projekcyjny samsung z hd ?

hollly

New member
Witam
wczoraj w jednym ze sklepów rtv znalazłem tv projekcyjny Samsung PS43 i dalej nie pamiętam chyba Q HL. na obudowie była informacja ze jest HD ready oraz info 1080i. Z tego co sie orientuję to jeszcze projektor starszego typu. Cena 2900. Spotkaliście sie z takim czyms ?? sprzedawca mowil ze cena taka ponieważ to tv z ekspozycji, pracuje około 4 miesięcy. Gwarancja 2 lata.
 

hollly

New member
Samsung 43q5hl

wróciłem właśnie ze sklepu. potwierdziłem to SAMSUNG 43Q5HL . pooglądałem sobie go przez godzinkę. DVD, zwykła antena, polsat cyfrowy. I powiem tyle, mi to wystarczy, naprawdę jakość niezła, przy dvd jak dla mnie rewelka. Ze stacji własciwie wszystkie ok, oglądałem nawet polonie i tv5 i jakość zaskakująco dobra. Za taką cenę mogę kupić lcd deawoo ewentualnie jakiegoś philipsa 32". Zdecydowałem jednak się na tego samsunga. Dziwi mnie tylko fakt, że na obudowie wytłoczone jest HD ready a w info od producenta nie ma takiej informacji, jedynie co znalazłem to, ze rozdzielczość to 1080i.....
 

Tanhauser

New member
hollly napisał:
wróciłem właśnie ze sklepu. potwierdziłem to SAMSUNG 43Q5HL . pooglądałem sobie go przez godzinkę. DVD, zwykła antena, polsat cyfrowy. I powiem tyle, mi to wystarczy, naprawdę jakość niezła, przy dvd jak dla mnie rewelka. Ze stacji własciwie wszystkie ok, oglądałem nawet polonie i tv5 i jakość zaskakująco dobra. Za taką cenę mogę kupić lcd deawoo ewentualnie jakiegoś philipsa 32". Zdecydowałem jednak się na tego samsunga. Dziwi mnie tylko fakt, że na obudowie wytłoczone jest HD ready a w info od producenta nie ma takiej informacji, jedynie co znalazłem to, ze rozdzielczość to 1080i.....
http://www.samsung.com/pl/products/television/projectiontv/sp_43q5hl.asp

Odpuść sobie, to żadne HD, tylko klasyczna ściema. Jeśli nie obsługuje przynajmniej 720p, to nie ma co mówić o HD.
 

Tanhauser

New member
hollly napisał:
a nie obsługuje 720p?? bo gdzies wyczytałem ze obsługuje
Na stronie Samsunga nie ma żadnej informacji na ten temat. "Obsługa" 720p może polegać na stratnej kompresji wyświetlanego obrazu. Moja rada: upewnij się na 100%, bo może szkoda nerwów, pieniędzy i czasu ;).
 

JacekW.

New member
Witam,
Też bym sprawdził, szczególnie ile czasu przepracowała lampa, bo to jest ważne. Mam SP 46 L 6 H, oczywiście jest droższy, ale na pewno obsługuje 720p, a obraz niczego sobie. Ja zastanowiłbym się na tym zakupem.
Jacek
 
Ostatnia edycja:

hollly

New member
dzięki za rady. Jednak wczoraj przytaskałem to pudło do domu i podłaczyłem do dvd (z media markt za 79 pln). Mówcie co chcecie ale jak dla mnie rewelacja. Po prostu oglądanie to przyjemność. Zapuściłem go również rano przy wpadającym świetle do pokoju (b. mocno) i też bez żadnych problemów. Jestem zadowolony, za cenę 2900 kupiłem coś co spełnie moje oczekiwania. Za tą cenę kupiłbym może jakieś pewnie kiepskie lcd 32. i kląlbym jak cholera (salon mamy duży bo jakieś 60 m2. Zaraz ktoś mi tu odpowie, że głupota i takie tam. Jednak mi nie zależy, żeby tv wisiał na ścianie i robił wrażenie (szczególnie za 6000 pln), wolę jednak pojechać za róznicę w cenie na wakacje.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.
 

hollly

New member
Po tych paru dniach wrażenia jak najlepsze. W piątek podłaczyli mi dekoder polsatu i tak jak myslałem jest super. w sobotę urządziliśmy sobie noc filmową i stwierdziliśmy z żoną i znajomymi, że zakup bardzo udany :)
 
Do góry