Samsung SP50L7HX czy Sony KDF 50??

eprinton

New member
Chciałem kupić sobie TV set do kina domowego - pokój 4x5 m. No i wyszło mi, że najlepszy będzie projekcyjny.Oglądałem KDFa Sonego i Samsunga 7kę (ten na nodze). No i oczywiście nie mam pojęcia którego kupić. Sony tańszy ale podejrzewam, że za to technologia 3LCD jest nieco w tyle za DLP (chociaż mogę się mylić). Do tego obraz porównywałem synchronicznie na obu przy max kontraście i 50% jasności. Samsung lepszy. Ale kosztuje trochę więcej niż sony. Proszę o pomoc bo nie wiem jak się do tego zabrać a fajnie by było MŚ pooglądać z sąsiadami na nowym tv...A może Samsung 6 wystarczy? i co to są te literki H, HX, HV, HL itepe??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsung też mi się podobał
ale ogladałem tylko prezentację z HD .
Sony - to już sprawdzona wielokrotnie marka - i wpisów pochlebnych czytałem przynajmniej kilkaset.
Myśmy też zrobili kilkadziesiąt prezentacji. Sony wśród telewizorów 50 " w klasie cenowej - zajmuje u nas również pierwsze miejsce.
Zostałbym przy Sony.
pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
Tyle tylko żę Sony KDF 50 to inna klasa cenowa niż Samsung SP50L7HX.
Nie lepiej zawierzyć własnym oczom i wybrać ten model który wg ciebie gra lepiej ?
 

eprinton

New member
właśnie o to chodzi. Sony to ok 8000 pln (bez stolika) a samsung to ok. 11000 (z nogą-stolikiem). dodatkowo, zadzwoniłem do samsunga polska i pani mi powiedziała, że nie ma żadnej różnicy w wyświetlaniu i oglądaniu obrazu pomiędzy SP50L6HX (ok. 6500pln bez stolika) a tym SP50L7HX... więc wychodzi na to, że samsung...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
nie ma sensu

eprinton napisał:
właśnie o to chodzi. Sony to ok 8000 pln (bez stolika) a samsung to ok. 11000 (z nogą-stolikiem). dodatkowo, zadzwoniłem do samsunga polska i pani mi powiedziała, że nie ma żadnej różnicy w wyświetlaniu i oglądaniu obrazu pomiędzy SP50L6HX (ok. 6500pln bez stolika) a tym SP50L7HX... więc wychodzi na to, że samsung...

wydaje mi się, że nie ma sensu płacić za Sony KDF 50" więcej niż 5999 zł...
no ale jak ktoś chce zapłacić 8K to przecież go nie powstrzymam :)
 

KRadzi

New member
W Auchan (Swadzim pod Poznaniem) 50'-ka stoi po 6660 (albo 6690).
W MM (KingCross) tez cos kolo tego. Za 8000 to ja juz dawno nie widzialem.
W Niemczech trzy dni temu spadlo ponizej 1300 EUR (ca. 5070 PLN)

Pozdrowienia
KRadzi
 

eprinton

New member
8k za soniaka widziałem w salonie sony. w auchanie był za 6.6k ale sprytnie postawiony na górze, żeby kiepski obraz wyświetlał - tak ze 3m wzrostu by trzeba mieć, żeby widzieć co tam pokazywali... napędzają klientów plazmie i lcdekom... :)

na razie mam ofertę z jednego sklepu na Samsunga 50" 6HX plus kino domowe za 6200...wiem już ze za design nagrodzony czymś tam samsung liczy sobie całkiem, całkiem...
 

mar

New member
Tak rzeczywiście L6 i L7 zasadniczo się nie różnią. Wybierając Sony-Samsung, postaraj się wybrać obraz, który bardziej Ci się podoba. Pamiętać trzeba jednak o tym, że technologia 3LCD to technologia stara a ostatnio tylko odświeżona. DLP to technologia, która cały czas się rozwija i do tej pory nie mogła być często używana - była zarezerwowana dla przemysłu zbrojeniowego. Trzeba też wiedzieć o tym, że koszt eksploatacji DLP jest zdecydowanie niższy, tu wymienia się tylko lampę (koszt ok. 1000zł) bo o panel DMD nie musimy się martwić jego niezawodne działanie przewidziane jest na kilkadziesiąt tysięcy godzin - raczej nie będziesz go tyle używał i nie bedzie potrzeby wymiany. 3 LCD zaś, to trochę większy wydatek, lampa podobnie ale ze względu na bardzo wysoką temperaturę jaka panuje wewnątrz projektora po dwu może trzy krotnej wymianie lampy trzeba będzie wymienić matryce polisilikonowe, ponieważ nie będą się już nadawały a to już nie mały wydatek. Tak więc wybór należy do Ciebie, pamiętaj że to Ty będziesz go oglądał a opinie tu wystawione nie muszą niczego wskazywać.
 

mirad

New member
Witam,
o różnicach pomiędzy L6 i L7 Samsunga napisałem w innym wątku, ale ponieważ mało kto tam zagląda więc się powtórzę. Głownie chodzi o chip DLP nowej generacji zastosowany w L7 - Dark Chip 2 o znacznie lepszych parametrach. SP50L7HX i SP50L6HX to telewizory z różnych pólek. Ten pierwszy miał znakomite recenzje w zachodniej prasie, ten drugi - średnie, ale jest dwukrotnie tańszy. Do KDF 50 można porównywać L6 - to ta sama kategoria cenowa.
 

eprinton

New member
To ciekawe co mówisz. Jednak zarówno w samsungu polska, w ich folderze reklamowym oraz w wielu wątkach pisanych przez posiadaczy np. z USA (tam te modele nazywają się nieco inaczej: SP50L6HX=HL-R5067W, a SP50L7HX=HL-R5087W) jednoznacznie występuje informacja o braku jakichkolwiek różnic w technice wyświetlania. Różnice dotyczą designu.

Z drugiej strony dochodzę do wniosku, że całe te dyskusje są średnio użyteczne, gdyż generalnie każdy chwali to co już kupił, a porównywanie w salonie sprzedaży to generalnie lekki bezsens jest.

W sumie sam już nie wiem. Mam w firmie prawie wszystko samsunga - żadnych uwag. To pewnie zostanę przy Samsungu...
 

Milo

New member
Kdf

Czytam to co napisał Mirad i wydaje mi się ze 3LCD jest nowszą technoologia od DLP przecież ona juz jest dawno na rynku.I jeszce zacytuje "3 LCD zaś, to trochę większy wydatek, lampa podobnie ale ze względu na bardzo wysoką temperaturę jaka panuje wewnątrz projektora po dwu może trzy krotnej wymianie lampy trzeba będzie wymienić matryce polisilikonowe, ponieważ nie będą się już nadawały a to już nie mały wydatek." To prawda że trzeba wymienic te matryce ile to kosztuje i co ile sie wymienia??
 

mirad

New member
Informacje o różnicach między Samsungami L6 i L7 znalezłem kiedyś na stronie Samsunga w USA, tylko trzeba było trochę pogrzebać. Generalnie na polskich stronach producentów sprzętu informacje są zdawkowe lub wręcz ograniczają sie do sloganów reklamowych. Na stronie Samsunga w UK były też linki do recenzji w fachowych czasopismach. Przymierzałem się do kupna SP50L6HX, stąd moje poszukiwania. Ostatecznie postanowiłem poczekać na upowszechnienie standardu HDTV. Obraz o standardowej rozdzielczości wygląda na takich odbiornikach dużo gorzej niż na moim kilkuletnim 32 calowym Panasonic-u CRT.
 
Ostatnia edycja:

mar

New member
Zdecydowanie to błędna informacja L7 i L6 posiadają ten sam procesor DLP, wręcz przeciwnie to L6 ma nową tarczę kolorów. Ktoś tu chyba myli z wcześniejszą serią L3 i L5 gdzie był starszej generacji chip, który odbijał mniej światła.
 

mar

New member
3LCD jest starszą technologią, proponuję sobie przypomnieć Grand Wegę a o matryce proponuje zapytać w Sony.
 

pedro22

New member
mirad napisał:
Informacje o różnicach między Samsungami L6 i L7 znalezłem kiedyś na stronie Samsunga w USA, tylko trzeba było trochę pogrzebać. Generalnie na polskich stronach producentów sprzętu informacje są zdawkowe lub wręcz ograniczają sie do sloganów reklamowych. Na stronie Samsunga w UK były też linki do recenzji w fachowych czasopismach. Przymierzałem się do kupna SP50L6HX, stąd moje poszukiwania. Ostatecznie postanowiłem poczekać na upowszechnienie standardu HDTV. Obraz o standardowej rozdzielczości wygląda na takich odbiornikach dużo gorzej niż na moim kilkuletnim 32 calowym Panasonic-u CRT.
przeczytałem to co napisał mirad i sie przeraziłem stwierdzeniem że obraz o standardowej ...... czy to prawda że tak jest i jakbym ogladal z dekoderu polsatu to byloby niby tez gorzej niz np. w wyzej wymienionym kilkuletnim modelu panasonica ????
 

JacekW.

New member
Witam,
Pedro22, mam L6 tylko 46 cali, kilku osobom wysyłałem zdjęcia. Co do jakości standardowego obrazu to bym nie przesadzał (zresztą jakość na 21 calach zawsze będzie lepsza) mam satelitę C+, tuner DM5620 obraz idzie po komponencie (zdecydowanie najlepszy obraz). Niestety co można stwierdzić to jakość nadawania jest bardzo różna od dobrej (TVN do marnej HBO). Jeszcze jedna ciekawostka, duże znaczenie ma jakość poszczególnych komponentów w zestawie SAT np. po wymianie konwertera mam lekkie drgania obrazu na kanałach w większości o polaryzacji pionowej (coś w rodzaju przesuwnego piksela:eek: ), na poprzednim konwerterze było prawie na wszystkich. Jest promo HD SKY Italia (oczywista w SD), gdzie obraz jest brzytwa. Niestety duży TV obnaża jakość nadawania. Co do zwykłego kabla to nie chcę się wypowiadać bo moja instalacja woła o pomstę do nieba:( . Jak chcesz zdjęcia to daj maila to coś Ci prześlę.
Jacek
Przy cenia 5600 zł to myślę że dobra propozycja, chociaż trochę głośno pracuje w nocy, ale zamontowałem wiatrak 8 cm (podobno b.cichy) przy wzmcniaczu, to niestety głośniejszy jest wiatraczek
 
Ostatnia edycja:

sly

New member
mar napisał:
Trzeba też wiedzieć o tym, że koszt eksploatacji DLP jest zdecydowanie niższy, tu wymienia się tylko lampę (koszt ok. 1000zł) bo o panel DMD nie musimy się martwić jego niezawodne działanie przewidziane jest na kilkadziesiąt tysięcy godzin - raczej nie będziesz go tyle używał i nie bedzie potrzeby wymiany. 3 LCD zaś, to trochę większy wydatek, lampa podobnie ale ze względu na bardzo wysoką temperaturę jaka panuje wewnątrz projektora po dwu może trzy krotnej wymianie lampy trzeba będzie wymienić matryce polisilikonowe, ponieważ nie będą się już nadawały a to już nie mały wydatek.
Czy jest ktos w stanie odpowiedziec na ten cytat?Nigdzie wczesniej na forum nie wyczytalem o wypalaniu sie matryc i troche mnie to zmartwilo.Bede wdzieczny za odpowiedz.
 

czaki

New member
boze o czym wy tu piszecie jakie wymiany na glowe pouapadaliście i straszycie dlp jak i 3lcd maja wady a awaryjne sa bardzej dlp woli ścisłości owszem matryce dziala ja brdzo dlugo ale nie kazdy jej pixel, czytam wiec wiem o czym pisze pozatym jka kupujesz nowe auto auto tez myslisz co sie zuzyje za 10 lat ? badz za 5 ?? nie! wiec nie strasz ludzi
ja nie czytalem jeszcze takich super opini i tylu zachwyconych ludzi tv sony 3lcd

a to juz samo za siebie mówi i co stanowi wybór
 

czaki

New member
Z tego powodu Siły Powietrzne USA zrezygnowały z zastosowania technologii DLP w samolotach bojowych

hahaha

panowie :):):) postawcie sobie kdf-a obok DLP to samo zobaczycie ja widzialem i wybralem KDF-a

a sasiad mowi ze jestem stukniety i po co mi grajaca ściana w domu :) ogladam dokladnie z 2,80 mb i nie mam zadnego problemu tv jest na okolo 5-7 lat kupiony ,
 
Do góry