Samsung SP 43L3 HX(DLP 46'') vs Panasonic PA50

chloratum

New member
mam pytanka:czy warto kupic ww. samsunga za 4590 zl(media markt)???czy to dobra cena? sprawdzałem na internetowej porównywarce cen to taki samsung kosztuje ponad 9000zl.czym moze być spowodowana taka obniżka ceny(jak myślicie?).Jak ten samsung sie sprawuje-tzn.jaka jest jego żywotność(czy tak samo krótka jak w KDFów ?)czy też po 2 latach trzeba bedzie wymienić jakąś lampę(nie znam się na tym zbyt dobrze...).Czy jest to lepszy sprzęt niż Panasonic PA 50 42''???Z góry dziękuję za odpowiedzi...
 

maszek

New member
Bez reklam
PA50 to dobra plazma. Obniżka cen dotyczy najczęściej telewizorów nie przystosowanych do standardu wysokiej rozdzielczości (HD Ready).
"Żywotność" plazm to średnio ok 60 tys. godzin pracy.
 

deoc

New member
Coz moge powiedziec... ja juz sie prawie zdecydowalem na wlasnie ta plazme Panasonica... ogladalem ja w sklepach - wlasciwie to sprzedawcy juz mnie znaja :) A co do DLP w ogladalem jakiegos Sony za 7999 (nie 3LCD) - obraz super... tylko cena.. no i zywotnosc... a plazma jak sie ja lekko podkreci to ma naprawde super kolory... i taki "miekki" obraz, bo to co widac na LCD to narazie nie zachwyca (chyba ze HDTV) ale i to wyglada na plazmie super :)

Tylko niech mi ktos odpowie co bedzie jak puszcze taki obraz na plazme (HDTV) polepszy mi sie jakosc?? I jak to podlaczyc do PA50
 

maszek

New member
Bez reklam
Poczekaj na koniec kwietnia na ofertę nowych PV60. Panasonic w Polsce oferuje dopiero modele PA60 a PA50 już wylądowała w archiwum portalu Panasa.
 

chloratum

New member
maszek napisał:
PA50 to dobra plazma. Obniżka cen dotyczy najczęściej telewizorów nie przystosowanych do standardu wysokiej rozdzielczości (HD Ready).
"Żywotność" plazm to średnio ok 60 tys. godzin pracy.
Ok,a jaka jest żywotność tego samsunga???
 

deoc

New member
Chol.... wlasnie sobie uswiadomilem ze w sklepie w ktorym ogladalem PA50 byl na nim wlaczony TVN... jak tam jutro pojde i zobacze wypalone logo TNV lub cos takiego to bede zly...
To tak na marginesie, ale nalezy zauwazyc ze cena PA50 jest nader atrakcyjna a nowych modeli juz nie bardzo... :/ Co do plazmy Samsunga to sie nie wypowiadam bo dzis naprawde troche poogladalem, ale nie widzialem w akcji DPLa
 

chloratum

New member
deoc napisał:
Chol.... wlasnie sobie uswiadomilem ze w sklepie w ktorym ogladalem PA50 byl na nim wlaczony TVN... jak tam jutro pojde i zobacze wypalone logo TNV lub cos takiego to bede zly...
To tak na marginesie, ale nalezy zauwazyc ze cena PA50 jest nader atrakcyjna a nowych modeli juz nie bardzo... :/ Co do plazmy Samsunga to sie nie wypowiadam bo dzis naprawde troche poogladalem, ale nie widzialem w akcji DPLa
ten samsung to jest projekcyjny-może to jakaś kicha(?)ale ma HDMI...
 

deoc

New member
Powiem tak - widzialem w akcji DPL firmy Sony 42"(modelu nie pamietam - fakt podobno przeceniony z 11999 na 7999) i obraz byl naprawde super - na plus salonowi Sony sie nalezy ze w przeciwienstwie do innych sklepow tam:
po pierwsze - primo - wszystkie TV sa wylaczone
po drugie - primo secundino - DPL / tylnaprojekcja stoi PIERWSZA a plazmy / LCD / CRT siedza sobie grzecznie na scianach...
Minusem DPLa jest chyba wypalanie sie lampy... ale przeciez ona sie nie wypali po 2miesiacach... podejrzewam ze jak nie jest TV wlaczony 10h na dobe to i po 2 latach bedzie OK.... fakt - jak ja to mowie - Telewizor rzecz nabyta ... ma prawo sie zepsuc... czego nikomu nie zycze... a jak gdzies dzis na forum przeczytalem - za 5 czy 10 lat i tak nie bedzie nikt tego TV naprawial bo beda nowe "super" TV
 

deoc

New member
Trzeba wziasc pod uwage jedna rzecz - kazdy panikuje czytajac ze np.
Zarowka 60W - 1000h
Lampa w projektorze wytrzymuje w trybie ECO - 2000h
Lampa w DPL powiedzmy - 4000h
Plazma - 7000h (choc pisza ze dluzej)
LCD - 8000h
Ale prosze sobie przeliczyc...
Zakladajac ze TV gra 5h (watpie ze ktos tyle oglada - no ale jak ma byc TV rodzinny to tak) dziennie daje to (MINIMUM)
projektor - 500 pełnych dni czyli prawie 1,5 roku
DPL - 800dni czyli ~3 lata
Plazma - 1400 dni czyli ~4 lata
LCD - troche dluzej - o ile nie wypala Ci sie piksele :)
A teraz sprawdz kiedy zmieniales zarowke i ile ona lat juz u ciebie swieci...
TV sie nie zepsuje tak szybko... i podejrzewam ze jak bedziesz mial za 3-4 lata wymienic lampe za 600zl to bedziesz sie zastanawial czy nie wymienic TV bo pewnie bardziej powszechne bedzie HDTV i inne standard TV
Wybor dla mnie miedzy DPL a Plazma to byl czysto odczuciowy... Plazma ma wg. mnie zywsze kolory i nie zajmuje tyle miejsca...
Niektorzy narzekaja ze pradu zuzywa jak szalona... przeszkadza Ci to? Skoro KW energi kosztuje u nas NAWET 50gr... czyli po 5h pracy 50gr No nie dajmy sie zwariowac.... na cos trzeba umrzec - jak mawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
podaj jaka masz odległość od ekranu ?
Tylna projekcja jest dla ludzi którzy maja mniej kasy a wielkie przestrzenie do zagospodarowania, ma mniej ostry obraz,bardziej kinowy i miękki .
Kolory zą mniej intensywne. Koszty z pewnością są niewielkie - tym bardziej ,że gdy nadejdą bedą jeszcze mniejsze .

Dla przykładu LCD 65 " to koszt 60.000 zł
a Koszt HD Ila 70" JVC - to koszt 20.000 zł
zasada bardzo podobna
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdź dokładnie - to zupełnie inne technologie.
Tylna projekcja nie wszystkim odpowiada.
Koniecznie sprawdź na własne oczy.
pozdrawiam
 
Do góry