Jasność i kontrast w Sony KDF

doton

New member
Orientuje się może ktoś jaki mają kontrast i jasność te telewizorki.
Sporo szukałem ale bez efektu, nigdzie nie jest to określone.
 

blur123

New member
Co z tą jasnością i kontrastem?

Czyżby to był temat tabu? A może słaby punkt tej technologii? Przeciez w zwykłych projektorach podają te wartości chociaż uwarzam że właśnie tam sprawa jest bardziej skomplikowana bo duże znaczenie ma ekran który kupuje się przecież osobno (przewarznie).
 

hawk70

New member
Nie jest to temat tabu. Jestem w delegacji więc nie mogę podać tych danych ale jak wrócę do domu to poszukam w instrukcji. Nie wierzę jednak, że nie ma nigdzie tych danych. Jak kupowałem to pamiętam, że porównywałem te dane w necie z plazmami i LCD. Są one oczywiście niższe ale to tylko cyferki. Nie wierzę, że ktoś ogląda plazmę z jasnością i kontrastem na maxa. Są to jedynie wartości maksymalne mówiące o potencjale. Sam korzystam z KDF, gdzie niezależnie jakie są wartości max ja mam ustawione jasność na około 70% a kontrast na co około 70-80 (nie pamiętam w szczegółach) tak więc i tak zostaje mi potencjalny zapas. W sumie nie widzę potrzeby, żeby mieć większy potencjalny zapas ;-).
 

arsenal

Moderator
VIP
Zgadzam się z Hawkiem. Sam mam projekcyjny, wprawdzie LG i trochę starszy ale kontrast nadal ustawiony na 60% a jasność ok40%. Tak lubię i obraz ma wtedy "kinowy" klimat, dużą głębię i odpowiednie kolory. Zresztą spróbuj skalibrować THX'em z płyty np.Star Wars jakikolwiek telewizor a zobaczysz jakie są optymalne wartości do dobrego oglądania.
 

artek

New member
Halo....

Pamiętaj, że parametry podawane przez producentów nie są porównywalne, bo z tego co słyszałem każda marka ma WŁASNE "procedury/metody" określania danego parametru.

Ja w KDF-ie mam ustawione wszystkie parametry w menu na ok. 60% i w jasnym pokoju (albo w ciągu dnia, albo oświetlone akwarium) jest O.K.
 

wojciechp

New member
Witajcie, mam KDFa od trzech tygodni,przyznaję nie pisałem nic,bo siedzę,leżę,stoję i patrzę,co ja mówię i gapię się,jak nie przymierzając A.L.:blagam:w J.K.:bober:. Mój skarbnik domowy stwierdził nawet,że zamienił stryjek siekierkę na kijek(pc na kdf;) )i wykolegowała mnie na parter:( .Ustawienia: kontrast 78(tak mi jakoś wyszło),reszta na 50,z ostrością jeszcze walczę tzn. zmieniam ją w zależności od sygnału. Na hdmi(dvd sony 92) daję 22-25,na cyfrze schodzę do 15. Przy czym ostrośc na dvd 0(O-2),przy 2 widac diody na twarzach co młodszych menów. Ogólnie: totalne zwichnięcie szczęki,także,a nawet zwłaszcza,u znajomków oglądających tydzień wstecz Speedway GP. Jeden z nich wczoraj pobrał namiary na sklep i znów ktoś (nie powiem kto,reklama:-x ) zarobi. Na wzmiankę o JVC hdli(lub inaczej:?:)zaciekawił się,byłem wedle opisów tego cudeńka obiektywny,ale sprawa upadła z powodu ceny(+-2K$). Wracając do kdfa-:p :p :p
 

wojciechp

New member
Dodam jeszcze,że używam przysłony dużej. Ale skoro znowu zasiadłem do klawiatury,to - jeśli potencjalny nabywca nie ma kina i będzie słuchał głośników z tv to,myślę,że bedzie zadowolony. Brakuje,jak dla mnie,nieco sopranów,ale poza tym super. Żadne inne wlasne głośniki plazm lub innych lcd nie dają tego miękkiego basu. Oczywiście zdaję sobie sprawozdawczośc,że jeśli kupujemu kdfa,to mamy jeszcze na półce i obok coś,co da inny dźwięk. To tak dla całości. Ja dla kdfa jestem:blagam: :blagam: :blagam: może nie j.w.(z oczywistych powodów),ale prawie;) . Pozdrawiam
 

wojciechp

New member
...i jeszcze jedna sprawa - porównując ten sam sygnał z dvd(j.w) przez scart i hdmi,to nie ma,moim zdaniem,żadnej możliwości potępiac lub chwalic ten tv. Należy,z całą stanowczością,oglądac tylko przez hdmi. Jeśli ktoś,z całym szacunkiem dla niego,twierdzi,że ze zwykłego dvd obraz jest jak żyleta,to po spojrzeniu przez hdmi musi się pociąc:( . dla pewnosci od razu podaję nr tel. 999 lub 112:) . Ukłony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sony nie podaje jaka jasnością dysponuje.
Obecnie największą jasność wg. standardu badań -posiada JVC HD Ila.
Oczywiście polecam zdecydowanie -złącze HDMI.
 

arsenal

Moderator
VIP
Pytanie tylko ile tych złącz HDMI trzeba będzie mieć za kilkanaście miesięcy by coś obejżeć. Prawie wszystkie telewizory mają tylko jedno a tu coraz więcej możliwości, DVD, tvsat HDTV, PS3 czy HDDVD( to ostatnie można na szczęście podłączyć pod component bo na razie nie ma na nim ograniczeń). Bez zakupu ampiltunera czy selektora się raczej nie obejdzie.
 
Do góry