Nasze małe maleństwa-chwalenie do bólu.

doton

New member
Nasze maleństwa-chwalenie do bólu-Zdjęcia zdjęcia zdjęcia

Witam wszystkich maniaków tylnej projekcji.

Tutaj możecie się pochwalić swoimi maleństwami (chodzi tu wyłącznie o tylną projekcję).
Wstawić kilka fotek, opisać swoje wrażenia, swoje spostrzeżenia.
Niech inni pozazdroszczą nam wrażeń z oglądania na wielkim ekranie, może to ich przekona do tylnej projekcji.

Żeby nie zaśmiecać forum fotki można wstawiać za pomocą stronki:

http://img196.imageshack.us/

Pozdrowienia dla wszystkich tylnoprojektowców.
 
Ostatnia edycja:

ZENiTH

New member
W domku mam dwie tylne projekcje. Pierwszą klasyczną w układzie RGB w wielkośći 53 cali na kółkach. Poczciwy stary Sony KP-53S45C, typowy obraz kinowy. Druga projekcja to Sony KDF-E50A11E w wielkości 50 cali wykonany w ukłądzie 3LCD. Obraz żyleta.
 

doton

New member
Widzę bardzo małe zainteresowanie tematem.
A miałęm nadzieję, że temat rozwinie się chośby do połowy tych co są na angielskich stronach. No cóż tak bywa.

Pozdrawiam wszystkich...
 

artek

New member
Nie zniechęcaj się DOTON.
Jeżeli chodzi o mnie, to brak czasu i długa nieobecność na forum są wynikiem 2 rzeczy:
  • nadrabianie czasu w pracy i dla rodzinki (który spędzałem przed zakupem swojego "wieloryba" razem z Wami wsztystkimi),
  • radowanie się z "niego"
No więc trzeba pomóc niezdecydowanym........
  1. mam SONY KDF 50" od 3 tygodni
  2. w pokoju 4,5x4,5 metra (ekran-nos: 3,5metra)
  3. jasny pokój - 3 duże okna (wschód i południe)
  4. żonka była przeciwna większemu TV niż 42"
  5. podłączone: stare DVD Thomson (SCART), TUNER Polsat-u Samsung 305 (SCART), indywidualna antena siatkowa
  6. próbowałem Cyfrę+ (Samsung A200, Radix z HDD), kablówkę UPC, DVD Samsung-a z "up-scallingiem" (HD 950 z HDMI)
WRAżENIA:
  • To co potrafi zrobić ten TV z sygnałem wchodzącym - przy takim ekranie i z 3,5m - to REWELACJA-
    a) nie widzimy z żonką żadnych różnic przy obrazie z DVD (stare przez SCART i nówka z "up-scallingiem" przez HDMI);
    b) sygnał ze zwykłej anteny w pełni do zaakceptowania (chociaż oczywiście są różnice przy różnych programach i różnych kanałach),
    c) brak różnic w obrazie z tunera SAT przy kablu EURO-EURO i EURO-Component (za wyjątkiem drżenia liter w menu i napisów u dołu ekranu przy EURO-EURO)
  • Nie mogę uwierzyć jak szybko się przyzwycziliśmy do tego olbrzyma (i śmieję się teraz, że nie chciałem od razu zaufać niektórym forumowiczom, że 50" jest lepszy niż 42")
  • Wiatraczek nie wzbudza zainteresowania już po 2 tygodniach (słychać go jedynie przy cichych scenach)
  • kąty to mit - tak zrobiłem sobie stolik, że siedząc na podłodze, siedząc na kanapie, stojąc przed i z boku (jakieś 30stopni w poziomie) nie ma różnic
  • Frajda z oglądania SD jest tak wielka, że aż boję się pomyśleć co będzie gdy podłączę HD z kompa (który w ciągu miesiąca będę miał w nowej konfiguracji) i do tego sprawdzę DVD Denon-a 1920, które podobno ma być wyraźnie lepsze od Samsung-a z serii HD i wreszcie zacznę amortyzować złącze HDMI
  • pieniądze-jakość-wielkość przeciwko niemożności powieszenia.... JESTEśMY ZADOWOLENI I NIE ŻAŁUJEMY WYBORU, a przy okazji pozdrówki dla wszystkich forumowiczów, którzy cierpliwie (nie zawsze łaskawie - ale edukacja musi nieraz boleć) i szczegółowo nam pomagali
 

helcik

New member
Ja tutaj wkleiłem swoje "maleństwo":
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=34705&postcount=117

Podobnie jak artek jestem szczęśliwym posiadaczem KDF50 od około miesiąca. Odległość 3,5 m.
Jestem zadowolony aczkolwiek nie bezkrytyczny. O zaletach nie będę się rozpisywał, bo wiele razy były tu opisywane. Największa z nich: przekątna ;-)
Lekki niedosyt budzi u mnie poziom czerni (pewnie plazmy wypadają lepiej pod tym względem).

Z niecierpliwością czekam na wszelkie wynalazki pozwalające puścić na TV materiał 720p. Na filmy się chyba nie doczekam, więc na początek będą gry na X360 ;-)

Pozdrawiam,
helcik
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ale to są dokładnie te same wątki, aby zobaczyć w tamtym wątku tylną projekcję wystarczy użyć opcji pszeszukaj wątek.
 
Do góry