Testowanie modelu KDF-E50A11E pod katem HD - prosba o podpowiedz lub komentarze.

c1

New member
Witam. Prosze o podpowiedz uzytkownikow KDF-ow.
Jestem po wstępnym testowaniu KDF-a jedynie pod kątem sygnalu HD.
- miejsce testu: Centrum Firmowe SONY PL (W-wa)
- źródła obrazu: 720p, 1080i, 1080p - pliki mpeg *.ts, bitrate od 12 do 20 Mb)
- zródło sygnału: notebook 2GHz(M), 1024MB, nVidia GeForce6800 (sprzętowe wsparcie wyświetlania HD)
- system: MS XPPro / nakładka Nvidia PureVideo
- kabel sygnałowy: DVI-I/HDMI
Przy przy wyświetlaniu sygnału HD 720p (Shrek, Nemo) na ekranie pojawia się migotanie szczegółów, każdy drobniejszy detal (palma, szprychy w cebuli) próbuje załapać sie na jakiś pixel do wyświetlenia.
Ta sama scena na wyświetlaczu notebooka - jest w pelni poprawna.
Przy większej dynamice scen (np. eksplozje) w materiale HD jest nienajlepiej z dynamiką obrazu.
Przy testowaniu byly regulowane parametry obrazu w zakresie
kontrastu - jasności - koloru - ostrości - odcieni i przysłony - ale niewiele to pomoglo.

Prosze o ew. komentarze, uwagi i podpowiedzi ale tylko odnosnie wyswietlania HD na KFD-ie.

c1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
o tym pisałem porównując JVC HD ILA - z innymi technologiami.
A wcześniej te same efekty istniały w LCD Sony serii S. Co również potwierdzali inni.
Ale odległość niweluje wszystkie niedogodnosci oka.
A w tej cenie 50" Sony - przy określonych odległosciach od ekranu stanowi dobry wybór.
 

c1

New member
- Pytanie do KIKI'ego - odleglosc ogladania

Dziekuje za komentarz, pragne jednak zaznaczyc, ze test byl wykonywany przy odleglosci ok. ~ 4 m od ekranu. Skoro "odleglosc niweluje niedogodnosci oka" - to jaka powinna byc praktyczna odleglosc oka od ekranu przy aby wspomniany efekt nie byl widoczny. Jednak w wiekszosci rozwiazan z 50" ekranem odleglosc od ekranu to "chyba" nie wiecej niz 5m.

c1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ten model dla mojej wrażliwosci traci szczegóły przy odległości 3,5 metra
Tym bardziej że odległośc ta traci również / o ile telewizor stoi wyzej/ kąty pionowe.
Czy różnice pomiedzy Sony a np. JVC - są?
Tak !
Czy są warte ? - To zależy od kupującego i jego zasobnego portwela.
Dla ułatwienia dodam ,że im wiekszy ekran tym lepszego potrzebuje sygnału.
 
Do góry