HD ILA JVC- ruszyła maszyna po szynach ospale.

Zdzisław

New member
Może masz rację Monkin. Byłem bliski juz takiej decyzji jak Ty. Taką strategie przyjmuję przy komputerach. Doszedłem do wniosku, że średniej jakości jest wystarczający. Sam dla siebie składam. Ostatnio skladałem w styczniu 2007. Władowałem najtańszą pamięć do dobrej płyty i trochę sie bujałem by w listopadzie kupić dwie pary po 2Gb za 1/3 ceny jednej pary gdybym zakupu dokonał w styczniu - zyskuje jakość, podwójnie wielka pamięć i jeszcze kasę w kieszeni na inne zabawki. Z telewizorem ciagle się zastanawiam. We wrześniu byłem w Kanadzie i tam LCD oglądałem także ale za połowę ceny jaka w tym czasie była w Polsce. Zgłupiałem bo rozumiem wyższe podatki w Polsce ale tak potworne różnice . Szkoda, że wówczas omijałem dużym łukiem tylne projektory - dzisiaj wiedziałbym jak one naprawdę sie prezentują. Narazie przekonały mnie liczne komentarze tych co widzieli lub posiadaja takowe. Chciałbym wielki ekran bo do dzisiaj bujam sie na 10 letnim tradycyjnym soniaku a tam z kilku metrów juz naprawde niewiele widać. Pozdrawiam. Prosze o szczere komentarze tych, którym uda sie na własne oczy zobaczyc obraz na nowych JVC 58 lub 65 cali full HD.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Zdzisław napisał:
Chciałbym wielki ekran bo do dzisiaj bujam sie na 10 letnim tradycyjnym soniaku a tam z kilku metrów juz naprawde niewiele widać. Pozdrawiam. Prosze o szczere komentarze tych, którym uda sie na własne oczy zobaczyc obraz na nowych JVC 58 lub 65 cali full HD.

Zdzisław ten model TV jest naprawdę bardzo dobry.Poczytaj na forum.Ja nawet zastanawiałem się czy go nie kupić, ale zadecydowała opcja finansowa.Widziałem JVC 56 HDILA w akcji kilkanaście dni temu w jednym z hipermarketów na Śląsku... Był przeceniony z ponad 11 tys. do 8420zł.Miał naprawdę fatalne ustawienia i jakośc obrazu była żałosna. Stał sobie i straszył ludzi. Kumpel powiedział mi, że go nie ustawiają , bo wolą wypchnąć z półek plazmy i Lcd-ki. Ale jak mi pokazał wieczorem przed zamknięciem sklepu jego "normalne" możliwości, to powiem szczerze, szczęka opada. I to na zwykłym sygnale SD. Jak masz kasę to szukaj i kupuj bo nie będziesz żałował. A telewizorka JVC po kilku dniach już nie było. Kolega powiedział mi, że TV poszedł w ręce klienta, który nawet nie pytał ile ma wygranych godzin. Facio wszedł i powiedział proszę zapakować w karton bo go zabieram....:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Zdzisław

New member
Pewnie masz rację ale ja ciężko uciułałem 12.000 i na tym koniec. 65 cali jest ale za 14.500. Więc czekam. Taka jest brutalna rzeczywistość. Mam tylko nadzieję, że zabaczę tę zabawke w akcji i ufam, że masz rację .
 

Zdzisław

New member
Dzięki KIKI, przynajmniej sie zarejestrowałem w klubie ale nadal czekam na HD-65S80DDU , ale ciągle trzymają się ok. 14.5 tys. . Mam nadziję tylko, że JVC nie wycofa się z Europy jak Sony to będę pewnie lata czekał na odpowiednią wielkość w przystępnej cenie. Tym niemniej dzięki KIKI. Jak będziesz miał w przyszłości ten model to polecem sie jesli oczywiście cena trochę zejdzie. Poczytałem sobie trochę na zagranicznych forach (mało tego) ale ta generacja JVC ma naprawdę niezłe notowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I pałen rozwój nowości w USA
CLOSE WINDOW
PT-61LCZ70

61" Class (60.5" Diagonal) LIFI™ Projection HDTV with 1080p Resolution, Built-In SD Card Slot, 3 HDMI Ports and EZ Sync™.



http://www2.panasonic.com/consumer-...on-HDTVs.list.75005_11002_7000000000000005702

2_833_Lrg_331x427.jpg

http://www.mitsubishitv.com/j/i/18326/cid/5469/TelevisionDetails/WD65833.html

http://tv.jvc.com/main.jsp
http://tv.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL027864&pathId=139&page=10
 

Zdzisław

New member
Tylna projekcja odchodzi ale ze względu na koszty produkcji

Deimos przypomina, że firmy wycofują sie z tylnej projekcji. To prawda bo ginie moda na tylną projekcję, nie ma rynku, ludzie wolą TV płaskie i bardzo płaskie. Sony odchodzi w OLED i ja chetnie bym kupił sobie OLED tyle, że narazie ich na rynku nie ma a jak będą to nie dla mojego portfela. Chcę TV duże i tanie . Jeno wyklucza drugie. JVC 58 i 65 w v. Full HD daje mi chyba całkiem niezły kompromis, który z ogromnym wisiłkiem ale może leżeć w moim zasięgu. Nie kieruję się li tylko modą lubie duże kobietki, duże samochody i duże telewizory. A tak poważnie to nie dane mi było widzieć takiego telewizora. Analizuje parametry i są one naprawdę obiecujące choc nie wszystkie. Czytuje opinie i to nie tylko w Polsce i w sumie są one bardzo korzystne i korzystne dla tego telewizora. Zdarzają się negatywne ale najczęściej nie od strony jakości prezentowanego obrazu a raczej jako spojrzenie na odchodzącą technologię. Ja chcę kupić teraz i produkt który jest teraz i teraz ma jakość do przyjęcia z uwzględnieniem moich mozliwości. Pomijając możliwości finansowe pewnie kupiłbym plazmę Pioneera z najwyższej półki i miałbym kiepełke spokojną. Zatem czekam.
 

Zdzisław

New member
JVC 58 i 65 cali chyba zatopiły się w Atlantyku

Wielka cisza z JVS HD ILA. Coś mi sie zdaje, że nalezy sie rozglądać za czymś innym. Nawet jak dojadą to pewnie jak kot napłakał i JVS dalej utrzyma wysoką cenę referencyjną a i sprzedawcy mając po kilka szt. na pół roku dalej będą utrzymywali cenę. Pewnie pozostanie zdecydować sie na Philipsa 52 PFL9632D/10 albo kupić na zachodzie. W ubiegłym tygodniu kupowałem sprzęcik do kina domowego, który w Polsce owszem był ale tylko w dwóch sklepach w cenie 2200. W Niemczech kupiłem za niecałe 1400. Chore to. Tam oczywiście też należy wnikliwie przeszukiwać internet aby głupio nie wydać ciężko zarobione pieniążki. Szkoda tylko, że nie sa pewne klopoty ze ściagnięciem takiego sprzętu z Ameryki. Kiedy jesienia chodziłem po sklepach w Calgary w Kanadzie zwyczajnie szlak mnie trafiał - 30 -50% takien jak u nas. Kto na tym zarabia?. Oczywiście, że fiskus najwięcej ale to wszystkiego i tak nie usprawiedliwia. O JVS HD ILA i tak cicho . Niebawem wyjeżdzam do Holandii to wcześniej troche pobuszuję w Niemczech, Holandii i Belgii może coś tam wyczaję - może.
 

Zdzisław

New member
JVC HD-65S80DDU zniknął z polskie strony JVC

Na dzisiaj nikt nie wie kiedy w Polsce pojawia sie TV HD-ILA Fill HD z wejściem HD 1080p. Na stronie JVC Polska pozostał tylko HD-58L80U. W Niemczech są dwa modele z tunerem naziemnym HD-65DSU (droższy) o podobny do tego co był w Polsce be ztunera tańszy. Sa też jeszcze jakies odmiany. Zwraca uwagę, że tam ceny referencyjne JVC sa wyraźnie wyższe od tych, które sa w najtańszych sklepach internetowych . W Polsce to ok. 3.500zł i więcej różnicy dla 65 cali. Kto ma jakieś wieści co dalej proszę o wpis.
 

Zdzisław

New member
Mam wreszcie HD-58L80U

Mam wreszcie HD-58L80U i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony lecz żadnego entuzjazmu u mnie nie widać. Jest to telewizor wart swojej ceny ale nic więcej. Porównywanie na Forum Pioneera plazmy 1080p jest nieporozumieniem. Z drugiej strony naiwnością jest oczekiwanie aby JVC mógł sprostać konkurencji tej doskonałej plazmy. HD-58L80U zakupiłem od KIKI, którego pracownik pokazał mi do porównania Pioneera plazmę HD Ready 50 cali. Kilkoro ludzi jednoznacznie uznało, że obraz z tego Pioneera jest zdecydowanie lepszy i taka też była moja opinia. Dzisiaj jeszcze dla ciekawiści zdołałem znaleść Pioneera Kuro Fuul HD z jakimś 3+. Efekt naprawdę znakomity. Oczywiście Pioner ten 60 cali adresowany jest dla tych których stać na wylożenie ok. 25.000 tys. zł a nie jak w przypadku JVC 58 cali niecałe 12.000. Zatem jak mi sie znaje nie ma lepszej alternatywy dla kogoś kto chce koniecznie duży telewizor prawie 60 calowy za średnie pieniążki. I jeszcze jedno. W mojej ocenie JVC 58 cali nalezy oglądać z co najmniej 5m. Nie jestem fachowcem zatem opiszę własnymi słowy. JVC ma bardzo wyraziste barwy rzekłbym soczysty kolor to na plus ale jednocześnie wyraźnie poszarpana krawędzie liter, postaci, ktróre z dalszej odleglości mniej drażnią . Sądzę, że muszę jeszcze oczywiście przejść tlekcję ustawień i metodą prób i błedów cos może uda mi sie poprawić. Ten telewizor ma wiele opcji do eksperymentowania i byc może coś jeszcze uda sie poprawić. Zatem przyznam się, że miałem watpliwości co do rewelacji przytaczanych na tym forum a dotyczących Tv JVC ILA ale oczekiwałem nieco więcej. Czy po jednym dniu zabawy z tym Telewizorem kubiłbym go dzisiaj także?. Powtwierdzam, że tak i zakupu nie żałuję.
 

Zdzisław

New member
Minęło kolejnych kilka dni z JVC HD-ILA HD-58L80U

Poznaję się z tym telewizorem a jednocześnie odwiedzając wszystkich znajomych zwracam uwage na ich panele - oczywiście te nowe albo całkiem niedawno kupione. Potwierdzam opinię, że jest to telewizor, który każdy kto ma dość dużą odległość pomiędzy ekranem a miejsce gdzie przesiaduje powinien sobie kupić chyba, że stać go na wylożenie kasy grubo powyżej 20.000 zł na Pioneera 60cali. Poza Pionerem plazam inne telewizory nie przewyższają HD-58L80U i to nawqet tak reklamowany bo podrasowany podświetleniami LCD Philips 52 cale Full HD. Tak się składa, że mój sąsiad ma ten reklamowany jako najlepszy LCD w Europie 52PFL9632D/10 i też uważa, że JVC jest nie tylko wiekszy ale ma minimalnie lepszy. Piszę to aby nastepcy kupujący mieli orientacje bo tych telewizorów na rynku nie ma chyba, że na zamówienie. Zatem trudno go zobaczyć w akcji zanim sie nie kupi. W każdym razie ferowanie na tym forum opini jakoby był to telewizor porównywalny z plazma Pioneera było przesadą i to w porównaniu z wersją HH Ready czy Full HD. Zatem zachęcam całkiem obiektywnie do zakupu tego telewizora jesli ktoś zechce wydać na niego niemałe pieniądze i ma rzecvzywistą potrzebe dużego ekranu ( co najmniej 4,5 mb wg mojej tu subiektywnej opinii). Za te pieniądze można kupić porządny LCD 52 cale ale z pewnością nie lepszy od tego JVC Full HD. Telewizor na gwarancje na 36 miesięcy i planowane uzytkowanie lampy na 6-8000 godzin. Cena takiej lampy w Polsce może osiągnąć ok. 1500 zł zaś w Stanach czy Kanadzie ok. połowy tej ceny. Warto wziąć jedno i drugie pod uwage przy zakupie.
 

Zdzisław

New member
Już mija pół roku jak mam ten JVC HD-ILA HD-58L80U . Od kilku dni mam TV HD z kablówki i rewelacja choc wcześniej na przyłączy cyfrowym też było OK. Telewizorek naprawdy rewelacyjny w mojej i kolegów co maja u siebie LCD czy Plazmę. Tak naprawdę ty tylko plazma Pionera bije ten telewizor wyraźnie. Niestety tych telewizorów juz nie ma a chętny chocby w moim otoczeniu było kilkoro. Niestety lampa kosztuje ok. 800 - 1000 zł. Jest to zestaw z żarówką rtęciową wewnątrz Philipsa. Narazie wystarczy ta bo 8000 godzin to dużo ale tak glośno sobie myslę o rozebraniu zestawu lampowego i dokupieniu samej żarówki i wstawieniu jej w starą obudowę. Narazie nawet tej lampy nie oglądałem ale jak kiedys ktoś znajdzie sie w takiej potrzebie albo będzie miał te lampe w rękach to proszę o jakieś info czy ten pomysł w ogóle może byc realny. Pozdrawiam posiadaczy JVC HD ILA i nie tylko.
 

mwccc

New member
Czy tylna projekcja to już przeszłość?

Witam.

Czy tylna projekcja to już przeszłość?
Nigdzie w ofercie nie widać tv tylnoprojekcyjnych.
Czy HD-ILA można jeszcze kupić nowe i czy to ma jeszcze sens?

Pozdrawiam.
 
Do góry