Projekcyjne Z Drugiej Reki

arsenal

Moderator
VIP
Kupowanie projekcyjnego tv bez możliwości osobistego przetestowania jest błędem. Istnieje duża szansa, że jakość obrazu nie będzie ci odpowiadać. Jeśli obraz będzie dobry może się okazać, że lampy( w modelach CRT) są już zużyte i wymiana będzie nieopłacalna lub jedna z nich jest mocniejsza i potrzebna będzie regulacja.
Ja posiadam LG RE39NZ43RB już kawał czasu więc mogę ci przedstawić wady i zalety tego telewizora. Wady- brak złącz cyfrowych HDMI i DVI, kiepska(ale lepsza niż w większości plazm) jakość obrazu ze słabych źródeł, brak obsługi trybu 720p., słabszy kontrast od paneli PDP czy LCD. tylko jedno złącze euro przyjmuje RGB.
Zalety- 2 złącza component, dobry dźwięk jak na telewizor, progresywne skanowanie(480p i 575p) obsługa 1080i( po załączeniu w service menu), głębokość tv ok. 30 cm. b.dobra jakość obrazu z DVD, konsol czy tunerów sat. po złączu component, obraz w trybie 1080i ma fenomenalną jakość, żywotność lamp ok. 15000 godzin, pilot słusznych rozmiarów o dobrze rozplanowanych przyciskach, podwójny tuner tv naziemnej.
W sumie jestem z niego zadowolony choć ostatnio zaczynam rozglądam się za czymś cieńszym. Zaczynam ulegać reklamie. Sprawdź też jakość obrazu pod różnymi kątami bo może być różnica.
Jeśli już się na jakiś zdecydujesz sprawdź jakość obrazu osobiście na najgorszym dostępnym źródle. Jeśli Ci się spodoba można zaryzykować kupno choć polecałbym nowy z gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Z tego co wyczytałem na stronie LG, ten model ma prawie to samo wyposażenie co mój. Ma tylko kilka cali więcej.
Jeszcze jedno, jeśli nie lubisz liczyć pikseli na dużych ekranach, ustaw telewizor ok. 3 metry od miejsca z którego oglądasz telewizję.
 
Do góry