Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

helcik

New member
ADMIN EDIT:

wega-50_cw_im.jpg

Telewizor 3LCD 50" i 42"
Wbudowany tuner telewizji cyfrowej
Obsługa technologii HD
HDMI™
Rozdzielczość 1280 x 720 pikseli​








Witam!
Widziałem w salonie Sony porównanie nowych modeli Sony Bravia:
LCD 40" i
KDF-E42A11E (tylnoprojekcyjny 42")

Tylnoprojekcyjny jest o 2000 tańszy (7600) i moim zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja. Jakością obrazu nie odbiegał od LCD i przy obrazie HD prezentował się znakomicie. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników na temat tego modelu. Dodam że model 50" jest niecały 1000zł droższy. Moim zdaniem rewelka. Co myślicie na ten temat?

Pozdrawiam,
rol@nd
 

kenner

New member
Tez mnie ten TV ciekawi. Jedynym minusem moze byc koniecznosc wymiany lampy za jakis czas. Jeden ze sprzedawcow na allegro twierdzi, ze lampa starcza na ok. 8000 godzin. Ile w tym prawdy - nie wiem.
 

helcik

New member
Pytałem sprzedawcę w salonie ;-) i twierdził to samo - 8000 godzin. Lampa kosztuje ok. 1300zł. Nie wiem czy koniecznosc wymiany lampy to wada czy zaleta, ale po jej wymianie TV masz jak nowe. Zakładając, że elektronika wytrzyma, TV może Ci służyć wiele lat. Nie można tego powiedzieć o LCD czy plazmach. Wypalonego panelu nie wymienisz...

Pozdrawiam,
rol@nd
 

leotdi

New member
odpowiem Wam,

gdyż to SAMSUNG dostarcza panele 3LCD (LCD) do Sony :!:

Sam posiadam od 1 1/2 roku 3LCD odbiornik tylnoprojekcyjny SAMSUNG SP46L5H1X (46"). Wcześniej przed 46" były projektory 42".

Sam panel jest OK (SP465H1X to również odbiornik TV o 2 tunerach analogowych) a na co dzień używam go głównie jako TV. Panel daje jasny obraz, nawet w słońcu, za co go bardzo cenię. Lampa ma żywotność ok. 8.000 godzin. Sam posiadam własną nastawę (użytkownika), aby zmniejszyć jasność i dzięki temu wydłużyć jej żywotność (ale tylko dla TV). Prędziej raczej zmienię ten odbiornik niż wymienię lampę :!: Po 1 1/2 roku "zrobiłem" 1.000 godzin (a wiem to, bo kombinacja naciśnięcia przycisków w kolejności INFO -> MENU -> MUTE -> POWER "otwiera" menu serwisowe, gdzie podawany jest min. czas pracy lampy.

Doradzam postawić na projektor 3LCD (ale tylko 3xLCD :!: ) niż na odbiornik LCD. Po pierwsze taniej, po drugie rozmiar obrazu za te same pieniądze jest o niebo większy, po trzecie dzięki 3LCD kolory są wręcz bajeczne (i czyste jak łza). Kąt widzenia w poziomie jest szeroki, natomiast w pionie jest trochę gorzej, ale przecieżnikt nie ogląda na stojąco :D

W Niemczech ten Samsung kosztuje poniżej 2.000 EUR.
 

tom

New member
Posiadam odbiornik z tylną projekcją SONY KDF - E50A11E (niestety musze go sprzedac). Chcę przekazać kilka cennych uwag dla tych z Was, którzy interesują się tą technologią.

Przede wszystkim przepiękne kolory (brak efektu tęczy). Obraz bardzo szczegółowy na całej powierzchni ekranu, idealna zbieżność kolorów (różnie to bywa w innych odbiornikach z projekcją tylną), czerń zdecydowanie lepsza niż w telewizorach LCD, dzięki dynamicznej przysłonie no i na koniec ogromny ekran 5o cali - 127 cm po przekątnej ...

Jeszcze jedna moim zdaniem cenna uwaga - odbiór programów ze zwykłej kablówki - bardzo dobry. Byłem pozytywnie zaskoczony po atomatycznym wyszukaniu kanałów. Obraz łagodny dla oka, pozbawiony szumów i zakłóceń. Włączona cyfrowa redukcja zakłóceń nie wpływa znacząco na rozdzielczość sygnału.

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania chętnie postaram się odpowiedzieć.
Wystawiłem ten odbiornik na Allegro, może to kogoś z Was zainteresuje:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77971532

Pozdrawiam
 

helcik

New member
jak podłączyć pc z dvi i vga ati x700 do lcd wejście com

to jest to samo, kolega miał chyba na myśli, żeby stawiać na 3LCD a nie na LCD, bo to zdecydowanie co innego ;-)

Pozdrawiam,
rol@nd
 

hawk70

New member
Też ma Bravię 3lcd 50" i jestem super zadowolony. W momencie, gdy będę musiał zmienić lampę będzie pewnie kosztować 300 PLN (za kilka lat) a i tak wychodzi to o niebo taniej niż porównywalna plazma (6,5 tys PLN do minimum 15 tys pln). Tak więc nawet gdybym miał wymieniać lampę co rok to i tak jestem do przodu.
O co chodzi z tą zbieżnością kolorów, która jest zmorą tylnoprojekcyjnych? Ja nic nie zauważyłem ale może czegoś nie wiem?
Jarecki
 

helcik

New member
Witam!
Po dłuższym czasie zbierania informacji zdecydowałem się na ten TV. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Mam nadzieję, że w połączeniu z Xboxem jako centrum multimedialnym będzie super. 50" robi swoje, a przy problemach z plazmami i przy cenach LCD i plazm stosunek cena/jakość wypada bardzo dobrze.

No to nic tylko kupować.
Czy są jakieś sklepy internetowe z dobrymi cenami na ten TV oferujące zakupy ratalne?

Pozdrawiam,
rol@nd
 

hawk70

New member
A teraz trochę dziegciu ;-(
Jestem super zadowolony z tego telewizora ale też dostrzegam wady:
1. Współpraca z komuterem jest taka sobie
2. Ilość nowoczesnych wejść jest zbyt mała (jedno HDMI i jedno Component to trochę za mało). Przy czym HDMI jest opisane jako wejście do Tunera SAT (ale u mnie działa z DVD więc nie ma problemu). Za to wejście Component jest napisane jako wejście odbierające jedynie sygnał z DVD - jestem na etapie sprawdzania czy będzie działało na tunerze SAT. Oddzielny temat to to, że nie wiem co mogą złącza SCART gdyż jedyna informacja mówi o zgodności ze standardem CENCELEC a nie wiem co to znaczy.
 

Dara

New member
8000 godzin pracy to troszke krótko.... no i eksplaatacja jest też troszke kosztowna bo 1300zł za lampy przy takim czasie żywotności....
 

sepulator

New member
sygnał na scart jest tak samo dobry jak na component.Najlepszy jest na hdmi.Lampa na dzień dzisiejszy kosztuje 850zl.(w USA 125$)za 3-4 lata może będzie to 300-400.Jeżeli policzysz koszty exploatacji ( sony pobiera 175W plazma 400-500W.) to i tak jesteś do przodu.
szczęśliwy posiadacz sony kdf-50
PS.Proponuję przejżeć inne wątki tego forum
 

hawk70

New member
To akurat to bzdura bo nie 1300 tylko 800 (raz na 4-5 lat) więc nie dramatyzujmy. Po 5 latach trzeba dać 15 tys za nową plazmę z wypalonym pikselem lub znaczkiem TVN ;-). Poza tym za 5 lat to nie będzie 800 tylko 300 lub mniej. Gdzie są wady tam są ale to wada modelu a nie technologii.
 

Bartholoomew

New member
Czy ten telewizorek obsługuje progresiv scan na złączu component, gdzieś wyczytałem że nie. Czy posiadacze ( szczęsliwi ) mogą się wypowiedzieć?
 

KrzyHo

New member
hawk70 napisał:
A teraz trochę dziegciu ;-(
Jestem super zadowolony z tego telewizora ale też dostrzegam wady:
1. Współpraca z komuterem jest taka sobie
2. Ilość nowoczesnych wejść jest zbyt mała .

Ad1 Gwoli ścisłości trzeba dodać że współpraca przez D-sub (starsze kompy) jest taka sobie, bo rozdzielczość jest tylko 1024x768.
Po DVI (nowsze kompy), znakomicie działa rozdzielczość 720p gdzie mamy wypełniony cały ekran a filmy z kompa też "zasilają" każdy piksel tegoż ekranu.
Ad2 Jeśli wszystkie urządzenia podłączamy bezpośrednio do TV to się zgadza. Ale przecież nie po to ludzie wymyślili Amplitunery A/V do kina domowego żeby prowadzić od każdego "klocka" osobny przewód :)
U mnie do TV dochodzi tylko przewód HDMI a całą plątaninę kabli mam za stosikiem różnorakich "klocków".
Tak więc z mojego punktu widzenia ten telewizor ma sporo za dużo wejść (6), bo korzystam tylko z jednego HDMI (komp też podpięty do A/V)

Pzdr
KrzyHo
 

hawk70

New member
Wiem, wiem - jak rozumiem masz przyzwoity amplituner ;-). Ja na razie działam na starym i to mi przeszkadza. Specjalnie otworzyłem nowy wątek aby ktoś mi poradził jaki amplituner wybrać. Za to współpraca z kompem - zgadzam się ale u mnie komp z DVI jest 15 metrów od telewizora (inny pokój). Pozistaje mi jedynie laptop (w sumie niezły i nie mam go po co zmieniać) który niestety nie ma wyjścia DVI i stąd mam ten problem.
 

KrzyHo

New member
W najnowszym Audio-Video jest test Denona AVR-1906, który kosztuje cennikowo 1800 zł i spełnia wszelkie wymagania nowoczesnych połączeń. Nie ma co prawda HDMI, ale jeśli nie chce się puszczać dźwięku na telewizor tylko przez Amplituner (w końcu po to się go kupiło) to złącze Component (jako równoważne jeśli chodzi o wizję z HDMI) jest w zupełności wystarczające.
 

wojciechp

New member
Czym różni się Wega od Bravii?

Widziałem w necie fotkę tv projekcyjnego wyglądającego dokładnie jak KDF-E42/50A11,ale na froncie w górnym lewym rogu miał napis Wega,a nie Bravia. Stąd moje tytułowe pytanie.
 
Do góry