55" Sony 3LCD Full HD KDS-55A2000 ... wszystko o tym tv

kamik

New member
jarwisz napisał:
A przeglądałeś linka @KRadzi - są tam screeny 1080p a ponadto w Bravia X w instrukcji napisano "akceptuje full HD" - tu tego nie ma więc chyba daje sobie z tym radę

@KRadzi - to była przenośnia- chodziło mi że lampa jest strasznie droga

pozd
Wydaje mi sie, że screeny to poprostu dvd lub HD 720p uscalowane do 1080p.
To, że nie jest napisane, że akceptuje 1080p nie oznacza wcale, iż sprawa ma się inaczej niz w Bravii. Nie ma dosłownej wzmianki o tym że akceptuje 1080p bez żadnych przeróbek.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tak na 100% to w większości LCD FullHD nie ma konkretnych informacji
są takie - odbiera FullHD i już
dopiero mniej więcej za tydzień mogę dać Ci konkretną odpowiedz - już po prezentacji.Będę testował ten LCD i 2 inne

pozd
 

Martain

New member
Witam,
Mam pytanko z innej beczki.
Jaka powinna być optymalna odległość by oglądać to cudo.
Mam 3m do ekranu i zastanawiam się czy to wystarczy ?
Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Pozdrowienia
 

havranek

New member
margel napisał:
Wedlug instrukcji :
50" - 2m
55" - 2.10m
60" - 2.20m

Witam...nie wiem nie znam sie ale zabiore glos bo mam ten sam zgryz...- odleglosc. To co podajesz to chyba "odbior wzrokowy" przy zrodle FullHD...Jakos mi sie nie chce wierzyc ze jak sobie puszcze zwykłą tvp1 siade nawet 3 metry od tego tv to ogarne to wszystko bez jakis szmerow szumow itp itd...Prosze mnie wyprowadzic z bledu jesli sie myle bo to naprawde bardzo istotne. Ja mam do ekranu 2,5-3 metrow i nie bede ogladal tylko filmow z dvd, wiekszosc to bedzie zwykla tv z cyfry +...no chyba ze inna platforma da mi premiership;-)

pzdr
Michal
 

Sober

New member
Martain napisał:
no to się mieszczę ;)

jeszcze jedno czy warto zainwestować w DVD z HDMI (upscalerem) do tego TV czy sam odbiornik przeskaluje obraz na wyższe rozdzielczości ?

Oczywiście że odbiornik Ci przeskaluje obraz do rozdzielczości matrycy bo inaczej miałbyś obraz na malutkim prostokąciku na środku ;-)

Warto żeby DVD miało wyjście cyfrowe (niekoniecznie upscaller), bo wtedy unikasz konwersji CA i potem AC w odbiorniku i w efekcie obraz jest ostrzejszy.

Tylko pytanie - jaki ma sens kupowanie takiego odbiornika do oglądania DVD w systemie PAL lub co gorsza NTSC?
 

Martain

New member
Sober napisał:
Tylko pytanie - jaki ma sens kupowanie takiego odbiornika do oglądania DVD w systemie PAL lub co gorsza NTSC?

Na tą chwilę nie mam innego źródła HDTV, chyba że N ale to w przyszłości, a TV muszę zmienić bo stary poczciwy Philips trochę zaczyna szwankować. W tej sytuacji chyba będzie lepiej jak DVD przeskaluje obraz po HDMI ?
 

Sober

New member
Martain napisał:
Na tą chwilę nie mam innego źródła HDTV

DVD to w żadnym wypadku nie jest źródło HDTV :) A jeśli myślisz o zakupie TV "na przyszłość" to czemu nie, tylko że za rok-dwa na pewno będą inne ciekawe odbiorniki Full HD, na pewno w korzystniejszych cenach.
 

Martain

New member
Sober napisał:
DVD to w żadnym wypadku nie jest źródło HDTV :) A jeśli myślisz o zakupie TV "na przyszłość" to czemu nie, tylko że za rok-dwa na pewno będą inne ciekawe odbiorniki Full HD, na pewno w korzystniejszych cenach.

Wiem że DVD to nie HDTV, żle mnie zrozumiałeś.
Jeżeli chodzi o czekanie to można to robić w nieskączoność ;-) i nic mi to nie daje. Myślę że na tą chwilę ten TV jest bardzo ciekawą propozycją.
 

Sober

New member
Martain napisał:
Wiem że DVD to nie HDTV, żle mnie zrozumiałeś.

No to pełna zgoda :)

PS: Upscalling w DVD to może być troche problematyczny bo tylko pojedyncze modele przesyłają sygnał 1080p (ponoć nie jest on nawet częścią standardu), a TV przyjmie taki sygnał lub nie przyjmie... nie wiadomo :) Upscalling do 720p a potem w TV do 1080 jest raczej bez sensu. Najbezpieczniej więc chyba przesyłać po HDMI po prostu sygnał 576i (lub 576p) i niech Sony sobie to przeskalowuje. Przy tej klasy TV na pewno nie ma tam w środku byle jakich przetworników.
 

scott

New member
mozna porównac

W Kraku w Tesco przy Kapelance w Mix'ie stoja obok siebie KDF 50" A11E i KDS 55". Mozna porównac.

Ogladalem demo HD z odleglosci 7 stóp (210 cm) i wnioski sa takie ze obraz jest w oczywisty sposób lepszy niz w KDF'ie co dotyczy nie tylko ilosci szczególów ale ogólnego odbioru wyswietlanego obrazu.

Czern jest ladna ale przede wszystkim dynamika obrazu, czyli rozpietosc miedzy czernia a biela wydaje sie duzo lepsza. W pólcieniach ciagle widac duzo szczególów a jasne miejsca nie sa przeswietlone.

Rzeczywiscie odleglosc 7 stóp jest optymalna odlegloscia dla przekatnej 55", choc spokojnie mozna ogladac z blizsza. Nie zaobserwowalem zadnych negatywnych zjawisk lub wad, do których trzeba by sie przyzwyczajac,

z wyjatkiem jednej,

która jest chyba uroda TV projekcyjnych tej firmy - katy patrzenia na obraz wydaja sie byc takie same jak w poprzednich modelach. Z tej odleglosci (7') trzeba usiasc i raczej sie nie ruszac. Tu JVC wypada lepiej.
 

Sober

New member
Dzieki za info! Byłem tam wczoraj i muszę potwierdzić że KDS na materiale 1080i nie zostawia suchej nitki na KDF. Kąty niestety na moje oko takie same jak w KDF - to już chyba ograniczenie technologii projekcyjnej (a ciekawe bo np przy Samsungu DLP miałem wrażenie że kąty pionowe są lepsze).

To że rozdzielczość lepsza to oczywiste (można oglądać niemal z oczami przy ekranie!). Jednak rozdziałkę 720 punktów trzeba traktować jako nieco lepszy PAL (20% więcej linii + rozszerzony do formatu 16x9), prawdziwe HD to 1080 linii! Chociaż wciąż zastanawiam się czy z 3-4m będzie jeszcze widać różnicę? Kontrast też lepszy, choc te klipy demonstracyjne i tak są bardzo kontrastowo nagrane więc aż takiej różnicy nie było. Największa różnica była przy szybszych sekwencjach - na KDF krawędzie się BARDZO wyraźnie szatkowały - przyznam że nie spodziewałem się tego... pewnie to wina skalowania sygnału w dół na tym odbiorniku, ale nie powinno to być aż tak widoczne... przy sygnale 720p może by nie było tego efektu ale co z tego skoro np kanały na 'n'-ce będą nadawane w 1080i?

Tym samym muszę wycofać to co napisałem na początku wątku nieco prowokacyjnie ;-) że nie ma sensu inwestować w ten TV. Myliłem się. Teraz, po tym co zobaczyłem, chyba sam dozbieram pieniążki i przy okazji może cena nieco spadnie ;-)
 

scott

New member
Sober napisał:
na KDF krawędzie się BARDZO wyraźnie szatkowały - przyznam że nie spodziewałem się tego... pewnie to wina skalowania sygnału w dół na tym odbiorniku, ale nie powinno to być aż tak widoczne... przy sygnale 720p

Tu chyba jak zwykle Sony dala ciala. Oni maja taki brzydki zwyczaj ze robia sprzet w ktorym wszystko (lacznie z obudowa : ) jest w najlepszym gatunku ale jedna rzecz jast skopana. Dlaczego? Bo to i tak sie sprzeda (odpowiedz glownego serwisu).

Wiec podejrzewam ze w KDFie procesor odpowiedzialny za zmiany rozdzielczosci i deinterlacing jest po prostu do bani czyli delikatniej mówiac: bardzo "tani". Wiem o czym mówisz, bo tez to widzialem, ba, rzucilo sie w oczy. Najwyrazniej nie wyrabia przy jednoczesnej deinterlatyzacji i downscalingu.

Czy z 4 metrow bedzie widac roznice? Na pewno nie. Nie przy 50". Pelne HD nie jest pomyslane jako obsluga 50 calowych telewizorkow. To jest dla 80 do 100 cali i wiekszych przekatnych. Do projektorów na cala sciane! : )

Ale - nowy sprzet wygrywa i to jest to. I przy tym jest na pewno wart swojej ceny. Nie ma sie do czego przyczepic. Ciekaw jestem jak z ustawieniami, bo tego nie sprawdzalem (ostrosc, kontrast itp). Ten ktory teraz stoi jest bardzo dobrze ustawiony.
 
Ostatnia edycja:

color1

New member
Ceny sprzetu np. SONY KDS-55A2000

Czy ktos moze mi wytlumaczyc jakie jest uzasadnienie, ze ceny sprzetu "na zachodzie" tak znaczaco roznia sie od naszych ? Nosze sie z przymiarka do zakupu tytulowego TV i porownujac ceny chociazby przedstawianych w cnet (w granicach 2100-2500 usd) z naszym allegro (ok.9500 pln), zastanawiam sie skad tak duze dysproporcje ? Przeciez indywidualni importerzy nie kupuja w pierwszym lepszym "sklepie" i pewnie znacznie ponizej cen rynkowych... Z reszta dotyczy to wiekszosci sprzetu, nie tylko tego o ktorym pisze. color1
 

Mzzyku

New member
Sory ale tak po przeliczeniu na usd na zł to wychodzi ta sama cena. Moze mi sie wydaje ale jakos nie robi to na mnie wrazenia. tak juz poprostu jest
 

musti

Banned
Nie prównuj cen na rynku amerykańskim, bo to nie ma sensu. Są m.in. pewne uwarunkowania jak NTSC, 110V itp.
Patrz i porównuj ceny w Europie.
 

Mazoku

New member
Sprawa jest banalnie prosta: oni są bogatsi. W Polsce 50" telewizor HDTV to luksus, na który niewielu może sobie pozwolić. Mały popyt = mało sprzedawanych produktów = duże marże dla producentów i dystrybutorów. W USA natomiast niemal każdy przedstawiciel klasy średniej może sobie taki kupić. Sprzedaje się więc ich dużo, toteż i ceny są niższe.
 
Do góry