samsung

pedro22

New member
Mam kolejne pytanie. Ostatnio byłem w sklepie Media Expert i pytałem się czym się różni samsung dlp sp-50l6hx od samsunga dlp sp-50l7hx. Sprzedawca odpowiedział, że jedyna różnica to wygląd, a tak poza tym reszta jest taka sama. Ta odpowiedź mnie troche zdziwiła bo miedzy tymi tv jest znaczna różnica w cenie. Czy to prawda że różnią sie tylko wyglądem, bo to było troszkę dziwne żeby dołożyć pare tysięcy na ładniejszą obudowe :)
 

derej

New member
Wydaje mi sie ze podstawowa roznica jest to ze L7 jest pelna panorama 16:9, co do reszty parametrow proponuje rzucic okiem na strone samsunga.

B.
 

mirad

New member
Różnica między Samsungami

Witam,
kiedyś interesowałem się tym zagadnieniem i z moich poszukiwań internetowych wynikało, że L7 oznacza nowszą generację chipa DLP - Dark Chip 2 (oczywiście o znacznie lepszych parametrach niż w L6). Informacje te znalazłem na stronach Samsunga, tyle że w USA lub UK - w tej chwili nie pamiętam. Na polskich stronach producentów sprzętu opisy ograniczają się przeważnie do sloganów reklamowych. Poziom wiedzy sprzedawców czasami sugeruje, że pracują w tej branży za karę, a jeśli dotyczy to też ludzi zatrudnionych u Samsunga, to po prostu żenada :(
 

JacekW.

New member
Witam,
Potwierdzam to co napisał @mirad, różnica jest chipie DLP (cos na ten temat piszą na stronie Fr) W L6 HD4 a w L7 HD2+.
Jacek
 
Do góry