Problem z JVC HD 56Z7R

piotrek6000

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem nowego projektora JVC 56". Jestem zaniepokojony jednak zaniepokojony pewnym zjawiskiem. Mianowicie, na środku ekranu, podczas gdy telewizor jest wyłączony, widoczne jest lekkie, okrągłe "rozjaśnienie", ciągnące się do dołu ekranu. Tuż obok niego, po prawej stronie, zauważalny jest natomiast ślad o długości 10-15 cm wyglądający tak, jakby ktoś przejechał palcami po ekranie (chyba 3 równoległe linie, każda o szerokości ok. 1 cm). "Palcowaty" ślad widoczny jest tylko po zbliżeniu się do wyłączonego ekranu na odległość co najmniej 1m, widać go także przy odpowiednim wytężeniu wzroku przy wyświetlaniu np. blue screenu. Rozjaśnienie można natomiast zauważyć z większej odległości (przy wyłączonym ekranie), widać je też przy wyświetlaniu jednobarwnej, ciemnej planszy. Nie są to na 100 % odbicia, ekran jest całkowicie czysty, do tej pory niczym go nie myłem. Czy może być to w takim razie wada techniczna czy są to może odbicia wewnętrznych podzespołów JVC'a? Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym przypadkiem w swoim projektorze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na kilku sztukach które sprzedalismy nie było zadnych efektów na włączonym ekranie. Jedyny ślad który jest dotyczy wyłączonego telewizora , ale to nie ma wpływu na obraz - jest w postaci płynnego odbicia lustra.
Telewizor gra znakomicie, ma trzeci wymiar - największą jasność i głębię na rynku. I musi grać bez zarzutu.
Zgłoś zdecydowanie problem do JVC . Ale ciekawy jestem gdzie kupiłeś - bo już dawno zniknęły z rynku a następna dostawa ma być koniec sierpnia, ponieważ fabryka jest jedna w Meksyku.
pozdrawiam
 
Do góry