HD ILA JVC- ruszyła maszyna po szynach ospale.

nowy66

New member
kąty, kąty,..

Jak wygląda sprawa kątów widzenia w HD-ILA? Czy są tak samo fatalne jak w Sony KDF czy innych Samsungach (nie wspominając o innych markach, tanich modelach)?
Jak to wygląda w porównaniu do LCD czy Plazm (42")?
pzdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
nowy66 napisał:
Jak wygląda sprawa kątów widzenia w HD-ILA? Czy są tak samo fatalne jak w Sony KDF czy innych Samsungach (nie wspominając o innych markach, tanich modelach)?
Jak to wygląda w porównaniu do LCD czy Plazm (42")?
pzdr


któż Cię tak oszukał?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
kąty podobne co w projekcji, ponieważ jest to projekcja, nie można porównać do innych technologii ponieważ to co innego

pozdrawiam
 

nowy66

New member
Masta_J napisał:
któż Cię tak oszukał?

Moje własne oczy kilkakrotnie w różnych miejscach/różnych sygnałach/różnych nasłonecznieniach/różnych modelach sprawdzały to i wiązkami nerwowymi przekazały do ośrodków percepcji i oceny :rolleyes:

ar2m: Miałem nadzieję, że w HD ILA będzie to już załatwione definitywnie i z pozytywnym skutkiem. a tu taka (niemiała i niemiła) niespodzianka.

pzdr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
nowy66 napisał:
Miałem nadzieję, że w HD ILA będzie to już załatwione definitywnie i z pozytywnym skutkiem. a tu taka (niemiała i niemiła) niespodzianka.

Nie jest to żadną niespodzianką, ponieważ telewizory 3LCD i HD-ILA działają w prawie identyczny sposób, różnią się chipami przetwarzający obraz, dlatego tak jak w każdej tylnej projekcji są kąty.

Lecz cała zabawa zależy od pomieszczenia w jakim telewizor będzie używany, zależy od wielkości pomieszczenia i miejsca skąd dochodzi światło.
 

nowy66

New member
ar2 napisał:
.... dlatego tak jak w każdej tylnej projekcji są kąty...
Lecz cała zabawa zależy od pomieszczenia w jakim telewizor będzie używany, zależy od wielkości pomieszczenia i miejsca skąd dochodzi światło.

Jaki się zmienia jakość obrazu w zależności od kąta oglądania? Jaki jest realny (powiedzmy bezstratny lub 90%) maksymalny kąt widzenia HD-ILA?

Pytam - bo można tak ustawić ekran aby nie przekraczać "kąta". Jeśli postawisz na wąskiej ścianie to OK a na dłuższej - już grzej, w narożniku OK, itp...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC HD Ila to produkt którego popularność na kontynencie amerykańskim wcale nie słabnie . Juz wielu producentów tej technologi się wykruszyło.
A najsilniejszym konkurentem stał Sony
Cena do jakosci nowych produktów w rozdzielczosci Full HD powoduje że telewizor znajduje coraz wiekszą rzeszę nabywców.
Obecne ceny w USA na 61 " HD ila - full Hd - to 3500 $
Dodając najwyższą jasność na rynku , rewelacyjną paletę barw - jest
znakomitym wyborem nawet przy mocnym oswietleniu dziennym.
A Kąty przechodzą już do historii.
 

jtd

New member
Bez reklam
Dolaczam sie do pytania o prownanie do KDS-a, jak oba te modele wypadaja przy slabym sygnale, np SD w kablowce ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gra naprawdę rewelacyjnie - z uwagi na brak struktury piksela. Jeśli masz dobry sygnał jest super . Widziałem też w Wawie w sklepie Saysonic.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
cena jest niesamowita jak na tę przekątną
bałem się, że jakość obrazu mogła się przez ten czas trochę zdewaluować :)

dla mnie jednak odpada - nie zmiesci się
(a także obok C+ mam również źródła słabszego sygnału: kablówka)
 

Deimos

Banned
Początek końca telewizorów tylnoprojekcyjnych...

http://hdtv.idg.pl/news/133672.html i Hitachii i Sony też sobie już dało spokój z lampowymi TV. TA TECHNOLOGIA ODCHODZI DO LAMUSA...
No, ale sprzedawcy w kraju zawsze będą przekonywać o swojej słuszności, bo przecież zapasy magazynowe trzeba komuś wcisnąć...;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie nie odchodzi do lamusa. Odchodzi jedynie marketing.
Ale nowe modele są płaskie i można je wieszać na ścianie.
 

pinky

New member
tylna projekcja

Całe stany ogladaja w tylnej projekcji lub plaźmie.LCD nieznane.
Tylna procekcja sie zmniejsza szcególnie w nowoczesnych wnętrzch ze wzglęgu na TRYND tv na scianie.Ale kądy wie po co kupuje dla efektu czy dla obrazu
 

jejek78

New member
panowie widzialem ten tv tylko czarny byl w ciemnym pomieszczeniu powiem jedno ta naturalnosc w kolorach to jest to przy tym sprzecie to plazmy sie chowaja o LCDkach sie nie wypowiadam plastikowe kolory kurde czemu mam takie male mieszkanie pozdrawiam
 

Zdzisław

New member
Czekam na HD-65S80DDU

Naczytałem sie na temat HD-65S80DDU . Niestety ceny zbyt duże a i do tej pory osobiście tego cacka nie widziałem. Wykombinowałem sobie taką teorię, że teraz należy kupić tylną projekcję bo odpowiednio duży (mam ponad 4 -5m do miejsca na telewizor i do tego w HD . Taki telewizor pociagnie z 10 lat w wtedy będą OLEDY lub cos co chyba wreszcie zdeklasuje tradycyjne telewizory kineskopowe. Mam kasę na 58 cali ale zachorowałem na 65. Mam nadzieję, że 12 paczek bo tyle na ten cel miałbym gdzieś koło maja czerwca wystarczy . Kiedyś rozważałem Philipsa 47PFL9732D/10 , nawet go widziałem w akcji ale cenowo nieco mniej ale 18 cali różnicy cos daje. Nie sądzę aby JVC dysponował tak dalece gorszym obrazem przy cyfrowej kablówce lub w perspektywnie 1080i z satelity. Co myslicie o tej strategii .
 

Monkin

New member
Bez reklam
Zdzisław napisał:
Mam kasę na 58 cali ale zachorowałem na 65. Mam nadzieję, że 12 paczek bo tyle na ten cel miałbym gdzieś koło maja czerwca wystarczy . Co myslicie o tej strategii .

Technologia idzie do przodu tak jak z komputerami. Dzisiaj kupujesz, a za pół roku wchodzi coś nowszego i twój sprzęt jest już muzeum:) . Jak masz 12 patoli to szukaj okazji i kupuj, bo największe przeceny są zawsze na początku roku (wyprzedaż magazynów pod nowe zamówienia). Każda licząca się firma wprowadza co roku jakiś nowy model TV(czasami nie oznacza to nowej technologii tylko marketingowy zabieg). Życzę udanego zakupu. Ja po przeczytaniu forum od dechy do dechy obrałem inną strategię. Wszedłem z pełną świadomością w "starego" KDF 50"2010 po to, by przeczekać przynajmniej 2-3 lata aż się coś wreszcie wyklaruje sensownego ze standardem 1080. Na razie 720 p w zupełności mi wystarczy. A i tak oglądam głównie programy TV i koncerty DVD z odległości 4 metrów, więc aby mieć pełny efekt HD i cieszyć oko rozdzielczością, musiałbym mieć co najmniej 80 cali w domu. A na to teraz mnie nie stać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry