem oryginalną lampę w Stanach w cenie 115$ plus 12.08$ przesyłka (Original Sony LCD Lamp 1 Year Warranty XL-5200 http://www.bluestar-online.com/XL_5200_Original_Sony_LCD_Lamp_p/xl-5200.htm ). Po tygodniu lampę otrzymałem - ponieważ była to przesyłka zwykła i paczuszka nie mieściła się do skrzynki, listonosz poprostu położył ją na skrzynce na listy od ulicy i tak sobie leżała. Każdy przechodzień mógł sobie ją zabrać - na szczęście paczuszka u nikogo nie wzbudziła zainteresowania. Z napisu na lampie wynika, że tak jak ta wyciągnięta z HDTV, jest to lampa Philipsa 100-120W wyprodukowana w Chinach. Jężeli się dobrze przyglądnąć przy wyjmowaniu starej lampy, jak to wszystko jest zmontowane, to zakładanie nowej nie powinno stanowić żadnego problemu. W razie wątpliwości można oglądnąć filmik w sieci http://www.dlplampxpress.com/SearchResults.asp?Search=XL-5200. Ja nie miałem żadnych problemów z wymianą i mój HDTV znów ożył.
 
Ostatnia edycja:

foamclene

New member
cze,
ostatni wpis z zeszłego roku :) ale może ktoś ma jakieś nowe godne polecenia miejsce gdzie moge kupić lampę (XL 5200 do tv KDS). Ponieważ mieszkam w bloku wolałabym przesyłke kurierską :) niz zwykłą do skrzynki. W polsce cena oryginalnej lapy z żarówką Philips to ponda 1700 zł o mało nie spadłam z krzesła jak udzielono mi info w jednym z polskich sklpepów internetowych do tego czas oczekiwania ok. 17 dni). Próbowałam też na allegro lampy ma jeden sprzedawca z pozoru to wielka warszawska firma, ale po blizszym przyjżeeniu się okazało się, że:
- firma zarejestrowana na adres typu "prestizowy adress bez konieczności wynajmu biura" czyli wynajmuje sie lipne miejsce gdzie sa jedynie skrzynki pocztowe, chciałam umówić się w siedzibie okazało sie to niemozliwe odbiór tylko na mieście od serwisanta,
umówiłam sie wiec osobiscie zeby lapmę odebrać okazało się ze nie moge dostac faktury od razu tylko przesyłają ja pocztą (?!) pytam więc faceta czy wystawi mi jakis dowód zakupu - nie może :)
pytam czy w takim razie podpisze mi umowe kupna sprzedazy i podstempluje - nie może :) on mi lapmę ja mu kase, a potem szukaj wiatru w polu :)
lampa w cenie ok 850 zl okazała się (nawet nie wiem jak to nazawac) produktem na ktorym nikt sie nie podpisał no name'owa żarówka tandentnie wykonana obudowa miała też wadę tam gdzie mocowanie kabli jest pod katem w tej było płasko co może chyba utrudnić montaż...
zapytałam dlaczego skoro lampa jest oryginalna zarówka nie jest podpisana philips czy chocby osram ;) facet powiedział, że philips juz nie robi tych lamp i teraz sony ładuje własnie takie :)
strasznie duzo gadał dosłownie jakby chciał mnie zagadać i niedać chwili oddechu na refleksję
kobieca intuicja podpowiedziała mi żeby się zwijać a moje prawie 900 zl zostało w portfelu... po powrocie skontaktowałam się z serwisem sony gdzie uzyskałam informację, że producent w lampie xl5200 wykorzystuje żarówkę philipsa lub osram każda żarówka ma nr, jest markowana i posiada oznaczenie gdzie została wyprodukowana, lampa zapakowana jest w pudełko markowane sony posiada oznaczenia/nr opisujące konkretny model lampy
facet albo nie ma świadomości co spzredaje, albo czyni to z premedytacją
w każdym razie przestrzegam potencjalnych klientów, którzy trafili na tego vipa na allegro
 

pa3

New member
Bez reklam
cze,
ostatni wpis z zeszłego roku :) ale może ktoś ma jakieś nowe godne polecenia miejsce gdzie moge kupić lampę (XL 5200 do tv KDS). Ponieważ mieszkam w bloku wolałabym przesyłke kurierską :) niz zwykłą do skrzynki. W polsce cena oryginalnej lapy z żarówką Philips to ponda 1700 zł o mało nie spadłam z krzesła jak udzielono mi info w jednym z polskich sklpepów internetowych do tego czas oczekiwania ok. 17 dni). Próbowałam też na allegro lampy ma jeden sprzedawca z pozoru to wielka warszawska firma, ale po blizszym przyjżeeniu się okazało się, że:
- firma zarejestrowana na adres typu "prestizowy adress bez konieczności wynajmu biura" czyli wynajmuje sie lipne miejsce gdzie sa jedynie skrzynki pocztowe, chciałam umówić się w siedzibie okazało sie to niemozliwe odbiór tylko na mieście od serwisanta,
umówiłam sie wiec osobiscie zeby lapmę odebrać okazało się ze nie moge dostac faktury od razu tylko przesyłają ja pocztą (?!) pytam więc faceta czy wystawi mi jakis dowód zakupu - nie może :)
pytam czy w takim razie podpisze mi umowe kupna sprzedazy i podstempluje - nie może :) on mi lapmę ja mu kase, a potem szukaj wiatru w polu :)
lampa w cenie ok 850 zl okazała się (nawet nie wiem jak to nazawac) produktem na ktorym nikt sie nie podpisał no name'owa żarówka tandentnie wykonana obudowa miała też wadę tam gdzie mocowanie kabli jest pod katem w tej było płasko co może chyba utrudnić montaż...
zapytałam dlaczego skoro lampa jest oryginalna zarówka nie jest podpisana philips czy chocby osram ;) facet powiedział, że philips juz nie robi tych lamp i teraz sony ładuje własnie takie :)
strasznie duzo gadał dosłownie jakby chciał mnie zagadać i niedać chwili oddechu na refleksję
kobieca intuicja podpowiedziała mi żeby się zwijać a moje prawie 900 zl zostało w portfelu... po powrocie skontaktowałam się z serwisem sony gdzie uzyskałam informację, że producent w lampie xl5200 wykorzystuje żarówkę philipsa lub osram każda żarówka ma nr, jest markowana i posiada oznaczenie gdzie została wyprodukowana, lampa zapakowana jest w pudełko markowane sony posiada oznaczenia/nr opisujące konkretny model lampy
facet albo nie ma świadomości co spzredaje, albo czyni to z premedytacją
w każdym razie przestrzegam potencjalnych klientów, którzy trafili na tego vipa na allegro

nie lepiej dać starą lampę do regeneracji, koszt 300-450 zł sklep: video head
 

pinky

New member
tv cyfrowa naziemna DVB-T

Czy ktos odbiera na SONY KDS 55200 cyfrową tv naziemna DVB-T.Podobno mam MPEG 2 a nadaja w MPEG4.Czy da sie zamienić ,wgrać.Jak ktos cos wie to prosze o odpowiedź
 

foamclene

New member
Czy ktos odbiera na SONY KDS 55200 cyfrową tv naziemna DVB-T.Podobno mam MPEG 2 a nadaja w MPEG4.Czy da sie zamienić ,wgrać.Jak ktos cos wie to prosze o odpowiedź

nie odbiera obrazu, jest tylko dźwięk i opisy i nic sie nie da zrobić :)
czy Twoj KDS ma wadę modułu optycznego tzn. zielony obraz? Przy moim zgiłozielonym obrazie brak mpeg4 wydaje sie być zupełnie nieistotny ;)
 

gregto

New member
nie odbiera obrazu, jest tylko dźwięk i opisy i nic sie nie da zrobić :)
czy Twoj KDS ma wadę modułu optycznego tzn. zielony obraz? Przy moim zgiłozielonym obrazie brak mpeg4 wydaje sie być zupełnie nieistotny ;)
Tak u mnie pojawiło się również to zjawisko. Obraz generalnie jest zielonkawy. Mam jeszcze telewizor na gwarancji - tylko jak go wieźć -takiego grzmota do serwisu:-(. A ta wada modułu optycznego to pewne?
 

Pawliko

New member
Witam!
Mam KDS-55A2000, i do tego taki problem, pewnie głupi, ale nie mogę tego ogarnąć :D
robię tak jak jest w instrukcji i coś nie idzie, nie zapamiętuje się. Mianowicie: Nie wiem jak zaprogramować programy z naziemnej tv. Wchodzę w manualne, ustawiam tam sobie program np. 02, wybieram numer kanału, daję potwierdź i OK. I niby powinno być zapamiętane. Problem w tym, że nie jest :/ i tak za każdym razem. Raz, przypadkiem, nie wiem jakim cudem, udało mi się TVP1 zaprogramować. Kolejnych programów już nie mogę :(

proszę o pomoc :)
pozdrawiam!
 

pinky

New member
Najpierw odpowiedź.KDS 55 nie ma dekodera BVTwiec sygnału z naziemnej nie zapamięta.
Ja mam inny problem.
Po 12 latach mój świetnie chodzący kds 55 zaczął się samostarować.
Objawia się to tym ze w pierwszej godzinie potrafi się sam wyłączyć po czym ponownie sam włączyć.Jest to denerwujące bo dopiero po paru takich akcjach pracuje normalnie.
Lampę wymieniłem na nowa i oprócz znacznej poprawy obrazu problem dalej funkcjonuje.
Może ktoś miał coś takiego i pamięta.
Z góry dziekuje:roll:
 
Do góry