HD ILA JVC- ruszyła maszyna po szynach ospale.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
http://www.jvc.pl/site/pl_pl/hd-ila/equipment_56.php

Kontakt | Warunki korzystania
12.jpg


Rozpakowanie trwało kilka minut . Wyjety telewizor - robi naprawdę wrażenie . Prezentuje sie nie tylko okazale ale i dostojnie.
Pobór mocy 173 W - stawia go w gronie wielkich ekranów na pierwszym miejscu z uwagi na brak apetytu.
Pilot jak w dotychczasowych telewizorach. Funkcje również jak w systemach bieżących bieżących.
Podłączenie do prądu i czuć zapach pracującej lampy , również czuć ciepło przy kratach z tyłu telewizora.Podłączenie po HDMi i jakość zachwycajaca - pełna paleta barw ,obraz aż szokuje wyrazistoscią -przy czym zachowana jest naturalna kolorystyka. Wzbudza zachwyt w ogladajacych.
Brak smużenia i pełna czerń - powoduje przy szybkich akcjach czujesz respekt jabyś znajdował sią w środku .
Posiada większe kąty ogladania niz konkurencja .Ale z bliskiej odległości widoczne są katy pionowe.
Wspaniała jakość i niesamowite wrażenie przynosi podłącznie xboxa. Gry samochodowe ręcz przeradzaja się w rzeczywistość - co jeszcze znaczniej poteguje się na wielkości 70" . Podłączenie po dvd nawet przy 70" daje znakomitą jakość choć zakrawa na szaleństwo siedzenie w takiej odległości. Często trzeba machać głową oby objąć wzrokiem cały obraz.
Pal - z sygnału Cyfra+ znakomita jakość z odległości 3 metrów.
Pęka kolejna bariera - ,że 3 metry można ogladać z radością na
ekranie 56". Przy okazji sprawdziliśmy jak się prezentują mecze piłki noznej.
Piłka aż błyszczy w słońcu lub w promieniach lamp. To dobry znak na brak smużenia .Wrażenie głębi wręcz znakomite - widać wyraźnie drugi plan.
Pal - antana dachowa - tu też jakość dobra - ale odległość 3,5 metra aby cieszyć się radością.
O jakości mówić też mogą Ci którzy zakupili juz pierwsze egzemplarze
tych telewizorów tym bardziej ,że w pokazach uczestniczyły same znakomitosci rynku.
Telewizor w wielkosci 56" kosztuje 12.300 zł a za 70" -trzeba wydać 20.800 zł.
To pierwsze spotknie z HD Ila JVC. Test porównawczy wkrótce.
pozdrawiam
 

dzekoo

New member
Dzięki!

Czy ma 56'' TV rozdzielczość full HD? Jak z wiatraczkiem, czy jest i czy go słychać. Lampa, czy producent podaje orientacyjny czas pracy. Czy podlega gwarancji. Może wiesz ile kosztują? Jakieś dostrzeżone wady? Jednak prawie 2x drożej niż 50'' Sony obecnie. Ciekawe, czy warto?

Pozdrawiam
Jacek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na razie prezentacje 3: 0 wygrały JVC HD ILA w wydniu 56"
Jasność ekranu jest nieporównywalna . Zdecydowanie wygrywa JVC nawet z blizszej odległości. Wiatraczka nie słyszałem - ale na sklepie był ruch.
Wsłucham się 2.05. Wymiana lampy bedzie mozna dokonać samemu .
Na ile wystarczy ? - 8.000 godzin
jaki koszt ? - nie wiem ale za kilka lat bedzie kosztować znacznie mniej niż dziś - więc szkoda zawracać sobi dziś głowę.
Zauważyłem w jednym ekranie - a raczej pod ekranem mały paproszek / 2mm/ ale widać tylko jak się przyjrzeć z odległosci 0,5 metra.
O zapachu nowości - pisałem.
Czytałem też fora z USA - ale tam same zachwyty.
pozdrawiam
 

dzekoo

New member
A tu leży instrukcja obsługi:

http://www.jvc.co.uk/files/instruction_manual/lct2076-001a-a.pdf

Wynika z niej, że oczywiście jest wiatraczek. Chodzi w zależności od temperatury raz głośniej raz ciszej. TV przeprowadza 1min. "rozgrzewkę" po włączeniu i 90s studzenie po wyłączeniu.

Przestrzegają przed ciągłą pracą 24h (co skraca życie lampie) i przed wyświetlaniem nieruchomego obrazu, bo mogą zostać "duchy" (!).

Po 6500h po każdym włączeniu TV pokazuje się komunikat o rychłej potrzebie wymiany lampy. Timer można skasować z menu.

Jacek.
 

dzekoo

New member

pmcomp

New member
W tym temacie najciekawiej wygląda jednak tylna projekcja HP np. w 58" o symbolu MD5880N: http://www.vanns.com/shop/servlet/item/shipping/458999917 Co najważniejsze ten TV przyjmuje po HDMI sygnał 1080p (a nie tak jak inne upscaluje do 1080p), jako jeden z nielicznych na świecie. Wystepuje także w wersji 65". Niestety nie jest dostepny w Europie.

Wracając do tematu jeżeli już JVC to ten: http://www.vanns.com/shop/servlet/item/features/458999112. 3 panele LCoS 1920x1080. Wystepuje także w wersji 61" i 70". Z tego co wyczytałem własnie ten nie akceptuje 1080p tylko wszystkie sygnały sam skaluje do 1080p. Moim zdaniem to bardzo poważna wada.

Kiki, zapytaj polskiego JVC-a dlaczego sprowadzają tamto badziwie 1280x720 zamiast tych fullHD.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Korzystając z mniejszego ruchu , zrobiliśmy porównanie 56" HD ILA /hybryda/ ,45 GD1 Sharp / LCD/ , 50 KDF 11 / 3 LCD/, 506 Pioneer XDE /plazma/, Toshiba 36" /CRT/
Tym razem telewizory nie były ustawione w połowie ustawień , ale optymalnie - czyli tak aby każdy jak najlepiej grał / wg. jego mozliwości/
Łatwe to wcale nie było - bo przy różnych sygnałach trzeba było każdorazowo manipulować pilotem i wcale łatwe to nie było.
Ale do rzeczy . Dodam na początek ,że inne wyniki wyszły w dzień i inne wieczorem.

W dzień - mistrzem został 45 Sharp GD1 - test z HDTV.
Jakość porażajaca,szczegóły wręcz niewiarygodne ,wyrazistość oszłamiająca.Powiększanie zdjęć do maximum / wykorzystane również w chwili pisania do porównań/ nawet na chwilę nie pokazuje smużenia. Kolorystyka bajeczna - a film Bora Bora -po komponencie zapiera dech w piersiach.Padające słońce wręcz uwypukla czerń , a kąty są znakomite - nawet z boku widać super kolory.

Pioneer 506 XDE - pełnia kolorów, najlepsza czerń zdecydowanie ze wszystkich telewizorów , ciepło wręcz wypływa z obrazu. Większa paleta barw niż GD1 , ale szczegółów ilości nie udało się wyciagnąć tyle samo.
Za to 5 cali wiecej to spora różnica.Zdjęcia nocne nie pozostawiają wątpliwości czerń / zdecydowanie najlepsza/ , odcienie szarości , drugi plan - rewelcja . Kąty boczne i pionowe bezapelacyjnie najlepsze.
Daje niesamowite wrażenie czystości kolorów.

JVC 56" HD ILA - na ten telewizor najwięcej osób ostrzy sobie ząbki na zakup z okazji Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej. I znów tylko 6 cali więcej. Ale tym razem robi wrażenie. Jasność ekranu zdecydowane najlepsza. trzeba zjechać prawie do zera z parametrami /to dobrze bo zmniejsza pobór mocy/ aby zbliżyć się do konkurencji.Ale co to oznacza ?
Oznacza to ni mniej ni wiecej ,że w nasłonecznionym w pełni pokoju
to ten telewizor jest bezkonkurencyjny. Pokazuje kontrast i wyrazistość
obrazu niesamowicie. Oglądane mecze to poemat. Zero smuzenia / czas 2,5 ms/ Piłka toczy się i leci cały czas okragła i to w pełnym blasku.
Jeśli oglądasz obrazy dzienne, aż chwyta za serce. Z uwagi na wielkość odczucie głębi też wydaje się największe .

Sony 50 KDF 11 - Mimo ,ze jest znacznie tańsze niż konkurenci - to uwzględniając cenę do jakości - to bardzo dobry wybór. Oczywiście dysponuje gorszymi parametrami niż konkurenci ale też nie był użyty
ten telewizor do bezpośrednich porównań. Miał pokazać czy cena znacznie odbiegająca pokazuje różnice tak duze , jak duża jest różnica ceny. To ,że parametry nie są wyśrubowane nie wiele mówi . Ale z całą pewnością uwględniając cenę do jakości to znakomity wybór.
Dysponuję porównawczymi zdjęciami.

Szczegóły porównań dokumentacją jutro - bo trzeba ustawić wszystkie parametry telewizorów na równi.

Pal - pokazał ,że z dobrego sygnału - odległość nawet telewizorów 45" , 50" z odległości do 3 metrów - radzi sobie znakomicie
A wielkość 56" - to przy odległości 3 metrów pozwala cieszyć się z niesamowitej jakosci . Obrazy w Pal wybrane z różnych kanałów przypadkowo/ Rheinmaintv, TV TRWAM ,Asia SES, TTV i inne
Sygnał podłączony po komponencie z tuneru QualiTV- w HD i Pal.
Test z komputera -zdjęcia specjalne zatrzymane w HD.

Oglądając zdjęcia z Sports Wintv - jakość w Pal powala każdego / tym razem sygnał- dobry- w Pal/ . Ujęcia wręcz niewarygodne./ głownie zdjecia studyjne/
Zdjęcia ze starych filmów już nie jest tak rewelacyjnie / przy tych odległościach oczywiście/ .

Sesja nocna zakończyła się wygraną Plazmy Pioneera co do kolorów,
oraz JVC co do głębi i wrażenia ogólnego.
Najwięcej Punktów za kolorystkę zdobył Pioneer , za szczegóły Sharp
ale za jasność i płynność JVC.
Osoby przypadkowe będące na pokazach - wybierały różne telewizory
i tak ,że każdy swój .
Jeszcze raz okazało się ,że najlepszym wyborem jest własna ocena .

wkrótce zdjęcia z testów - ale te właściwe.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kolejny pokaz - zakonczył sie również wyborem TV 56" JVC.
Ale o wiekszą niespodzianke postarał się telewizor JVC 70" HD Ila
/nam się jeszcze nie udało/
Sprzadała się już w Europie cała dostawa i narodził się problem niedoboru.
Tym bardziej trudny ,ze fabryka jest w Meksyku i realizuje dostawy planowe. Wszyscy martwili sie o zbyt dla tak duzych modeli - a tu ....
Zonk . Faktem jest ,że robi olbrzymie wrażenie wielkość i jakość odbioru , choć z odległości 3 - metrów można dostać oczopląsu.
 

Tanhauser

New member
kiki napisał:
kolejny pokaz - zakonczył sie również wyborem TV 56" JVC.
Ale o wiekszą niespodzianke postarał się telewizor JVC 70" HD Ila
/nam się jeszcze nie udało/
Sprzadała się już w Europie cała dostawa i narodził się problem niedoboru.
Tym bardziej trudny ,ze fabryka jest w Meksyku i realizuje dostawy planowe. Wszyscy martwili sie o zbyt dla tak duzych modeli - a tu ....
Zonk . Faktem jest ,że robi olbrzymie wrażenie wielkość i jakość odbioru , choć z odległości 3 - metrów można dostać oczopląsu.

Mimo braku tego TV w całej Europie udało mi się go dziś obejrzeć w MM na Bielanach we Wrocławiu :D i... szczerze mówiąc rozczarowałem się. Jednej rzeczy o nim na pewno nie można powiedzieć: że nie widać struktury piksela. Niestety, jest równie widoczna co w przypadku KDF-a.
Sygnał z satelity był zbliżonej jakości na obu odbiornikach. Stając obecnie przed wyborem między 50-tką KDF a JVC zdecydowanie kupiłbym KDF-a, bo różnica w cenie absolutnie nie odzwierciedla różnicy w jakości obrazu, niestety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Braki -są w magazynach. Jeśli będę chciał dokupić do sklepu - to nie kupuję z MM - tylko z JVC Polska.
A u nich - pusto. Nie spodziewali się duzego zainteresowania.
Właśni dziś dostalismy specjalne testery z Tajwanu i muszę powiedzieć ,że jestem pod olbrzymim wrażeniem. Zresztą nie tylko ja - bo również byli przedstawiciele konkurencyjnych firm i też byli oczarowani jakością .
Kolory nasycone i czyste. A wysoka jasność pozwala oglądać czysty i wyraźny obraz nawet gdy słońce pada na ekran.
Tanhauser - Być może skorzystałeś z kombinacji złącz - z których MM - słynie.
o HD ILa jestem spokojny
Technologia HD-Ila nie wymaga przestrzeni pomiędzy pikselami i to pozwala wyeliminować efekt " screen door" pojawiajace się w technologiach wyswietlania, które wymagaja przestrzeni dla ruchomych elementów lub przewodów tranzystora.Ponieważ technologia nie wymaga przestrzeni pomiedzy pikselami , obrazy zawsze są gładkie i nieskazitelne,
 

nowy66

New member
kiki napisał:
...Ale o wiekszą niespodzianke postarał się telewizor JVC 70" HD Ila /nam się jeszcze nie udało/ ... i narodził się problem niedoboru. .... . Faktem jest ,że robi olbrzymie wrażenie wielkość i jakość odbioru , choć z odległości 3 - metrów można dostać oczopląsu.

Polecam wizytę w MM King Cross Poznań.
Stoi.
70".

Nie przypuszczałem, że to tak dużo!!!!! Zmierzyłem u siebie okno - zasłoni całe. :) Jak w kinie. Było coś puszczane z HD. Powalające wrażenie.

Naprawdę robi ogromne (to jest dobre słowo) wrażenie.

A cena jest proporcjonalna do ilości cali.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
im dłużej przyglądalismy się tym wrażenie czystości obrazu a co za tym idzie i przyjemnosci ogladania rosło .
Hd Ila wykorzystuje "microdisplay device technology" znaną jako LCOS , która wykazuje przewagę nad konwencjonalnym DLP lub 3-chipowymi technologiami projekcyjnymi LCD.
Jasność jaką dysponuje HD ila- to poziom jasności 900 cd/m2 ale liczone od całej powierzchni. Szybkość odświeżania 2,5 ms oraz kilkukrotnie mniejsze pobieranie energii od konkurencji / 173 W/
Zdecydowanie zapraszam na konfrontację z tym telewizorem. Tym bardziej ,ze tylko JVC proponuje prezentacje za friko - na zasadach ogólnych prezentacji.
 

boger7

New member
Witam,

jestem od paru dni posiadaczem tylnoprojekcyjnego odbiornika JVC modelu HD-56ZR7U (56"), nabyłem go wraz z firmowym stolikiem i wysokość obrazu jest ok.
Oglądam obecnie z odległości 4 m, Cyfra + odbiornik Ferguson AF 7318 UCI po kompozycie, filmy z DVD – Denon 1920 po HDMI. W porównaniu z KDF obraz inna bajka, jasność zjechana do ok. 20 – 30 %, kontrast i nasycenie kolorów do ok. 50 %. Teraz wrażenia.

1) Programy tv z cyfry – duże rozczarowanie, praktycznie przeważająca większość trudna do oglądania z tej odległości, szczególnie filmiki i reportaże kręcone poza studiem. Małym wyjątkiem są programy TVN ale również nie zawsze. Dużo lepsze programy zagraniczne (niemieckie i włoskie np. RAI). Może to częściowo wina mojego fergusona, w scarcie ma tylko kompozyt i RGB. Dlatego większość stacji oglądam w trybie 4 : 3 i wówczas obraz jest jeszcze do zaakceptowania. Przy oglądaniu z odległości 6-7 m można oglądać w miarę komfortowo w trybie 16 : 9.
2) Filmy DVD gazetkowe – lepiej jak w pkt. 1, niektóre nawet, nawet. Sprawdzałem przez kabel HDMI w 720p i 1080i, lepiej wg mnie wypadają w trybie 720p.
3) Filmy DVD „sklepowe” – róznie wypadają, poprawnie wytłoczone dają całkiem przyjemne odczucia w oglądaniu (720p) ale też posiadam kilka, które chyba sprezentuję znajomym – jakość fatalna. Oglądając je na tv 29” też jakość nie zachwycała ale była do zaakceptowania.
4) Na koniec filmy animowane komputerowo np. Potwory i spólka czy kultowy Shrek tu jakość obrazu porównywalna HD demo w sklepach, przegladałem je w trybie 1080i i wszyscy ogladający byli zachwyceni jakością obrazu.
Reasumując, ten odbiornik obnaża bezlitośnie wszystkie niedoskonałości materiału video. Przy materiałach poprawnie zrealizowanych odwdzięcza się niesamowitym obrazem (oczywiście o tv na obecnym etapie zapomnijmy). Mój znajomy niedawno kupił na wysprzedaży plazmę samsunga 852 x 480 i dostał ode mnie małą reprymendę, teraz przyznaję mu słuszność wyboru bo to jest jego jedyny tv. Ja jestem kinomaniakiem i kierowałem się głównie wielkością ekranu by móc rozkoszować się „magią dużego ekranu” (przedtem przymierzałem się nawet do zakupu projektora). Mam w zapasie jeszcze dwa odbiorniki kineskopowe więc wiadomości i prognozę pogody mogę tam podejrzeć. Mam też spory salon 5 x 7 m w którym postawiłem nowy nabytek, można teoretycznie więc oglądać go wzdłuż osi dłuższej ściany czyli z ok. 6 m, tylko pytanie po co ? Przecież taki sam efekt daje wyświetlacz 36” oglądany z odległości ok. 4 m, ale efektu kina już nima. Dlatego przestrzegam wszystkich potencjalnych nabywców dużych ekranów, jeśli mają służyć głównie do zerkania na naszą tv – zapomnijcie, kupujcie odpowiadający waszym wymiarom salonów. Ja wiedziałem czego oczekuję, choć przyznaję, że spodziewałem się przynajmniej przyzwoitej jakości naszej tv oglądanej z 4 metrowej odległości. Nie wiem jaki przekaz tv oglądał kiki, stwierdził bowiem, że 3 m wystarcza (przy okazji duże podziękowania kiki na zwrócenie uwagi na ten model), może obraz tv po komponencie jest znacznie lepszy. Ale kolejny wydatek rzędu 800 – 900 zł. na nowy tuner satelitarny (tv standard) z wyjściem komponentowym wydaje mi się raczej chybiony. Poczekam jak będzie się rozwijała HDTV w Europie, jak pójdzie do przodu wówczas sprawię sobie sat HD.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich „TYLNOPROJEKTOWCÓW” !
boger7
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Podczas prezentacji w domu klientów. Bez nacisku , z dobrego sygnału w najlepszym towarzystwie - najlepszych telewizorów TV HD ILa - wygrał już kilka razy.
Kilka osób które zakupiło ten telewizor otrzymało od nas zdjęcia prezentacyjne - porównujace najlepsze modele.
Ostatnie prezentacje wyraźnie pokazują wysoką jakość HD Ila.
O następne pokazy też jestem spokojny. Jeszcze dziwniejsze jest to ,że kupują osoby po pełnych pokazach nawet w blokach - a więc pokoje
do 30 m kw.
Ja testowałem z 3 metrów z DW, SportWin, FestivalSport i innych programów z satelity - o dobrej jakości. I z odległości 3-3,5 metra jakość naprawdę extra. Kiepska jak zawsze z telewizji TRWAM /.
Z HD jakość bajeczna - a wykorzystując IO Data po złączu HDMi - jakość szokująca.
Podłączona gra Xboxa - też robi niewiaryodne wrażenie na oglądających szczególnie na ekranie wielkości 70 "
Wyobrażam sobie jak extra będzie prezentować się gra
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6016
to dopiero będzie zabawa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
potwierdziło się
Cała Europa na gwałt poszukuje tv JVC 56" oraz 70 " HD Ila.
Zapotrzebowanie i jakość przykroczyły wyobrażenie JVC Polska i kupujacych.
Tylu złośliwych telefonów o braku telewizorów , że Mistrzostwa ,że jak to jest przecież komuna się skończyła - dawno nie było.
Niestety trzeba czekać - powstała nastepna lista / po Sharpach Full HD , Panasonic PV 60 /
No cóż trzeba czekać.
O ile zapotrzebowanie na Sharpa prawie sie zamknie , Panasonic też zapowiada zwiększone dostawy , o tyle JVC cienko.
 

ArturKania

New member
W Białymstoku w Marko widzialem JVC HD 70ZR7U . I to co zobaczyłem rzuciło mnie na kolana. Naprawdę bardzo, bardzo fajny obraz .Cena też-ok. 25 tys.zł.

Z tym,że obraz był testowy z jakiejś płyty .Zakładam,że to co ten TV dostałby u mnie w domu nie było by już takie ładne.

Na prośbę Pan podłączył Cyfrę ale nie bezpośrednio tylko przez jakiś rozdzielacz i obraz wygladał już sporo gorzej .Kolorki Ok ale .zachorował na pixelozę ;) ,widać było na łukach kwadraciki .

Musze trochę poszukać info na temat tego Tv ale wydaje mi się,że jeśli to nie jest tru HD 1080p to cena jest chyba zbyt wysoka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Potężna dziura - mimo sporego zainteresowania na zakup HD Ila - trwa
Pierwsze dostawy - połowa sierpnia. Ale jeśli zapotrzebowanie sie utrzyma znów wystarczy tylko na kilka dni. :(
 
Do góry